Skocz do zawartości
Jamajczyk13

UV B

Rekomendowane odpowiedzi

Siema👋🏻

Przymierzam się do wrzucenia żarówki UV. Coś w necie pisze. że jak najbardziej pomaga.

Wykonane zostały testy na dwóch boxach i moc z żywicą skoczyła o ok. 20 parę procent. 

Tak to nic więcej. Jeszcze tylko że nada się ta dla jaszczurek. 

Jak ktoś coś wie. Np. Jaką moc, ile świecić. Ma być UVb. Wiem, 😌 

Przeglądałem sklep i są dwa rodzaje 5.0 dla światła tropikalnego 🤔? I  10.0 dla światła pustynnego.. 

Linkujcie albo dodajcie coś od siebie ✌🏻👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 % to sporo !? ciekawe ...

Fajnie jak już lampy będą miały to wbudowane. Mam chwilę to poszukam info jeszcze

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk w moim poprzednim ledzie chińskim były dwie diody UV. I szczerze to coś musiały chyba dać. Wczoraj znalazłem 🥳zachomikowanego dużego topa z poprzedniego zbioru i mocniejszy niż ten koper z kofa, niedawno kupiony. A tani nie był... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13  Czytałeś ten komentarz : I'm testing Philips UVB narrowband 311nm linear bulb, this medical class bulb for treating skin problems etc, reptile bulbs prodce also other light wavelenghts which ALWAYS interfere with the main lamp spectrum- the one i mention gives PURE 311nm 😉 what is your idea of using UVB with autoflowers? how many hours daily in a 20/4 light cycle?

 

Cytat

Żarówki gadów produkują również inne długości fal światła, które ZAWSZE zakłócają główne spektrum lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk jeśli chodzi o komentarze z tego linka co podałem to nie mogę wejść. Aby tylko artykuł🤔

Wydaje mi się że doswietlać można tylko kilka godzin. Myślę że 4h w środku dnia wystarczy, niczym słońce w południe 😌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 Zaintrygował mnie ten temat. Do następnego grow byłoby jak znalazł. Poczytam jeszcze. No gościu właśnie w tym komentarzu napisał że ta jaszczurkowa lampa może zakłócać główne spektrum lampy. Więc chyba ma tutaj znaczenie jak tego używać.

Ale zobacz, promieniowanie UV na świecie występuje w mniejszym bądź większym stopniu. Jak tutaj znaleźć złoty środek w użytkowaniu ?

Znalazłem jeszcze coś ciekawego, ale nic o regulacji i wykonalności. Ale jest napisane że :

Uzupełnienie istniejących opraw oświetleniowych oprawami UV jest możliwe, chociaż uzyskanie prawidłowego stosunku UV do światła widzialnego może być trudne, a dyskretne oprawy UV również powodują problemy z nierównomiernym rozkładem światła UV w obszarze uprawy. Z tych powodów idealne jest uzyskanie światła do wzrostu o idealnym stosunku światła UVA już włączonego do każdej oprawy oświetleniowej.

Zerknij jak chcesz : https://www.greenhousegrower.com/production/cannabis-production/lighting-strategies-for-higher-terpene-and-thc-content-in-cannabis/

Niewielki nadmiar UV może zahamować rozwój rośliny i ostatecznie ją zniszczyć. Dlatego ważne jest, aby otrzymywać widma wzbogacone w UV od firm, które mają udokumentowane doświadczenie w badaniach fotobiologicznych i które są skłonne udostępniać swoje dane badawcze.

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 a coś Ty, jaką tam odpowiedź. Poczytałem o tym, bo o 30 % podbić szron to by był sztos. 

Ale jeszcze mało jakoś info o tym. A szkoda. Jeszcze w kilka miejsc rzuciłem ziarno, może ktoś się na ten temat przypucuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno o tym było pisane. Roślina produkuje żywicę do obrony także przed promieniowaniem. Te rosnące wysoko w górach Hindukusz  mają więcej i mocniejszą żywice niż te rosnące niżej bo są wystawione na większe promieniowanie.

I tak jak piszecie, musi być to zbilansowanie odpowiednio, najlepiej panel z wbudowanym UV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik no o tym to już wiemy. Tylko pytanie jest, czy można zastosować lampę UV jako dodatek już w naszej hodowli i na lampach które mamy, i w jaki sposób ją dobrać i jak świecić ? Bo źle dobierając możemy zjebać spektrum lampy głównej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Jamajczyk13 było już o tym, są głosy, które mówią, że to działa - ktoś musiałby przeprowadzić test na klonach, ale to nie może być jakaś bylejaka żarówka, te do terrarium z gadami są legit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...