Skocz do zawartości
Maya

Rozkmina z kiełkiem na przyszłość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to reguła, ze jeśli doprowadzi się do wyjścia chociaż odrobiny listka przy kiełkowaniu na wacikach, to roślinka nie przezyje przeprowadzki w ziemie ? Miałam tak już dwa razy, znajomy mówił ze miał tak samo. Teraz już po prostu pilnuje tego i tak nie robie, ale zastanawiam się, czy to tak zawsze działa, czy przypadek. 
Dodam, ze nie były jakoś przetrzymane na waciku, ok 1,5 doby, wystarczył mini ślad zielonego liścia i kaplica. Iii jeszcze dodam, ze oczywiście nie zasypalam liścia ziemia, jedynie kielek i nasiono.

Ktoś tez tak miał albo tak nie miał ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5mm kielek idzie do ziemi i nie ma co kombinowac i czekac az z kielka zrobi sie sadzonka  z liscmi.

Edytowane przez CheMsKuN

Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem raczej nie w listku, tylko w kiełku. kiełek- czyli korzonek , jak jest odrobinę większy, wypuszcza takie mikro włoski, bardzo delikatne , których nie należy nawet dotykać. więc wsadzając do ziemi, najpewniej się je uszkadza. jak ja tak miałem, to śmiertelność wnosiła jakieś 30% , ale zawsze za dużo kiełkuję. chyba lepiej takiego malucha położyć na ziemi , mocno podlać, zakryć i poczekać aż korzonek sam wrośnie w glebę. ale właściwie, to się sam sobie dziwię, przecież są kostki za psie pieniądze, a i w glebie przecież można bez jakichś emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...