Skocz do zawartości
Tester

Jaki wybrać nawóz, stymulator, preparat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiesz co wybrać? zadaj pytanie o wszelkiego rodzaju nawozy,preparaty, stymulatory, środki ochrony roślin itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć to dwie bardzo dobre firmy z tego co patrzyłem to plagron jest tańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Golden Boy nie musi być jakiś specjalny nawóz do automatów, stosujesz normalnie stymulator kwitnienia może być do pełnosezonówek czy też do automatów, tylko bierz stymulator dobrej firmy 

Edytowane przez Borówa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że składniki w ziemi się skończyły a panny kwitną, pora wybrać co im teraz lać. Teraz tak:

 

1. W gratisie dostałem Plagron Alga Bloom. Planuje do tego dokupić Plagron Sensation oraz Sugar Royal. To wystarczy?

2. Przewija się również na forum pk13/14 ale to jest tylko w sytuacjach doraźnych, gdy pojawiają się niedobory? Czy jest to również lane z pozostałymi nawozami i tworzy "podstawowy" komplet dla fazy kwitnienia? 

3. Jak dobrze doczytałem to nawozy należy dodawać co drugie podlanie i zaczynać od połowy zalecanej dawki przez producenta? 

4. Ewentualnie możecie zaproponować inne zamienniki? (Plagron nie należy to najtańszych firm). Np. Do Alga Bloom dokupić coś z Hesi lub Canna? 

Dziena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Imperator napisał:

2. Przewija się również na forum pk13/14 ale to jest tylko w sytuacjach doraźnych, gdy pojawiają się niedobory? Czy jest to również lane z pozostałymi nawozami i tworzy "podstawowy" komplet dla fazy kwitnienia? 

to podstawowy nawóz na kwitnienie 

 

44 minuty temu, Imperator napisał:

W gratisie dostałem Plagron Alga Bloom. Planuje do tego dokupić Plagron Sensation oraz Sugar Royal. To wystarczy?

aż nadto 

 

44 minuty temu, Imperator napisał:

Jak dobrze doczytałem to nawozy należy dodawać co drugie podlanie i zaczynać od połowy zalecanej dawki przez producenta? 

nie ma uniwersalnej metody, zależy od warunków, gleby, ale można od połowy dawki zacząć i co 2-3 podlanie, po liściach widać czy krzak ma składniki odżywcze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo

Racja. W przypadku gdy Alga Bloom ma NPK 3-2-5, Sensation 0-9-10, Royal Sugar 9-0-0 to wszystkie się dobrze zazębią? Czy np. Alge dodawać co drugie podlanie nawozem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Imperator nie trzymaj się schematu że zawsze co drugie podlanie te same nawozy, z czasem wyczujesz czego roślina potrzebuje. 

W skrócie bloom to jest twoja baza nawozów na flow, green sensation to pk z boosterem na flow, a royal sugar to stymulator zawierający azot, który wywołuje stres w roślinie, że jakby ona myśli, że jest za mała wilgotność w powietrzu dzięki temu oblewa się mocniej żywica, więcej pije, szybciej kwitnie. Raczej tylko raz w tygodniu 1-2ml na litr nie więcej, tutaj w zależności jeśli będziesz widział, że ma dużo azotu to nie dawaj żeby nie spalić,bo zamiast pomóc zaszkodzi., i tylko jak będziesz miał ładna zdrowa roślinę, jak będzie miała jakieś braki to najpierw uzupełniasz braki.

Mniej więcej tak w początkowym flow powinno wystarczyć sam bloom, od drugiego tygodnia jak już kwitnie i jest zdrowa możesz dorzucić royal sugar I mniej więcej od 4 jak już się uformują boby, a nie kwiatostan dorzucasz green sensation. Pk nie kupuj, bo jakbyś to wszystko wymieszał w garze to ec wyjebie ponad skalę xd.

Nie bój się pytać od tego jest to forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Bio Bizz Try Pack (Weg, Flo i booster - top max).

Co polecicie dodać, żeby jeszcze bardziej uszczęśliwić roślinki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Aron aa, no to mi się wydaje że masz wszystko, ja mam zamiast top maxa pk 13 14 od plagrona. 

Zamierzam w późniejszej fazie kwitnienia podlewać wodą z miodem i wrzucić żarówkę uvb tak jak ktoś już to pisał 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
51 minut temu, konopny_janusz napisał:

@Aron aa, no to mi się wydaje że masz wszystko, ja mam zamiast top maxa pk 13 14 od plagrona. 

Zamierzam w późniejszej fazie kwitnienia podlewać wodą z miodem i wrzucić żarówkę uvb tak jak ktoś już to pisał 

z tym miodem to tylko delikatnie, pół łyżeczki na 5l wody do 2 ostatnich podlań z nawozami. Póżnej jak ostatnie kilka podlań robisz wodą to do 2 można delikatnie dodac miód, melase albo jakieś cukry(jeśli nie mamy ich w nawozach).

Mód jest też dobry jeśli dodajemy bakrerie, jest dla nich dobrą pożywką i takie dodanie z bakteriami na vegu daje fajne rezultaty.

 

Pozdrowik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@niewiemalesiewypowiem thx

A powiesz mi czy ta niżej jest zdrowa. Mam wrażenie że brzegi na szczytach są delikatnie jaśniejsze. Co to może być? Coś z pH, czy jakichś pierwiastków brakuje, a może light burn? A może jest wszystko git i panikuje 

IMG_20210501_205411.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...