Skocz do zawartości
Aplikator

2xGorilla Cookies 2x Watermelon Zkittlez Auto HPS 250W CoolTube 60x60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 20 dzień cykl 24/0 woda kranowa, przegotowana odstana dobę pH obniżone z 7.5 do 5.6 od 14 dnia stopniowo dodawany Terra Vega aż do uzyskania 25ml/5l, ziemia Canna Terra Pro, box 60x60 

IMG_20240816_153853.jpg

IMG_20240816_153845.jpg

IMG_20240816_153824.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę leję po prostu gorąca i odstawiam, za dużo roboty jak bym miał tak gotować heeh, dlaczego gorąca lepsza? W moim rejonie wykryto w kranowach bakterie e coli, co niekorzystnie wpływa na ludzi jak i inne organizmy żywe także m.in rośliny. Przegotowana woda jest bezpieczniejsza, jest to tylko przykład, niektóre bakterie mają negatywny wpływ mogę być inne w różnych rejonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co się dzieje z Ca podczas gotowania? zostaje w czajniku. Równie dobrze możesz powiedzieć że destylowana jest bezpieczniejsza... a nie jest po wypłukuje z organizmu minerały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli mówicie że podlewać wodą normalnie z kranu? Ja też gotuję wodę i odstawiam na 48 godzin.  Czytałem że tak jest lepiej.

Woda kranowa może jednak zawierać niepożądane substancje. Taka woda zawiera zwykle duże ilości soli wapnia, dlatego wskazane jest, aby ją przegotować (i oczywiście przestudzić przed podlaniem kwiatów) albo odstawić na jakiś czas i nie podlewać kwiatów bezpośrednio wodą prosto z kranu. 

I nie tylko to, widziałem jeszcze inne informację ale w większości piszą że lepiej zagotować i odstawić.

 

Edytowane przez Mnich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mnich normalnie woda z kranu odstana 24-48h.

 

Myślicie ze jak ktoś zużywa 1000l wody na jedno podlewanie to tez ją przygotowuje? 🤣

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nie, skupiłbym się bardziej na takich małych uprawach jak ja mam na przykład, dobrze wiedzieć... Czyli lać wodę z kranu, chyba i tak lepiej żeby postała te 48 godzin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mnich no tak normalna odstana kranowke, zalezy ile ma w sobie chloru ale pewnie lepiej 48h lub jej pomóc się go pozbyć szybciej

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzień 27

Rośliny przez ten tydzień bardzo mocno wystrzeliły do góry, tydzień temu miały ok 25 cm wysokości i już wtedy brakowało im miejsca w boxie, teraz jest prawdziwy tropikalny bush 70cm rosną prawie że w oczach.

@Mnich czy lepsza jest woda przegotowana, czy nie? Z mojego ponad 15 letniego doświadczenia lepsza jest przegotowana (wystarczy odkręcić gorąca wodę w kranie, nie trzeba gotować w garach), wystarczy odstana 12-24h, tutaj zapewne znajdziemy przeciwników, zdania są podzielone, ale najbardziej istotne i MeGa ważne jest pH wody, co jest niepotrzebnie 'olewane' przez amatorów a skupiają się na głupotach....

Woda w kranie jest często większa niż pH 8, to jest dramat dla roślin, one się męczą i rosną 'chucherka', konopie lubią kwaskowy odczyn podobny do deszczówki, pH 5.6-5.9  jest idealna dla konopii.

 

Jak już wspomnialem nie przesadzam z nawozami, Canna Vega i flo * plus witaminy i aminokwasy, ważne jest żeby pH zmniejszać plargonem, nie stosować w żadnym wypadku octu, czy kwasku cytrynowego.

Pojawiły się oznaki kwitnienia, dzisiaj pierwszy raz podlane Canna flo. Przez cały okres do wody podawana jest jedna solidna kropla/5L witamin i aminokwasów.

IMG_20240823_204548.jpg

IMG_20240823_204716.jpg

IMG_20240823_205511.jpg

Edytowane przez Aplikator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale ci się ten namiot wypełnił zajebiście, teraz jak kwitnąć zaczynają to może jakąś małą defoliacje zrób żeby tych liści było mniej i więcej przepływu powietrza było, to mniejsze ryzyko pleśni będzie, panny ładnie sie jeszcze rozciągną te pierwsze tygodnie kwietnia zawsze tak mają, oby z fartem.

 

A tak po za tym, to szacn za 250 w małym namiocie, ja dalej mam moją 150 i cold tube ale używam led, wiem jak ciężko jest trzymać temperature w takim małym pomieszczeniu

Edytowane przez JarzynaSWDN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 35 cykl 24/0

Niestety stało się to czego się obawiałem, ale nie chciałem zapeszać, zabrakło miejsca w boxie, mimo, iż wszystkie rośliny kwitną, to z każdym dniem idą do góry, box 60x60x140, niestety w tym miejscu nie mam opcji na wyższy, będę musiał rozcinać sufit i kombinować, nie mam innego wyjścia. 

Szczyty są już kilka cm od CoolTube.

Dwie głowy przy wyjmowaniu ucierpiały, jedna ścięta drugi złamany regeneruje się i wróci do sprawności. Tą ucięta spaliłem i już ma moc 😉

W dniu 23/08/2024 o 21:40, JarzynaSWDN napisał:

 

@JarzynaSWDN liście usuwam tylko te które więdną i wysychają, nigdy nie ruszam zdrowych w pełni zielonych ponieważ one zasilają roślinę, można to porównać do paneli fotowoltaicznych. Ucięty zdrowy liść to tak jakby obciąć komuś rękę. Zauważyłem że sporo ludzi bawi się właśnie w takich fryzjerów, jest to poważny błąd.

IMG_20240831_105114.jpg

IMG_20240831_105209.jpg

IMG_20240831_105315.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie usuwają liście żeby był przewiew, i żeby odsłonić topy te niżej, mniej liści mniejsza wilgoć, a to co rośnie w środku tego buszu i tak światła nie dostanie więc używa energię która mogłaby być wykorzystana w górnych topach, no ale każdy choduje jak uważa, ważne że sa zdrowe i ładnie kwitną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aplikator Fajnie zaczyna wyglądać, a Gorilla cookies fajne jaranie jak trafisz gen, z nimi to 50% masz że ci wyjdzie miałem ich sporo połowę uważam za śmietnik nie lubię mięty w paleniu, ale 25% jest dobra, a 25% zajebista jak trafisz o profilu słodkim Ala ciastkowym to ci zazdroszczę 😉 Będziesz to czuł taki w chuj słodki zapach przy kwitnieniu czego ci życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JarzynaSWDN 15 lat temu myślałem podobnie... Duże liście mogą zasłaniać małe topki bo to właśnie dzięki nim rosną! To one ładują energię w topy! Jak będziecie obcinać zdrowe duże liście to tylko niepotrzebnie wydluzycie i osłabicie cały proces wzrostu i kwitnienia.

 

@Boczelli nie jestem zwolennikiem łamania,bawilem się kiedys z ciekawości tym łamaniem i efekt był niestety gorszy, lepsza metoda jest ciągły wykrecajacy lst nawet na dużej wysokości z tym że to pracochłonny proces, a ja dużo wolnego czasu nie mam, lampa wyjdzie poza namiot, po prostu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aplikator nie zgodze sie z Toba. Male topki zasloniete przez liscie zostana malymi topkami jesli nie dostana odpowiedniej ilosci swiatla.  Tak samo jak na wegu niskie odrosty zostana niskie jesli beda pozaslaniane liscmi od gory. Usuwanie lisci moze ale musi spowolnic rozwoj ale za to odwdziecza sie lepszym zwrostem nizszych partii rosliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka zgodę się z tobą. Ta uprawę dbałem praktycznie cały czas wycinałem liście bądź podginalem je tak aby topki dostawały możliwie najwięcej światła i widać różnicę. Topki są bardziej zbite i szybciej puchną. Z kolei jeśli mówicie że spowolniony wzrost tu widzę jako korzyść że względu na to że będą lepiej napakowane po prostu lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 43. Cykl 24/0

@moonka @Mooshrom  możecie się nie zgadzać, to jest wyłącznie Wasza sprawa, jak już wspomniałem opieram się na własnym doświadczeniu i własnej zdobytej wiedzy. 

Odpowiem krótko, młode kwiatostany są niczym owoce, idąc Waszym tokiem rozumowania to tak jakbyście wystawili młody owocnik wiśni, gruszki, czy jabłka do słońca pozbawiając jej przy tym liści, kompletny nonsens i brak logiki.

Liście dają znać kiedy umierają, więdną i usychają, takich trzeba się pozbywać. Jeżeli liść jest w pełni 100% zdrowy to znaczy że dostarcza energię roślinie i nie można go ucinać!

Wracając do tematu, box 60x60x140, lampa wylądowała na dachu, mimo to miejsca ciągle brak.

Szczyty są blisko lampy kilka cm, lampa HPS aż 250W chłodzona powietrzem i dużym nawilżaczem chodzącym na największych obrotach, krótko mówiąc wiatrak chłodzi CoolTube, rozdrobnionymi cząsteczkami wody, które z kolei są zbierane kolejnym wentylatorem kanałowym, wychodzącym.

Takie więc warunki mega dobre, do tego woda pH 5.6-5.9 z Canna flo 25ml/5L plus kropla witamin i aminokwasów na 5L. 

Jestem pod wrażeniem tego w jakim one tempie rosną, (przerosna niejedna seznowke) dosłownie w oczach, a szczytów jest tyle, że nie jestem w stanie policzyć. Spokojnie te 4 automaty zapełniły by box 1mx1m, a nawet 1.2m przy lampie 600W (tak światło ma mega znaczenie, ilość dostarczanych lumenów to jeden z kluczy do sukcesu.)

IMG_20240908_105610.jpg

IMG_20240908_105616.jpg

IMG_20240908_105725.jpg

IMG_20240908_105730.jpg

IMG_20240908_105746.jpg

IMG_20240908_105910.jpg

IMG_20240908_105852.jpg

IMG_20240908_105824.jpg

IMG_20240908_105752.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aplikator co ogrodek to inne podejscie🤷‍♂️ co do mlodych drzewek owocowych pozbawionych odpowiednich lisci pokazal bym Ci, ze rosna jak szalone. Mam sad z czeresniami kilkaset metrow od domu. Na wiosne, drzewka pozbawiane sa praktycznie 80% lisci a w lipcu cale sa obsypane owocami. Nie jestem sadownikiem, nie znam sie🤷‍♂️ jestem jedynie malym growerem, ktory wybral sobie taki a nie inny sposob uprawy i tego bede sie trzymal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...