Skocz do zawartości
zielonyjamajczyk

Rosną :) zerknijcie co myślicie ;) 17 dzień.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja robiłem LST na swoich w 12 dniu to jedna tez była taka malutka (mniejsza niż twoja) ale ostatecznie udało się tez zrobić, może jednak spróbuj ile się da ją nagiąć?  U mnie na fotorelacji masz zdjęcia jak wyglądały przed i po. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z @seba691 gadaliśmy by dla porównania zostawić jedną tego samego rodzaju bez lst, żeby zobaczyć jaka różnica na koniec będzie. Więc tak na razie została . @mikosz widziałem. Staram się na bieżąco wszystko oglądać i uczyć od innych. @Szym takie pytanie mam do Ciebie, jak uważasz jeśli chodzi o częstotliwość i ilość wody na takie dziewczyny ? Daje im już alga grow Basic natural , kupiłem jeszcze biohumus - myślisz żeby włączyć już ? Mają dużą wilgotność , pod lampą 70 % minimum a nad lampa na drugiej stacji pokazuje między 80-90% zraszam dodatkowo liście dwa do 3 razy dziennie, naginamy główny szczyt do dołu, boczne ładnie wychodzą . Całą roślinę z racji trochę zjebania pierwszego LST, podprostowalem drutem powlekanym do każdego boku doniczki.  Podlewam po 250 -360 ml mniej więcej codziennie , bardziej przy łodydze . 

Co myślicie ? Lampa LED jest około 25 cm od roślin.  

Jakieś wskazówki ? Coś zmienić, dodać ? Wiatrak mieszający jest wyłączony , tylko pasywne chodzą na pół gwizdka , dzięki temu idealnie mi się rozchodzi mgiełka z nawilżacza który chodzi na 1 biegu z 4. Wyciągowy na jedynce , zapach w boksie piękny , ale ładnie oczyszcza i w mieszkaniu nic nie pachnie. 

Lampa jest 20/4 

Z buchem koledzy i koleżanki.

 

IMG_20201016_065224.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Co to znaczy, że pasywne chodzą na pół gwizdka? Pasywne to są wloty które same z siebie nie pracują, po prostu powietrze samo z siebie jest przez nie pobieranie.Wiatrak mieszający już  włączaj, wzmocni to łodygi. No i podlewaj dopiero jak gleba będzie wyraźnie sucha, raz na 2-3 dni wystarczy (ale lej trochę więcej). Biohumusa możesz już wprowadzać w niewielkiej ilości, liści zraszać nie musisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz Wentylatory dałem przy pasywnym, ponieważ  przy hps był mega problem z obiegiem powietrza i temperaturą. To nie namiot. Szafa zauważyłem że innymi prawami się rządzi. Nie mam dostępu przy szafie do świeżego powietrza. To róg mieszkania. Gruba płyta , zagięcie rury w wyciągowym wentylatorze. 

Powietrze nie chciało mi się mieszać , pomimo jak chodził mieszający. Temperatura rosła a wentylator na ful nie nadążał z wymianą , a nawilżacz chodził na 4 biegu. Wtedy wszystko się pierdolilo. Jak dałem przy pasywnym, pojawiło się piękne poruszanie mgiełki na wysokości dziewczyn , a temperatura jest idealna . Łodygi są grube, i owiewane przez te przy pasywnym . Dlatego widząc jak ładnie rosną, zostawiłem w takim stanie. Wiem że pasywny powinien być po prostu otworem , a wentylatory o mocy większej wręcz od wyciągowego , ale na tej konstrukcji która też jest 1,20 od ziemi to nie zdawało egzaminu. Dlatego piszę żeby pokazać jak to funkcjonuje u mnie. Ale jeśli błędy widzicie jestem gotowy do zmian. Podlewalem do tej pory jak miały sucho. Teraz zwiększę ilość a zmniejsze częstotliwość. Ale ile ? Doniczki 11 l. Pół litra raz na 3 dni ?

LED wszystko zmienił. Myślę że na lepsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zielonyjamajczyk napisał:

kupiłem jeszcze biohumus - myślisz żeby włączyć już ?

podlać nie zaszkodzi 

4 godziny temu, zielonyjamajczyk napisał:

Podlewam po 250 -360 ml mniej więcej codziennie , bardziej przy łodydze . 

podlewaj po całości koło 0,5-0,8l

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, zielonyjamajczyk napisał:

bihumus co drugie trzecie podlanie w zmniejszonej dawce ?

nie ma uniwersalnej metody jak liście ładnie zielone to nie trzeba lać

 

28 minut temu, zielonyjamajczyk napisał:

codziennie te pół litra  ?

zależy jak szybko będzie ziemia wysychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @Jamajczyk13 @mikosz @krzychuNBW  Mam takie pytanie,  nawilżacz pomimo że stosuje go na 1 biegu, daje mi w tej chwili za dużą wilgotność i trochę za mocno zbija temperaturę. Wilgotność potrafi mi skoczyć do 90 % a to 19 dzień, niby na roślinkach wszystko jest ok - ale chce to poprawić (temperatura między 21-23 stopnie) 

Tak więc : Czy mogę podłączyć sterownik, taki jak miałem do regulacji w wentylatorze, z pokrętłem pod nawilżacz bez obawy że go uszkodzę ? Jest nowy i trochę szkoda by było ?!

Dzięki za odpowiedz. Z fartem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zielonyjamajczyk napisał:

Wilgotność potrafi mi skoczyć do 90 %

90% jest ok 

6 godzin temu, zielonyjamajczyk napisał:

Czy mogę podłączyć sterownik, taki jak miałem do regulacji w wentylatorze, z pokrętłem pod nawilżacz bez obawy że go uszkodzę ?

Uszkodzić nie uszkodzisz, ale nie wiem czy to tak zadziała. Może kup programator czasowy taki jak do lampy i ustaw żeby się włączał na godzinę co 2h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...