Skocz do zawartości
sheeppx

AF Automazar Extreme - 15W led, 24w cfl - pierwsza uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój pierwszy post wiec pragnę się bardzo serdecznie przywitać ze wszystkimi ?  z góry mówię, forum przeczytałem bardzo dużą cześć i długo się powstrzymywałem przed założeniem konta i pisaniem ale jednak jak widać wyszło jak wyszło Haha. Sprawa wyglada tak. Warunków rośliny nie maja profesjonalnych. Pierwsza uprawa chce żeby cokolwiek wyrosło co będzie cieszyło oczy, w miarę wzrostu będą ulepszenia stanowiska.

 

- rośliny - pestek mam kilka ale wysadzona jest jedna i jest to automazar extreme od dutch passion

- box - tu będzie śmiech na sali ale jak mówiłem, jak ruszy będzie zmiana. 30 szerokość 20 głębokość 50 wysokość, dokładniej jest to karton ozdobny ala takie jak z ikei. Stoi delikatnie przymknięty (3-4 cm luka) żeby był dobry obieg powietrza 

- oświetlenie - 15 w żarówka ledowa 2700 k 1521lm

                          24w cfl 2700k 1600lm

- medium - ziemia compo sana najwyższej jakości,

Doniczka 26cm średnica 12cm wysokość. Dół keramzyt, reszta ziemi luźno wysypana. 

- wentylacja - box stoi otwarty wiec z grubsza brak. Jedyny wiatraczek wyjęty z zasilacza komputerowego wieje na roślinkę 5v z powerbanka. 

- nawozy - narazie tylko biohumus posiadam

- odmiana - automazar extreme 

- warunki - koło 24 stopni 55/60% wilgotności

- założenia są takie ze chciałbym osiągnąć chociaż 4 piętro liści ? 

- woda - podlewanie zraszaczem ph około 6-6,5 ( test kropelkowy tropical 6.0 - 7.8pH )

 

Miałem wcześniej kilka pestek z suszu cbd ale wyrastało 2 piętro i było po roślinkach bo się robiły jakieś jasne liście i usychały końcówki niewiedząc czemu. Wiec tak pestka która teraz rośnie była na początku ospała i zmarnowała z tydzień życia i totalnie się nie rozwijała po wyjściu z ziemi. Wtedy przesadziłem krążek torfowy(w którym kiełkowałem) bezpośrednio do tej około 7litrowej doniczki. Od jakiś 4 dni cieszę się bo pestka ruszyła ale dzisiaj zauważyłem ze znowu zaczynaja się liście robić jasne. Oczywiście to sadzonka wiec nie będę lał narazie nawozów. Zdjęcia będą raczej co 2/3 dni ewentualnie jakby się coś działo. Jeśli zapomniałem o czymś to bardzo przepraszam i dopisze. Chciałbym prosić o KAŻDĄ podpowiedz, zjebke, wiedzę bo chce się rozwijać i doprowadzić to do końca. Jak ktoś dotrwał do końca tekstu to pozdrawiam serdecznie i dzięki za zainteresowanie ? 

IMG_4966.jpeg

62802180534__BCA2A504-D1B1-46D0-8214-4D5C33CBE858.fullsizerender-1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz ten biohumus organiczno - mineralny ?  Sprawdziłeś ?

Bo nie powinna być żółta sadzonka. Oraz ziemia ma potrzebny zasób na start. Biohumusa nie lej jeszcze. Coś na korzenie kup. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk mam organiczny, ale jeszcze nie lałem biohumusa ?  

 

martwi mnie tylko fakt że chciałbym delikatnie przesuszyć roślinkę ale mam ziemiórki więc nie moge doprowadzić do wyschnięcia podłoża bo mi korzenie zaczną zjadać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk tak, przywędrowały z innej rośliny z parapetu (prawdopodobnie fikusa). mam zółte lepy i troszkę się ograniczyła kolonia nie widać za dużo muszek w powietrzu ale strach z tyłu głowy i tak jest. temu też się boję co z tego wyjdzie a niechciałbym się zrazić. wiem że nie będzie z tego worka kwiatów ale nie zależy mi za bardzo na plonach. liczy się dla mnie fakt wychodowania zdrowej pięknej rośliny i jakiegoś testera tego co udało się wychodować i to będzie dla mnie osiągnięcie celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie próbuje ale wiesz. ze 3 sadzonki zatrzymały się na takim stadium i nic dalej się nie działo i niewiem właśnie dlaczego więc wolałem założyć relacje i być pod okiem najlepszych growerów.IMG_4968.thumb.jpeg.2697615dad316aa4f35e048f897f2eb3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sheeppx Bo robisz dużo błędów.

Boks nie może być otwarty. Musi być dobra sprawna wentylacja, a boks szczelnie zamknięty. (Tutaj i robactwo przez to mogło wleźć) 

Kolejny problem - po tych sadzonkach uważam, i myślę, że na sto procent masz zwalone pH. ( coś tam nie pykło, niby ziemia na początku ma dobre pH i nie powinno tak szybko dojść do jej rozregulowania, ale ? ! brałbym to pod uwagę) 

Inna opcja :słabe światło, roślina nie wytwarza odpowiedniej ilości chlorofilu, który to nadaje roślinom zielony kolor. 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bds fp 20/4 razem 3121 lm 2700k.

@zielonyjamajczyk ph mierzone kropelkami zawsze w przedziale 5,5 - 6,5 a ziemia nówka sztuka według producenta 5,5 - 6,5 ph. z tym że przy wcześniejszych uprawach mierzyłem takimi papierkami do basenów gdzie dostawałem informacje o ph oraz zawartości chloru. mogę zamknąć boxa tylko wtedy nie będzie wlotu powietrza. lepiej zamknąć i wietrzyć co np 1/2h czy zostawić minimalnie uchylony. narazie poprawek niebardzo mam jak wprowadzić bo totalnie się pozbyłem pieniędzy w połowie grudnia najszybciej bym coś dokupił.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sheeppx Nie może być otwarty ! Żadnego wietrzenia co jakiś czas, to nie pokój który oknem sobie wywietrzysz. Tam stale musi dochodzić do wymiany powietrza. Więc rób otwór pasywny i włącz wyciąg ( w twoim przypadku zamontuj) To nie jest droga sprawa, i dobrym markecie budowlanym coś za 100 ogarniesz. 

A z kasą problem ? No to ratuj się jakimś prowizorycznym wentylatorem . Weź z jakiś komputerowych coś zmontuj,  może jakiś kolega ma czy coś. No z takim wietrzeniem nie ma to racji bytu. Przykro mi.

Albo z łazienki wymontuj ? zapewne jakiś masz w szybie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk mówisz żeby zrobić otwór i zamontować wyciąg. rozumiem że wlot powietrza ma być pasywny a wylot wiatraczek? ogarnę to i jutro albo pojutrze wstawie zdjęcia sadzonki. dzięki bardzo za zainteresowanie tematem i pomoc ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sheeppx  Tak otwór zrób w miejscu gdzie masz szczyt doniczki, czyli tak by powietrze wpadało na łodygę rośliny. Wyciąg robisz po przeciwnej stronie u góry boksa (tutaj wkładasz wentylator) ma wyciągać powietrze z boksa, więc przyłóż głowę jak wieje na Ciebie to tą stroną na zewnątrz montujesz.  Tylko ogarnij jakiś duży ten wiatraczek. Bo tak to kolejna uprawa pójdzie Ci w pizdu.

Roślina potrzebuje www

w - wymiany powietrza (wentylacji)

w - wody

w - w chuj dobrego światła ? 

I pamiętaj że w nocy nie może wpadać światło do boksa. Ma tam być całkowita ciemnia. 

@sheeppx Jeszcze Ci podpowiem jedno.

Jak masz jakiś warsztat taki ala komputerowy w okolicy to podejdź do nich. Powiedz że poszukujesz wiatraczków starych bo robisz kurwa jakiś projekt do szkoły. Założę się że Cię poratują. Bo tacy zawsze mają na półkach takie graty. I przetrzymasz do momentu jak kupisz porządny.

Oczywiście moje zdanie jest jedno : Zaczynam od warunków, jak roślina ma nie mieć odpowiednich, to nie biorę się za wysadzanie pestek.  No ale chciałem Ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj postanowiłem przelać roślinke bo od kiedy jest w docelowej doniczce to tego nie robiłem. woda przed podlaniem ph ~6,2, woda z podstawki po przelaniu ~6,1. wentylator mieszjący chodzi cały czas nastawiony na roślinke i zaciąga powietrze z zewnątrz. U góry jest dziura którą ucieka powietrze więc jakotako narazie chociaż minimalna cyrkulacja powietrza jest. 10.12 lece do castoramy kupuje płyty biurowe i będe robił boxa z prawdziwego zdarzenia. niewiem co może być na rzeczy że takie jasne się te liście porobiły od środka skoro ph jest w dobrym zakresie. zobaczymy co będzie dalej. załączam dwie fotki Panienki ? 

IMG_5008.thumb.jpeg.165fbecbd28376410ca7d3795bb5ac33.jpegIMG_5009.thumb.jpeg.ea3c457067c66d8df44e996c0ff4648d.jpeg

Edytowane przez sheeppx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym nie lałem jeszcze żadnych nawozów. Jedynie dawka startowa ta co jest w ziemi ale wiele osób chwali i mówi że bardzo dobra ziemia więc kurczę niewiem.

@Bimbrownik ziemiórki miałem jeszcze przed poczęciem tej pięknej niewiasty. na szczęście na chwile obecną nie widze żadnych muszek więc możliwe że problem zażegnany. mówiąc że jest wiele innych rzeczy co masz na myśli poza przebudową boxa ? myślałem nad mikoryza ale niestety niemogłem dostać u siebie nigdzie a niemiałem czasu na zamawianie bo kiełek już wychodził z krążka a jak wiadomo korzenie nie lubią światła. jakieś pomysły co zrobić z tym stanem rzeczy ? może jakiś flushing z ph 6?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One najczęściej biorą się zze źle składowanej ziemi.

Co poza budową boxa i sprzętem? Poczytać. Narazie pytania są bez sensu skoro trzymasz to w kartonie pod żarówką z piwnicy.

Z tą "piękną niewiastą" to nie przesadzaj bo widzimy jak wygląda.

Tak to jest jak się zaczyna od końca. Pomyśl nad tym. Nie musisz wydawać kasy na profesjonalny sprzęt tylko zacznij działać z głową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...