Jump to content
Sign in to follow this  
Wentyl

Temperatura

Recommended Posts

Witajcie, mam mały problem. Zmontowałem sobie boxa ze skrzyni wojskowej, wymiary 26x34x47, a więc podobnych rozmiarów co PCbox. Na ścianach miała być biała folia ale przysłali Mylar 600D więc jest Mylar. Światło jak widać, 2x Osram 23W oraz żarówka led z alle, 36xSMD3030 pod grow, ogólnie świeci ładnie. Na plecach zamontowałem wentylator komputerowy ale zasugerowałem się głośnością, nie zwracając uwagi na ilość obrotów, i okazał się za słaby - 500rpm. Wymieniłem na mocniejszy, 1000rpm i dołożyłem mieszak, też komputerowy od procesora. Wlot pasywny, mały i do tego przysłonięty trochę "doniczką" ale powiększę, jak mi w ręce wpadnie otwornica. Wszystko fajnie, tylko temperatura cały czas oscyluje w okolicy 30st, przy poprzednim było nawet 33, więc trzymałem uchylone drzwiczki boxa. Jak to ludzie robią, że w mniejszym pcboxie schodzą do 26st? Co ja robię nie tak?. Na zdjęciu Blue Dream, trochę zmaltretowana bo przelałem, sytuacja opanowana 😉

IMG_20200117_155656673.jpg

IMG_20200117_155709433.jpg

IMG_20200117_155721808.jpg

IMG_20200117_155752687.jpg

Zapytałem, bo wszyscy piszą o 26-28. A jak takie 26 w pcboxie przy 3 świetlówkach (tak jak ludzie mają) to już całkiem nie mam pojęcia. 

@Wentyl ja na wege trzymam około 28’C i staram się zmniejszać podczas kwitnienia do około 25’C. Jak roślina ma więcej liści to i pochłania sporo światła to jest troszkę chłodniej.

u mnie problemem jest wilgoć i podnoszenie temperatury to jeden ze sposobów obniżenia jej.