Skocz do zawartości
Lady Green

Miszmasz, mydło i powidło na 1m2 ☀️💦

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Lady Green musiałabyś prowadzic pędy w jedną stronę, da się ale to zajmie jeszcze więcej czasu, już chyba lepiej się skupić i zrobić porzadne lst jak @moonkamówi i ewentualnie potem dolozyc siatke i polecieć scrog.

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Lady Green napisał:

 

A o co chodzi z tymi pędami parzystymi i nieparzystymi? Które lepiej zostawić?

Nie wiem ocb. Jak parzyste czy nieparzyste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green @Boczelli zapewne chodzi o to, ktore liczac od dolu zostawic. Tez na poczatku mialem taka zagwozdke bo naogladalem sie yt i zglupialem. Finalnie doszedlem do wniosku, ze zostawiam tylko to co mnie interesuje nue patrzac, ktore to pietro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wytne wszystko co jest na dole do momentu ostatniego treningu, jak ma 20cm do ostatniego wygięcia to potraktuje to tak jak by w tym miejscu była siatka i wszystko co poniżej idzie do wycięcia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wladimir czyli zostawił byś 4 i przy drugim cięciu je podwoił, dobrze rozumiem? 

48 szczytów na 1m2 czyli na jednego przypadnie niecałe 15cm2 (jeśli dobrze liczę). Wydaje się to ok. 

Dziś na pierwszym automacie dostrzegłam już pierwsze włoski (24 dni mają). Żałuję że na tym jednym nie wyszedł topping tak jak na pozostałych dwóch tylko ten fim czy cokolwiek innego to wyszło. 🤷‍♀️ Mogłam Was posłuchać... 😅 Teraz stoi z przodu, widać że radzi sobie gorzej niż te 2 z tyłu. Jeszcze go niechcąco zmaltretowałam przed chwilą sobą szukając oznak kwitnienia na tych z tyłu. 🤦‍♀️

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dwa cięcia 8 szczytow. Liczysz, liczysz, a praktyka i tak pokaże swoje. To nie matematyka, a ogrodnictwo trzeba być elastycznym.

Prawdę powiedziawszy to te 3 automaty pewnie zapełniłyby całą powierzchnię, bardzo fajnie idą. Na chwilę obecną chyba już nie przypala tabletka poprzednia liści. Na dniach jakąś połówkę można będzie dorzucić chyba, bo apetyt na żarcie jest. Na razie trzeba obserwować.

Tak dla edukacji wideo gdzie wytłumaczony jest cropping, tak powinnaś się obchodzić z sezonami:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wladimir przecież jak zacznę się bawić w to wykręcanie to z tych 8 szczytów na roślinę może zostanie po 2... 😅

3 godziny temu, Wladimir napisał:

To nie matematyka, a ogrodnictwo trzeba być elastycznym.

 

Spoko, luzik, jestem bardzo elastyczna... 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lady Green napisał:

@Wladimir przecież jak zacznę się bawić w to wykręcanie to z tych 8 szczytów na roślinę może zostanie po 2... 😅

Spoko, luzik, jestem bardzo elastyczna... 😂

 

Teraz to Ty mnie zaintrygowałaś, chciałbym to zobaczyć 🙂

 

Ja to lubię te zgniatanie łodygi, kiedyś wrzucę fotkę jak to wygląda po czasie. Takie bicepsy dla naszych roślin 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczyty to ja widziałem, myślałem o elastyczności...🤸‍♀️🤸‍♀️

Edytowane przez Wladimir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wladimir jak to w ogrodnictwie... ugięcie, wygięcie, zginanie w kolanie. 🤷‍♀️ 

 

Automaty dzień 25. Rosną bestie z dnia na dzień, kwitną już wszystkie 3, na tej czwartej małej opóźnionej też już się włoski wyłaniają. 

Cudownie, może to trochę chore ale marzyły mi się miniaturki... i będzie miniaturka, jedna, ale będzie, chciałam i mam. 😊😉

 

6.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...