Skocz do zawartości
DrTop

Początek, prąd, wentylacja, mieszkanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam w planach zacząć przygodę z hydroponiką, mam w mieszkaniu wnękę w przedpokoju którą chciałbym przeznaczyć pod uprawę (ZABUDOWAĆ ŚCIANĄ I DORZUCIĆ DRZWI)..Rzeczywisty obszar pod donice to 120x110 i tutaj kilka pytań.

 

System wentylacji będzie od strony przedpokoju, zastanawiam się czy potrzebny w tym przypadku będzie wyciąg, bo jedyna opcja to dorobić kratkę wentylacyjną (zarzucić jakiś filtr) i przebić ją pod istniejącą już która leci w górę przez mieszkania w kiblach.

Prąd, czy pobór takiego prądu w mieszkaniu pod taki obszar nie będzie podejrzany ? Jakie lampy (moc) jest wymagana pod taki obszar i ile na oko tych krzaczków wejdzie ?

 

Chodował ktoś kiedyś w bloku bez przypału ? Ciekawy jestem jak wygląda u was sytuacja.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasach elektroniki duży pobór prądu nie może być podstawą by policja dostała nakaz sądowy aby wejść do mieszkania. Równie dobrze możesz mieć 5 laptopów klimę wentylatory zmywarkę suszarkę pralkę Die lodówki kino domowe telewizor telefony i inne gadżety i chuj kogo obchodzi co sobie ładujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szym napisał:

@DrTop wyciąg by się przydał, z 8 krzaków, lampy to zależy czy wolisz led czy np. hps

uprawia dużo osób w blokach 

 

Ledy.

Edytowane przez DrTop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DrTop Dobra wentylacja to podstawa, a zwlaszcza w bloku. A jesli lubisz ledy to 4 takie panele zalatwia sprawe

https://www.ebay.de/itm/VIPARSPECTRA-Pro-Serie-P1000-LED-Grow-Light-Silent-fur-Zimmerpflanzen-Veg-Flower/143636453822?hash=item21716659be:g:ZZwAAOSwP7Re4ggH

Ewentualnie jak chcesz inwestowac w cos lepszego, to zaintneresuj sie produktami firmy Lumatek .


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym się różnią lampy HPS od zwłykłych led ? które rozwiązanie lepsze ?

Edytowane przez DrTop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Tester napisał:

@DrTop no inna całkiem lampa, HPS się nagrzewać potrafi dobrze 

Właśnie miałem o to pytać i zapomniałem.Te lampy które zaproponował @CheMsKuN nie wydzielają ciepła.To dobrze czy źle ? Wydawało mi się że rośliny prócz światła lubią ciepło ale pewnie się mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DrTop Ledy też generują sporo ciepła, ale raz, że jako zużywają mniej prądu, to tego ciepła jest mniej, a dwa, że hps promieniuje to ciepło na rośliny, a ledy sporą część oddają przez chłodzenie (czy to aktywne, czy pasywne) w przeciwnym kierunku. 

Co do wentylacji, to jest podstawa obok światła, szczególnie przy hydro. Bez tego nic nie urośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie które mnie nurtuje.
Czy nie lepiej jest wsadzić przykładowo 8 tych roślinek do jednego wielkiego pojemnika zamiast każde z nich do osobnych wiader pod hydroponikę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i leszcze jedno ostatnie pytanie.Gdybym posadził jakieś fajne automaty, jakich plonów byście się spodziewali po takich lampach 4x100W z 8 krzaczków w hydroponice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DrTop

2 godziny temu, DrTop napisał:

Jeszcze jedno pytanie które mnie nurtuje.
Czy nie lepiej jest wsadzić przykładowo 8 tych roślinek do jednego wielkiego pojemnika zamiast każde z nich do osobnych wiader pod hydroponikę ? 

chyba jeden grzyb

Godzinę temu, DrTop napisał:

A i leszcze jedno ostatnie pytanie.Gdybym posadził jakieś fajne automaty, jakich plonów byście się spodziewali po takich lampach 4x100W z 8 krzaczków w hydroponice?

z 50g jak byś zebrał z jednego auto to by był bardzo dobry wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DrTop Lepiej jest mieć krzaki w osobnych donicach. Jak jedna będzie inaczej reagować na nawozy, to możesz ją łatwo przepłukać. Do tego w dużych pojemnikach wilgoć może nie rozkładać się równomiernie. 

Co do plonu, to możesz mieć od zera,do nawet 200g (mój rekord to Royal jack auto-197g). Musisz mieć dobre światło, podłoże, nawozy i wentylacje, odpowiednia wilgotność i trening krzaka. 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik jeśli chodzi o podłoże to woda ? 

a pytam bo pytam konkretnie o te lampy 4x100W, czy z nimi dałoby się osiągnąć dobre wyniki

W dniu 19/08/2020 o 17:28, CheMsKuN napisał:

@DrTop Dobra wentylacja to podstawa, a zwlaszcza w bloku. A jesli lubisz ledy to 4 takie panele zalatwia sprawe

https://www.ebay.de/itm/VIPARSPECTRA-Pro-Serie-P1000-LED-Grow-Light-Silent-fur-Zimmerpflanzen-Veg-Flower/143636453822?hash=item21716659be:g:ZZwAAOSwP7Re4ggH

 

 

Edytowane przez DrTop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...