Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj pytanie o przesadzanie indoor

Rekomendowane odpowiedzi

mam za małą doniczkę, muszę przesadzić moją amnezje jak to zrobić bez uszkodzenia rośliny ?

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsusz ziemię nie podlewając rośliny i spróbuj wyciągnąć roślinę z doniczki nie uszkadzając bryły korzeniowej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Muraszcz mówi możesz ją rozciąć i po sprawie 

Edytowane przez Gumiś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205 nie chodzi mi o reflex tylko sam po sobie wiem ze jak jest temat na forum zakończony pytaniem i nic zero odpowiedzi  to jest lipa

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Annigmato masz rację. Później ktoś szuka odpowiedzi i ma wszystko jasne a tak dupa... Więc brawo za odkopanie tematu. A co do przesadzania to uważam że najlepiej wysadzać panny w docelowych doniczkach, a w razie potrzeby przesadzania im wcześniej tym lepiej. Jak korzenie wyjdą Ci dołem to bardzo duża szansa że je uszkodzisz podczas przesadzania a to da stres roślinie więc ogólnie lepiej wcześniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba Ja wolę zaczynać od małych doniczek, bo to ułatwia podlewanie, a potem nie patrząc na korzenie, a tylko na rozmiar plata, gdy wiesz po jego rozmiarze, że już jego korzenie wypełniły tymaczową doniczkę to przesadzasz i wszystko za każdym razem wychodzi dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

Muszę przesadzić automaty ze względu na to, że mam te patafiany ziemiorki i gleba była już raz wykorzystana. Zamówiłem nowy wór ziemi od Canna....

I pytanie brzmi...Czy mogę Calkowicie opłukać bryłę ziemi i wsadzić czysty korzeń,żeby żaden patafian nie przedostal się do nowej ziemi i czy światło dzienne nie uszkodzi przy tym korzeni? Bo kiedyś gdzieś mi się obilo o uszy,że stać się tak może.

Sadzonki są na szczęście małe,łyżka do zupy je wykopie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ziemię ostatnio przelalem wodą i dużo larw się potopilo ale nie wszystkie i widzę,że się legna dalej. Lepiej zaryzykować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...