Skocz do zawartości
Karthez

Growbox po taniości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam pytanko chciałbym zrobić growboxa jak najtaniej, ponieważ mi budżet nie pozwala zbytnio i mam plan kupić:

- Rurki PCV 20mm grubości, 1,5m wysokości (1 sztuka z 2,79zł)
- Trójniki narożne 20mm  (1 sztuka z 2,89zł)
- I jakąś folie żeby odbyłsk był pewnie wydam z 40zł
Czyli wychodzi za rurki oraz trójniki (żeby całego growboxa zbudować) z 66zł

Czy to by starczyło żeby growbox był dobry już do sadzenia roślinek? Czy coś jeszcze trzeba dokupić żeby było git? 
Wiem że jeszcze gorącym klejem bym zrobił żeby zapach  nie wychodził 
Tutaj daje linka na YouTube jak chłop robił 
 


 

Edytowane przez Karthez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do sadzenia jeszcze daleka droga przede wszystkim potrzebował będziesz oświetlenia i wentylacji i tu koszty zaczną rosnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karthez nie wiem co za folia ale 40zl za całość to chyba tylko koc, a przecież folię na czymś musisz przymocować, jakiś brezent etc.

Otwory pod kable i wentylacje. Przelicz dokładnie co potrzebujesz i jaka wielkość tego namiotu i zobacz czy nie kupisz gotowego w podobnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Seba691 napisał:

Do sadzenia jeszcze daleka droga przede wszystkim potrzebował będziesz oświetlenia i wentylacji i tu koszty zaczną rosnąć. 

@Bimbrownik no to wiem ale mi chodziło tylko o growboxa czy by takie coś było warto robić

 

6 godzin temu, Bimbrownik napisał:

@Karthez nie wiem co za folia ale 40zl za całość to chyba tylko koc, a przecież folię na czymś musisz przymocować, jakiś brezent etc.

Otwory pod kable i wentylacje. Przelicz dokładnie co potrzebujesz i jaka wielkość tego namiotu i zobacz czy nie kupisz gotowego w podobnej cenie

@Bimbrownik folie to myślę że bym przymocował taśmą dwustronną a w środku uszczelnił klejem gorącym a wielkość będzie z 50x50x150 to bym musiał z tych rurek kupić ~7/8 rurek bo z ostatniej zrobie te 50x50 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Karthez napisał:

@Aron nie mam właśnie jakieś szafy żeby użyć mam tylko jedną na ubrania itp więc odpada 

Ja miałem dwie półki dzisiaj ubrania w workach moja ukochana zła a ja mam to ......

IMG_20200806_165633.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry nikogo nie odwodze od swoich zamiarów tylko z obserwacji gościa z życia wiem, że to się raczej nie opłaca chyba, że musisz coś na wymiar mieć lub specjalne rozwiązania zrobić bo w takich zwykłych sprawach nie wygrasz z masową produkcją.

Patrz. Rurki, łączniki, klej/zgrzewarka, folia, coś do czego folię można przykleić, otwory tak by się nie rozdzierały, jakieś drzwi etc... 

Za 200-300pln można kupić namiot i będzie przynajmniej jakoś wyglądał albo blaty i zrobić sztywną szafkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WielebnyMerry napisał:

@Bimbrownik zgadza się ale niech zrobi swego pierwszego boxa i może wtedy bardziej porządnie Merry.

Osobiście jak Ty uważam że lepiej namiot kupić gotowy, ale ktoś woli mieć wymiar 35x55 to musi układać sobie sam

Lepiej zapodać namiot ,ja to o takim marze  ale nie mam gdzie go dyskretnie wcisnąć ,bo chyba do mnie pijesz ?.Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ,zazdroszczę wam waszych plantacji i nie mogę wyjść z podziwu czasami , ale jestem jednym z tych kombinatorów co odpierdalaja  boxa który będzie działał z szafki znalezionej na ulicy i z podzespołów kombinowanych nie sprzedałem i pewnie nie sprzedam nikomu nigdy nawet lufki więc nie robię tego dla forsy.To nigdy nie jest to co kupić namiot 100*100*160 ale wbrew wszystkim tym co nie wierzyli. Pozdro 

Edytowane przez glodek18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, glodek18 napisał:

Ja miałem dwie półki dzisiaj ubrania w workach moja ukochana zła a ja mam to ......

IMG_20200806_165633.jpg

@glodek18 co to za taki fajny filtr węglowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WielebnyMerry napisał:

@Karthez powiedział bym że jakiś samochodowy

Hehehe aż tak to nie w growshopie kupiłem najmniejszy jaki mieli .https://www.cultureindoor.com/6962-bull-filter-filtre-a-charbon-actif-100-x-150-200m-h-charbon-vierge-australie.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...