Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15887561143815002564639867365933.jpg

15887561789749075673657626615830.jpg

Witam. Roślinka ma ponad miesiąc i kwitnie... Coś jest nie tak... ????

2 lampy CFl 250w dual temp. W box to 26 /27stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapalam o 7 rano gaszę 22 /23 wieczór ale widzę że to zbyt długo bo liście już śpią są oklapnięte... Coś jej jest miała 2 żółte małe liście które usunolem ma ponad miesiąc i jest mała i już kwitnie mam też inne i trochę inaczej wyglądają dużo inaczej a czas wsadzenia był ten sam. Automaty wszystkie

15887570362465670826841740108558.jpg

15887570721562038762201942629428.jpg

Same problemy. A w tej środkowej roślinie największej wychodzą korzenie dołem przez otwory... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmiany wszystkie te same? Przy automacie chyba mozliwe jest kwitnięcie po miesiącu. Może wina genów albo coś zepsules. Ogólnie strasznie chude i rzadkie może lampy były za wysoko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sobi220 napisał:

Zapalam o 7 rano gaszę 22 /23 wieczór ale widzę że to zbyt długo bo liście już śpią są oklapnięte

?

Czas świecenia jest ok, a liście mogą być oklapnięte np. z braku lub nadmiaru wody, z za wysokiej temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, EneDue napisał:

Przy automacie chyba mozliwe jest kwitnięcie po miesiącu.

Czy możliwe? Mnie zakwitł w 21 dniu, maleństwo było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, EneDue napisał:

Odmiany wszystkie te same? Przy automacie chyba mozliwe jest kwitnięcie po miesiącu. Może wina genów albo coś zepsules. Ogólnie strasznie chude i rzadkie może lampy były za wysoko. 

Lampy do 30cm. No szału brak ale to pierwszy raz 

Albo lampy gówniane nie wiem kupiłem 2x CFl 250 dual

Odmiana każda inna ale auto

15887711181773710133742359458564.jpg

15887711956482678549592555824974.jpg

Liście małe pokrywają się żywica ??

IMG_20200506_152501.jpg

Tak wygląda całość ale tydzień temy lampy były w położeniu poziomym gdzieś wyczytałem za w pionie więcej światła oddaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do doświadczonych, czerwonawe łodygi lisci jakie widac na pierwszym foto post wyzej, nie są onzka niedoboru potasu i fosforu? Pytam bo tez mam u siebie takie łodygi liści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Sobi220 napisał:

gdzieś wyczytałem za w pionie więcej światła oddaja

Ja na Twoim miejscu dał bym jednak lampy w poziomie, z odbłyśnikiem. Nie wiem gdzie to wyczytałeś ale porównaj powierzchnię oddawania światła w poziomie i w pionie. Popatrz nawet na swoje zdjęcie, ściany oświetlone a rośliny słabo bardzo. Pionowo to przy jakimś wertykalnym scrogu albo jak opuszczasz pomiędzy rośliny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, amator1234 napisał:

czerwonawe łodygi lisci jakie widac na pierwszym foto post wyzej, nie są onzka niedoboru potasu i fosforu? Pytam bo tez mam u siebie takie łodygi liści. 

nie sądzę bardziej taka genetyka, może byc też od zimna czy też złego pH, ale roślinka wygląda na zdrową @amator1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank automat , no chyba że z klona wsadziłeś, ale jak z pestki to auto 

 

Żadna filozofia przy sortowaniu nasion mogli się jebnąc też tak kiedyś miałem kupiłem z greenhausu feminizowane i był jeden męski . Czasem się zdarza ,będzie jeden szybciej ha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światło swoją drogą (odbłyśniki itp), ale jak korzenie wychodzą, to może doniczki za małe. i pierwszy raz słyszę o "śpiących liściach"! to jakiś mit jest, szczególnie, że ludzie świecą automaty 24/24. naprawdę myślisz, że trzeba zgasić, bo listki poszły spać?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...