Skocz do zawartości
Cieniu

Nabyłem takie cacko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,

stałem się posiadaczem takiego oto zestawu:

Secret Jardin Hydroshoot 80

Mars Hydro TS 1000W LED

Wilma 4 pot dripper system


Prima Klima 100 or 125 Dual / Twin speed fan
Rhino Hobby Filter 125mm

Wymysliłem sobie że do wilmy wsadzę 4 automaty i pytanie się rodzi ... czy będą z tego kwiaty?
A tak serio.. Czy myślicie że to wszystko razem zagra ? 
Wybrałem ziemię bo z tego co rozczytałem będzie najlepsza dla nowicjusza. Bio Bizz Light mix i Bio Bizz Nutrient Starter Kit.
Pytanie odnośnie Wilma 4 pot system - Zastanawia mnie czy mieszanina tych plynów i odżywek z głownego zbiornika bedzie musiała być kontrolowana miernikami nawet jesli sadze w ziemi?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik ja jestem sceptyczny. Niby producent daje taką opcję i nawet w komplecie są osobne dripery, tylko jakoś bie widzę tej brudnej wody z ziemi wpadającej spowrotem to zbiornika. 
problem może być taki sam jak z organicznymi nawozami z hydro, czyli wszystko będzie się zamykać i gnić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominikpodoba mi się - bardzo ciekawe rozwiazanie.
hipotetycznie załóżmy że zdecyduje sie na keramzyt - to oznacza że odżywki ktore kupilem się nie nadają i musze kupic nowe pod to? 
taki secik mam.

no i jeśli to oznacza hydroponike to jeśli dobrze rozumiem bez miernikow ph/ec nic nie wskóram ? 

 

BioBizz_soil_kit__18192_zoom.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biobizz nigdy nie używałem, ale to są chyba nawozy organiczne-w hydro się psują , śmierdzą i zatykają system.

Generalnie do hydro używa się nawozów mineralnych i bez mierników się nie obejdzie, no chyba, że się zdecydujesz na nawozy advance nutrients pH perfect, ale to chyba najdroższa opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@doominik  czy te nawozy advance nutrients pH perfect poza swoimi magicznymi wlaściwościami PH to są jakościowo dobre?

//edit1

wlasnie dostalem telefon ze nie bedzie wilmy i w sumie dostane tylko namiot i filtry.
Co powinienem zrobic/ wybrac ? Gosciu mi zaproponował auto pot 1 duzy - ale jakos nie widze tego wielkiego zbiornika ani w namiocie ani obok.
 

Edytowane przez Cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, Cieniu said:

@doominik  czy te nawozy advance nutrients pH perfect poza swoimi magicznymi wlaściwościami PH to są jakościowo dobre?


 

To są bardzo dobre nawozy, tylko trzeba je stosować w pakietach. Ja mam bazę 3 częściową i do niej musisz mieć jeszcze b52. Jak chcesz booster, to jest big bud, ale żeby to miało sens to jeszcze overdrive. Suplementy od nich są bardzo drogie. Ja używam ich bazy i b52 tylko jak wyjeżdżam i muszę na jakiś czas krzaki zostawić same sobie-nawet szykuję wodę i odmierzone nawozy, żeby ktoś podjechał i uzupełnił zbiornik. Poza tym nie osiągam na nich lepszych efektów niż np używając canna, a te AN są bardzo drogie i mało wydajne-canna jest niemal połowę tańsza i leję się ich sporo mniej-wychodzi 3-4 razy taniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik czyli reasumujac.
Kupuje wilme,   CANNA Aqua Flores , CANNA Aqua Clay Pebbles , CANNA Aqua Vega i rozumiem ze do tego bede potrzebowal miernik EC i pH ? i to tyle? czy do tego też sie dolewa boostery jakies?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu Nawozów jest masa i masz ogromny wybór. Nie ma między nimi wielkich różnic, ale ja teraz mam canna i jestem zadowolony, bo mogę wyżej podciągać EC zanim krzaki zaczną się przypadać, do dodaniu nawozu do wody RO mam pH równo 6.0-nie musze przez 2-3 dni nic robić. 
Ja stosuje dosyć agresywne nawożenie i dodaje ropy boostery na początku, potem już na flo terpinator (zwiększa ilość olejków), pk boostery w drugiej połowie flo. Można stosować silicon na wzmocnienie łodyg, opryski typy plant magic evolution-przyspiesza rozwój rośliny na vege.

Generalnie suplementy to tylko dodatki, ważniejsze są warunki ogólne: światło, temperatura i wilgotność, świeże powietrze i jak to jest ok to na samej bazie można mieć bardzo dobre rezultaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik bardzo Ci dziękuje dobry człowieku, to chciałem usłyszeć :))
W ciągu tygodnia powinienem otrzymac wszystkie przesyłki, złożyć pudło i zacząć przygodę !
Czuję dreszczyk emocji!
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...