Skocz do zawarto艣ci
bila

pierwsze starcie 馃槉0

Rekomendowane odpowiedzi

witam. kupi艂em groowboxa. nigdy jeszcze nie uprawia艂em w nim nic wi臋c prosz臋 o rad臋 dla pierwszej odmiany 艂atwej i dla 偶贸艂todzioba 馃槉 co wybra膰 偶eby mi jaki艣 plon da艂o? chodzi mi o odmian臋 bardzo 艂atw膮 w uprawie i ewentualne wskaz贸wki odno艣nie gleby/uprawy. mam trypack biobizz. dzi臋kuj臋 z g贸ry za podpowiedzi 馃槑

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Urojenie

@bila聽a co masz za boxa? Ja bym poleci艂 z czystym sumieniem Northern light od RQS , w mojej pierwszej uprawie (automat) posz艂o elegancko 偶adnych problem贸w w PC boxie 聽z ziemia Allmix i biobizzem try pack聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

nie wiem dodaj臋 zdj臋cia groowa z ro艣linami power Plant ale mi wszystko wi臋dnie i 偶贸艂te li艣cie od spodu temu prosz臋 co艣 艂atwiejszego w uprawie i rady jakie艣. pozdro.

20201213_191133.jpg

z reszt膮 wida膰 jakie 偶贸艂te li艣cie si臋 robi膮 od do艂u nie wiem czemu...

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Urojenie

Na pocz膮tek radz臋 ci znale藕膰 powodu niepowodzenia tej uprawy, bo ta wiedza na pewno przyda si臋 na przysz艂o艣膰. 聽To ze we藕miesz inna odmian臋 nie b臋dzie oznacza膰 ze wszystko p贸jdzie ok, tu nie jest winna odmiana tylko Ty聽. Je艣li napisa艂by艣 nam jak przebiega艂a uprawa w skr贸cie od pocz膮tku do tego momentu (nawozy, temp, ziemia, podlewanie, PH ZIEMI I WODY) Wtedy Ci kto艣 tutaj pomo偶e 馃檪

ps, troch臋 to niewiarygodne piszesz, ze to pierwsza uprawa i szukasz pierwszej odmiany, a dodajesz zdj臋cie z innymi plantami. Nie chce wchodzi膰 w szczeg贸艂y no ale 艣rednio to wyglada.聽

Edytowane przez Urojenie

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

nie dodaje zdj臋膰 z innymi Plantami. mam ro艣liny power Plant z dutch pasion. zaraz dodam zdj臋cie pude艂ka nasion. temperatura w granicy 30 stopni a wentylacja nie wiem otwar艂em d贸艂 boxa i postawi艂em wiatrak na zewn膮trz. zaraz dodam co mam i nie wiem co wi臋cej mog臋 zrobi膰 a szko艂y na ten temat nie istniej膮 temu prosz臋 o pomoc. nikt nie jest alfa i omega wi臋c prosz臋 nie komentowa膰 藕le moich post贸w.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Urojenie

@bila oczywi艣cie ze nikt nie jest. Uwazam, 偶e lepiej na pocz膮tek zebra膰 podstawowa wiedz臋 do uprawy ni偶 zaczyna膰 od nowa co jaki艣 czas, bo nie posz艂o. Co do szko艂y - potraktuj te forum jako szkole, Tester ogarn膮艂 mase poradnik贸w kt贸re w zupe艂no艣ci wystarcza 偶eby co艣 swojego zajarac.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

nie najlepsze ale takie mi zdj臋cia wysz艂y. prosz臋 o pomoc.

20201213_200348.jpg

20201213_200337.jpg

20201213_200257.jpg

20201213_200242.jpg

20201213_200205.jpg

20201213_200904.jpg

czyta艂em sto r贸偶nych porad i ka偶da inna. nie wiem kogo s艂ucha膰. chce spokojnie od pocz膮tku do ko艅ca co艣 zadzia艂a膰 sobie ale tylko wyrzucam kas臋 na nieudane g贸wna. nawozy te偶 tanie nie s膮 a ju偶 si臋 ko艅cz膮 i chuja z tego mam. box te偶 tani nie by艂 i my艣l臋 偶e b臋d臋 偶a艂owa艂 kupna.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

wyci膮gaj膮cy mam z filtrem w臋glowym a ph nie wiem. mam ziemi臋 terra plus i leje wod臋 kupn膮 niegazowan膮...

plus biobizz trypack po 1m/litr

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Tak jak kolega wy偶ej napisa艂,聽 bez sensu zak艂ada膰 nowy grow jak nie wyci膮gn膮艂e艣 wniosk贸w i nie znasz pope艂nionych b艂臋d贸w.聽

Minimum warunk贸w masz,聽 mo偶e po prostu za du偶o wody lejesz i s膮 przelane ro艣liny ?

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

leje szklank臋 na doniczk臋 co 2-3 dni. ziemia terra plus mocno puszcza wod臋 bo po dawce szklanki od razu si臋 przelewa do艂em... w艂a艣nie chodzi o to 偶e nie wiem jakie b艂臋dy pope艂ni艂em. stara艂em si臋 tak robi膰 jak czyta艂em. nawozy, lampa nisko nad ro艣lin膮 i efekt jak wida膰 zerowy... 馃槩

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@bila niekt贸re li艣cie starsze usychaj膮 naturalnie, lej wod膮 na razie, ph masz dobre? li艣cie oklapni臋te bo maj膮 albo za sucho albo za mokro, albo po nocce sprawdzasz a w nocy te偶 li艣cie opadaj膮 naturalnie聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

pomo偶e kto艣 w ko艅cu jak si臋 do tego zabra膰? bo mi r臋ce ju偶 opadaj膮 馃槬

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@bila Strasznie one wygl膮daj膮. W sumie ja to bym si臋 z tym ju偶 nie bawi艂. Kupi艂bym dobr膮 ziemi臋, sprawdzi艂 pH wody jak膮 mam w kranie (wyregulowa艂 do odpowiednich warto艣ci) i zacz膮艂 od nowa.聽

I od pocz膮tku stosowa艂 si臋 do og贸lnie dost臋pnych rad na forum.聽 Co tu ratowa膰 ? 5 gram towaru ? Tego ju偶 nie podniesiesz wed艂ug mnie. Ja bym pewnie odpu艣ci艂.聽

Nie sugeruj si臋 : poprosz臋 o wskazanie odmiany kt贸ra b臋dzie 艂atwa w uprawie.

Bo nawet jak we藕miesz co艣 co polecimy, a masz skopane pH to za chuja Ci si臋 nie uda. Musisz Zacz膮膰 od podstaw.聽 Zmiana pestek nie jest r贸wnoznaczna z sukcesem.聽

Masz niez艂y grow jak na pocz膮tek. Teraz dwie pestki max - a nawet jedna.聽

Na sucho sprawd藕 warunki. Masz mie膰 minimum 25聽 - 28 stopni. Do tego wentylator do 艣rodka mieszaj膮cy. Wilgotno艣膰 minimum 70 % ( kup sobie nawil偶acz, to wydatek 60 z艂)聽

Nie wiem czy masz wyci膮gowy wentylator, nie chce mi si臋 ju偶 przegl膮da膰 co tam by艂o napisane - jak nie ma to kupi膰. We藕 minimum 180 m3, do tego wi臋kszy filtr w臋glowy.聽

Kup p艂yn, b膮d藕 miernik pH. Sprawd藕 wod臋.

Kup dobr膮 gleb臋, jaki艣 plagron lightmix np.聽

Do tego od偶ywki, na ukorzenienie, na weg i na flo.聽

I wtedy pestki w wod臋 i mo偶esz dzia艂a膰.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...