Skocz do zawartości
DrTop

Początek, prąd, wentylacja, mieszkanie

Rekomendowane odpowiedzi

@DrTop jak woda to gratki-sam mam hydro i sobie chwałę.

co do tych paneli to nie miałem z nimi kontaktu, ani nie znam nikogo kto miał, więc niestety nie pomogę. 
za 4 takie panele to już prawie €500, a to już blisko poziomu lumateka, czy Migro

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik pewnie, że pomoge. Tylko mierniki w miarę miarodajne potrzebujesz i reszte ogarniesz bardzo szybko. 
Albo po prostu idź w advance nutrients i wtedy tylko lejesz zupę i patrzysz jak rośnie-tylko trzeba mieć miękką wodę albo filtrować RO. Polecam też zastąpić oryginalne doniczki tekstylnym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik mierniki w growshopie są po 40€ w górę, nie będę kombinował tylko zdam się na nich. Wodę mam ok 8 pH więc będę zbijał PH-. Doniczki nie problem, keramzyt też nie, a nawozy to chyba w Canna będę celował jeśli chodzi o Weg i Flo, resztę dodatków nie mam pojęcia jakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super.Czyli teraz pozostaje zakupić sprzęt zrobić pomieszczenie z wentylacją i zbierać doświadczenie i wyczekiwać w miare dobrych plonów ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik powiedz proszę, że jest wilma na 4 donice nie wieksza niż 70x70 bo taki namiot zamówiłem, a jak patrzę to one są 75x75. Chyba, że namiot na dole będzie dało się te 5cm rozszerzyć bo to chyba o podstawkę chodzi

W piątek nad ranem mam miesiąc urlopu. Po powrocie ruszam na 2 namioty i fajnie by było to hydro mieć w jednym. Pomijam fakt plonów tylko się nudzę szybko i takie hydro było by czymś nowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym ile pod taki wymiar tych hpsów i jaka moc bym musiał mieć jeśli chciałbym je zamienić zamiast ledów w takim pomieszczeniu ?

z tego co widze wychodzi taniej niz panele led, jednak czytam to hps przy ledach jest gorszą opcją

 

Edytowane przez DrTop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej jest trzasnąć jedną dużą lampe led 400W czy np 4 po 100W ? na co patrzeć prócz mocy jeśli chodzi o oświetlenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Przed ścięciem krzaka należy odstawić nawozy 2,3 tygodnie przed z tego co czytam.Jak to wygląda w hydroponice ? wymienia się całą wodę w której jest nawóz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, DrTop napisał:

Przed ścięciem krzaka należy odstawić nawozy 2,3 tygodnie przed z tego co czytam.Jak to wygląda w hydroponice ? wymienia się całą wodę w której jest nawóz ?

 jak ty robisz domin? @doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym ja na koniec robię mocne nawożenie (miałem np. jakoś climax, czy pk9-18x2) i potem robię flush 10 dni. Ja używam wtedy plant magic flush w wersji do twardej wody (bo taką mam w kranie) i tak 5 dni, potem wymiana wody i jeszcze raz 5 dni z tym flush. Jak jakiś krzak zaczyna żółknąć za szybko, to ścinam go wcześniej niż resztę-niestety u mnie to przeważnie oznacza początek pleśni i im wcześniej zetnę, tym więcej uratuje). 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...