Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pH meter dotarł szybciej i co się okazało że w obu donicach pH gleby jest wywalone grubo ponad 7 jakieś skuteczne sposoby żeby szybko zakwasić glebę ? Za 7 dni kwiatki skończą 10 tyg więc zostało mało czasu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik dokladnie taki mam , nie wiem jak bardzo jest on dokładny aczkolwiek mierzyłem nim też z ciekawości pH wody która podlewalem kwiaty i co się okazało że zamiast 6.2 było 7 , dodałem do 2l butelki 2,5ml octu spirytusowego 10% wymieszalem odstawiłem na parę min , zmierzyłem znów i było już okolo 6 , zakładałem że mój tester może się mylić jednak gdy dolewalem octu do wody z 2,5ml strzykawki przy kontakcie octem woda zaczęła syczeć co by właśnie wskazywało na to że jest ona zasadowa , sam nie wiem . 

Screenshot_20200409-144208_eBay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, doominik said:

@Andi wszystko. Tylko sklepy spożywcze są otwarte, a jak do tej pory można było większość rzeczy na ebay/amazon zamówić z dostawą następnego dnia, to teraz czekasz min tydzień 

Dokładnie . Mieszkam w dość dużym mieście i wszystkie sklepy ogrodnicze nieczynne do odwołania . Nawet amazon z opcją prime to minimum tydzień . Lipa straszna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem już jak im pomóc , kwiatki zaraz kończą 10 tyg i tuż przed zbiorem umierają na moich oczach . Próbowałem je ratować . Dosypalem im do doniczek świeżej  ziemi biobizz all mix 6.6 pH ( bo donice były nie pełne )  po czym podlalem mixem bio-grow , bio-bloom i top max ( dawkowanie na 10 tydz według rozpiski ) , zanim je podlalem zbiłem pH nawozów za pomocą octu do około 6 ( mierzone papierkami ) jakkolwiek dało to prawie natychmiastowy efekt , kwiatki zaczęły się zielenić , ( szczególnie te małe od środka)  , pojawiła się iskierka nadziei , patrzę teraz rano a tu jeden wielki CH** , zmierzyłem papierkiem pH ziemi z głębin donic i jest ok ,  jakieś 6-6.2 w jednym i lekko poniżej 6 w drugim ,  skoro pH gleby w normie plus świeża dawka nawozów z  odpowiednim pH a one wyglądają jak wyglądają to co jeszcze może być przyczyną ? Kończą mi się pomysły 

20200412_073025.jpg

20200412_073018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Game Over, wyciagaj nowe pestki i zaczynaj gre od nowa.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...