Skocz do zawartości
moonka

3x Double Cookies, 3x Strawberry Cola Sherbet, 3x Cash Express, 2x Critical. Box 1.2 x 0.9m. Ledy 720W i pelna organika

Rekomendowane odpowiedzi

Wjechaly nicienie🙂 walke z ziemiorkami czas zaczac na powaznie😂 Ale zeby nie bylo zbyt kolorowo to pojawil sie "problem" w postaci przebarwien na lisciach. Moja pierwsza mysl to brak azotu gdyz rosliny siedza w identycznym mixie ziemi co moje poprzednie automaty i one mniej wiecej na tym etapie mialy niedobory azotu. Jesli sie myle a jest to bardzo prawdopodobne bo raczej nie mam dozego doswiadczenia z niedoborami to prosze o poprawienie mojej tezy. Tak czy inaczej rosliny dostaly dzisiaj po pol tabsa z biotabs a jutro planuje kolejne ciecia/giecia wiec zrobie oprysk z bumbum. Wracajac do ziemiorek to mam z nimi dziwna sytuacje. Lata tego od groma gdy tylko wsadze lapy do boxa a zolte lepy puste. Znalazlem w poniedzialek 2 szt i od razu je zainstalowalem i do dzisiaj ani jednego przyklejonego robala🤔 uczas sie z grow na grow, ze do zoltego sie nie leci czy o co chodzi🤣🤣

20240814_211453.jpg

20240814_211536.jpg

20240814_211542.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej magnez. Ale nie czytałem fr, więc tylko po tym zdjęciu zgaduje. Różne mogą być tego przyczyny,od za mocnego światła po pH, raczej w medium jest dostępny tylko czy dobrze przyswojony to nie wiem. Albo mało go masz jednak i nie ma co pobrać roślina. Na pewno nie azot.

Co do ziemiórek zawszę będę pisał żeby sypać po wierzchniej warstwie gleby mączkę bazaltową 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To wyglada na poczatek niedoboru magnezu, obstawiam ze od za mocnego swiatla, wal im oprysk z mgso4 i powinno grać. 

Jestes pewien że to ziemiorki? One raczej mocno ciągną do żółtego, wiec dziwne. 

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli @Grzechoczący Grzechotnik nad magnezem rowniez sie zastanawialem wiec dzieki za sugestie🙂 dzisiaj zrobie oprysk i powinno byc ok. Moze to faktycznie od swiatla bo w sumie dostaja teraz 100W a na tym etapie moze to byc troche za duzo😅 Co do robali to sa ziemiorki na 100%. Zlapalem kilka sztuk ale same z siebie nie chca ciagnac do zoltego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejne 4 sztuki ogarniete. I to na mokrej ziemi z roslinami napietymi jak baranie jaja😂 mowcie mi mistrzu🤣🤣 (ale z malej litery😂)Mysle, ze w weekend bedzie komplet i zacznie sie zabawa🙂 Szkoda, ze tak rozjechaly sie ze wzrostem ale moze jeszcze nic straconego. Zaraz ide ogarnac jakis pusty czysty "psik psik"😅 i zrobie oprysk z magnezu. Najpierw jednak wyjaram jointa, w ktorym jakims cudem znalazlo sie nasionko😐 sama slodycz w smaku...🤣

20240815_202824.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update🙂 poszedl oprysk i czekam na efekty. Jako "ciekawostke" wrzucam zdjecie rislin, ktore dzisiaj cialem. Tak jak pisalem gdzies wczesniej tne je nawet gdy najwyzsze interesujace mnie pietro jest ledwo widoczne. Ogolna zasada mowi zeby poczekac na w pelni rozwiniete i wtedy ciac, jednak ostatnie zdjecie pokazuje, ze roslina doskonale sobie radzi i rosnie jak by nic sie nie stalo🙂 (byla cieta dwa dni temu w identyczny sposob). Nie bojmy sie eksperymentowac bo czasami warto😁

20240815_211418_compress64.jpg

20240815_211442_compress29.jpg

20240815_211459_compress26.jpg

20240815_211447_compress49.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 15/08/2024 o 10:38, Grzechoczący Grzechotnik napisał:

Co do ziemiórek zawszę będę pisał żeby sypać po wierzchniej warstwie gleby mączkę bazaltową 

@Grzechoczący Grzechotnik ile tej mączki dawać na początek aby wystarczyło tez jako zapas calmagu? 50g na 11l donice jest ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green siema Lady :) na 11 litrów proponuję maks 3 garści dobrze wymieszać z medium. Na indukcji możesz powtórzyć garstkę lub dwie po wierzchu i po prostu podlewać, idealne jako calmag bez lania czegokolwiek wtedy. Chyba że przy dobrym panelu będą potrzebować więcej,ale nie sądzę. Pozdrowionka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Stres po cieciu? Nie wydaje mi sie🙂 dwa dni roznicy i chyba dobrze to wyglada🙃 widac, ze tabs zaczal dzialac bo nabrala rowniez koloru

1723925303534.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przycinanie i wyginanie ostatnich sztuk troche "na sile" ale nie chce czekac dluzej gdyz dysproporcje miedzy roslinami sa zbyt duze. Kilka sztuk (2 lub 3) bedzie na 6 szczytow🤷‍♂️ Podlane po wszystkim od 250ml do 400ml wody w zaleznosci od wielkosci. Teraz codzienna pielegnacja przez okolo 2 tygodnie czyli przepinanie drucikow i ukladanie rosliny po czym zobacze jak beda sie prezentowac i przechodzimy na flo🙂Temperatura 26° i 65% wilgotnosci

 

20240818_134636.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za duzo roslin albo za malo drucikow😂 poszedlem troche poprawic rosliny ale drucikow braklo szybciej niz sie spodziewalem😅Wyrwalem jeszcze 9 sztuk z outa bo jemu juz nie sa potrzebne i za chwile jeszcze cos przepne😂Na srode umowilem rosliny do barbera na wyciecie pierwszych, duzych wiatrakow🙃 

20240819_205223.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja poprawiona🙂

@WymiataczMega staram sie jak moge zeby cos z tego uroslo🙂 a przy okazji cieszy troche oko bo fajnie wyglada gdy wszystkie sa starannie porozkladane😁😁 zrobi sie "ladniej" gdy wpadnie barber ale to juz w nastepnym odcinku😂

20240819_214915.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paweuad porosnie ale to kwestia czasu i checi ale tych jak by u mnie ostatnio mniej...

Dopadla mnie chyba "depresja growera". Ostatnimi czasy kompletnie nie chce mi sie zajmowac roslinami. Najchetniej wylaczyl bym lampy i zawinal boxa. To chyba lekki przesyt bo na dniach minie rok jak box hula non stop i praktycznie codziennie tam zagladam. Sytuacji nie poprawia fakt, ze kilka dni temu doznalem nocnej kontuzji. Wstajac do dziecka moje kolano mialo intensywne spotkanie z rogiem lozka😐 diagnoza to uszkodzone wiezadlo rzepki i do konca tygodnia w domu + jak najmniej ruchu. Musze sie jakos "ogarnac", dokonczyc to grow z glowa i zrobie planowana przerwe, o ktorej pisalem juz wczesniej. A teraz ide wspinac sie na poddasze aby jakos podlac rosliny bo do jutra moga nie wytrzymac. Moglem zrobic to rano gdy je cialem ale nie usiedziap bym dluzej na podlodze i postanowilem zrobic to pozniej. To teraz mam...🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuaaa, to zdrówka. A jezeli chodzi o brak chęci do zajmowania sie roślinami, to z doświadczenia wiem ze czasami takie podejscie "na wyjebce" daje zaskakująco dobre plony:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka doskonale cię rozumiem. Ja też kończę ta uprawę i robię pauzę. Ale myślę że pod koniec roku coś na pewno się pojawi. Na 100% będą to sezony. Czasem potrzebna jest przerwa na odetchnięcie. Trzeba mieć z tego fun nic na siłę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...