Skocz do zawartości
zielonyjamajczyk

Poprawne ustawienie, coś wolno rosną. Proszę o radę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Z góry zaznaczam że to mój pierwszy raz. Przyjmę każdą konstruktywną krytykę i poradę.

Growbox 80x70x160

Szafa, biały mat w środku.

Wentylacja kanałowa   280-320 m3h  góra boksu. EXTRAXTOR TT 125 SMART DUAL z filtrem węglowym - 5IN PRIMA KLIMA 240/360  (DO WENTYLATORA MAM REGULATOR, na razie nie używany)

Na dole w drzwiczkach wlot pasywny (wspomagany wentylatorami sztuk dwa , by lepiej wchodziło powietrze.

Lampa hps 250 w  , żarówka HPS 250w OSRAM PLANTASTAR

Wentylator mieszający na wysokości górnej krawędzi doniczek.

Nawilżacz , sposób z skarpetką i ewentualnie mokry ręcznik dodaje jak jest za mała.

Temperatura dzień : 27-30 wolgotność 50 %

Temperatura noc : 24-26 wilgotność 60-65 %

Doniczki 11 litrów. 25x25x26

Gleba : Plagron lightmix 50 litrów

ZASILACZ LUCIUS BALAST ELEKTRONICZNY HPS 600W

Odbłyśnik:  stucco42x40

Ziarna Automaty Royal AK Automatic

Na początku duże przygody z światłem, sporo zaglądania do boxa, niestety zostałem ubrany w wadliwy sprzęt, okazało się przy odpaleniu z ziarnami w glebie, wykiełkowanymi po namoczeniu w wodzie, następnie na ręczniku papierowym.

Aktualnie dziś powinno wrócić do normy, wysłali nowy zasilacz. Światło po prostu raz na jakiś czas lekko przygasa, wraca do normy i tak w kółko.

Podlewana tylko wodą do wczoraj, a mają 8 dni. 

Są 4 sztuki., jedna jest strasznie mała, chyba zatrzymała się ze stresu, albo ja jakoś przewrażliwiony jestem.

Lampa około 30 -35 cm od doniczek. 

Dziś dałem w bardzo małej dawce Nawóz Plagron power roots (1,5 ml na 4 litry wody) Każda dostała po 150 ml kubeczek.

Ph wody 6,8 - woda z kranu.

Temperatura z początku była za wysoka, miałem z nią problem, aczkolwiek obniżyłem sporo temperaturę w pokoju, dzięki temu spadła w boxie. 

Podlewałem oszczędnie, częściej ale małe ilości. 

 

Szukam przyczyny, porady na temat ich wielkości, uważam oglądając inne fotorelację, że są bardzo małe, że gdzieś muszę robić błąd, albo odpowiadam za błędy które powstały wcześniej i musze czekać aż odżyje wszystko. 

Box nie stoi na ziemi, jest około 1 m od niej. 

Z początku trochę się wyciągnęły, myślę że przez brak światła, ale uzupełniłem wyżej ziemię i wystają do 10 cm na ten moment. Dochodzą liście, ale powoli. W jednej czy dwóch, podwinęły się lekko te najmniejsze na samym dole.

Żałuje że wcześniej nie włączyłem całego osprzętu i nie sprawdziłem jak ma się sytuacja, mam nauczkę na przyszłość i należy mi się za to strzał na kark. Nie spodziewałem się problemu z sprzętem.

Nie wiem jak je podratować, dużo czytam i szukam informacji, staram się nie iść na łatwiznę, ale tym razem szczerzę proszę o pomoc.  

Załączam zdjęcia.

ps. nie znalazłem jakiś niepokojących zmian na liściach, ani przebarwień, ani zbyt zielonego koloru. Jedynie w dwóch miejscach jak wspomniałem wcześniej, najmniejsze listki są podwinięte jakby podpalone. 

Ta mała odbije ? Czy lepiej usunąć z boxu i dać nową ?

 

 

 

 

120842054_375662106906807_4465709268213095642_n.jpg

120888670_394551101537871_7106064523785776500_n.jpg

120889532_3944346665581543_2030242774282099246_n.jpg

120893250_2748514058721245_4139479203479926031_n.jpg

120904104_992999147844638_537666403819169546_n.jpg

120906721_326145135349641_3171916544763113955_n.jpg

A i świece 19/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zielonyjamajczyk napisał:

Odległość od lampy może być ?

jeśli się nie wyciągają to tak, 

 

2 godziny temu, zielonyjamajczyk napisał:

Temperatura ?

dobra

 

2 godziny temu, zielonyjamajczyk napisał:

Czyli wszystko jak na razie ok ? Prócz wilgotności ?

jeśli dobra wentylacja to tak, oprócz tej niskiej wilgotności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to moim zdaniem jesteś zbyt nadgorliwy, kupiłem 4 automaty, kiełkowanie w ziemi gdy wy kończyły wrzuciłem do boxa bardzo prymitywnego z lampą Led ful spectrum 200w naświetlanie 24/24 ( obecnie uważam że to strata energii) wystarczy 18/6  bez termometrów bez nawilżaczy wszystko na oko, gdy uważałem że jest za sucho zostawiałem nawilżony materiał w boxie, ziemia zwykła z ogrodniczego z pH 5,5-6,5  wymieszana z podłożem do storczyków i na dnie doniczki warstwa samego podłoża do storczyków grubości 2 cm co daje dobra wentylację korzeni. Podlewane deszczówką raz w tygodniu. Obecnie dziewczyny przeszły toping bo przeoczyłem ich nadmierny wzrost i szczytowe partie się już od leda przyjarały. Za to teraz mają po 4 szczyty i 8 tyg od tygodnia weszły w fazę flo bo zmieniłem oświetlenie na 12/12  przy wzroście 50cm. Uwierz mi że temperatura jest praktycznie taka jak na out i bardzo dobrze sobie radzą więc nic nie ruszam dostały tylko raz odżywkę biohomus tydzień temu zalecaną dawkę i od razu pałeczki do kwiatów kwitnących balkonowych. Zaczynają zawiązywać się małe kwiaty jeśli wszystko będzie ok spodziewam się że będzie plon od 50 do 70 z jednej to mój pierwszy raz który jestem w stanie dopilnować od a do z 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tree man Możliwe, że jestem. To chyba moja wada charakteru. Że zawsze za dobrze chce, czytam, szukam, wertuję wszystko co mogę. Staram się nie iść na łatwiznę. Co do światła to racja, bo taka żarówka trochę ciągnie. Po prostu ograniczę teraz podlewanie,  ale dotykając ziemi była po prostu jak gąbka, palec wgniatał się. i był mega suchy. Ale to przy automatach przełączyłeś na 12/12 ? Czyli widzę że teraz spokojnie czekać a potem pewnie odbiję . Dzięki że piszecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@zielonyjamajczyk nawilżacze nie są drogie a sprawdza się na pewno na wegu, jak rośliny zaczną kwitnąć wtedy wyjmij nawilżacz. Możesz spróbować papierowy ręcznik powiesić na jakimś drucie i jego dolna część niech będzie znużona w pojemniku z wodą i to wszystko niech stoi przed jakimś wentylatorem nawet od pc i też powinno podbić dobrze wilgotność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mało jak na razie to dało.  Myślałem że uda mi się uruchomić stary nawilżacz . Może kiedyś z 5 razy użyty w mieszkaniu . Ale dupa. Delikatnie tam drży woda, czasem lekko pierdnie mgiełką i to na tyle. Rozebrałem , wyczyściłem , wiatrak chodzi , uszczelki bez kamienia , ale odmówił posłuszeństwa. Trzeba zainwestować w nowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś będzie miał problem z przygasającym hpsem w boxie , to podpowiadam - sprawdź zasilacz,  nówka Luciusa 600 z regulacją, była u mnie walnięta, tyle co się namęczyłem to głowa mała. Dzisiaj nowy i wszystko jest ok.  Może nareszcie wszystko odbije się od gleby w doniczce. 

A chuj tam, mam dość. Dalej to samo. Zjebany mam prąd w domu. Wale już to wszystko w dupę.  Jebany developer wszystko zjebał w tych blokach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedno pytanie .

Drodzy koledzy, koleżanki, czy przygasające światło w groboxie może mieć wpływ na poprawny rozrost pomidorów ? Lekkie przygaszenie i powrócenie do normy. Kilkakrotne podczas jednej godziny. Już nawet na elek...e piszę, ale dostaję tylko kąśliwe uwagi w stylu po co mi taka lampa ? . 

Muszę wziąć się za to od strony przyłącza i poszukać rozwiązania. Ale jak na razie nie wiem czy to zostawiać czy po prostu na chwilę obecną zrezygnować z hodowli ?!

Z góry dziękuje za odpowiedź. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester dziękuje za odpowiedź. A mam pytanie do Ciebie jeszcze. Czy to że poprowadziłem przewód od gniazdka 3x1,5 miedziany ale ten w formie takiej skrętki drucików, a nie jednej grubości 1,5 mm drutu  (czyli przewód miękki a nie twardy) może mieć wpływ na właśnie migotanie tej lampy ? Może przychodzi Ci cokolwiek na myśl dlaczego tak u mnie jest. Siedzę drugi tydzień i przeglądam temat po temacie i nic nie mogę znaleźć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...