Skocz do zawartości
moonka

3x Double Cookies, 3x Strawberry Cola Sherbet, 3x Cash Express, 2x Critical. Box 1.2 x 0.9m. Ledy 720W i pelna organika

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do zdrowia, a jeśli chodzi o roślinki to ładnie to wygląda- będą spore plony :ganjamon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosliny zdecydowanie zwolnily tempo wzrostu i nie wiem czy to przez fryzjera czy cos im dolega. Nie do konca wszystko idzie tak jak zakladalem.  Roznice w wielkosci poszczegolnych roslin sa duze i nie wiem jak to bedzienwygladalo w pozniejszym etapie. Strawberry rosnie jak szalona. Na oucie mam dwie sztuki i rowniez maja ostre tempo wzrostu. Gdyby wszystkie tak szly to byla by bajka a tak jest jak jest a co bedzie... 🤷‍♂️😂

20240823_191143.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedzielna praca w gowno sie obraca wiec dzisiaj tylko podlewanie🙂 Azot wjezdza na pelnej... 😅 az nie moge patrzec jak wygina koncowki lisci a "srodkowa" Strawberry za chwile bedzie czarna🙈 a nie dostaly nic poza polowka biotabs wiec troche mnie to dziwi. Dam im jeszcze ze dwa dni podrosnac w spokoju i wtedy je poukladam ponownie. W spokoju zostawie juz obie Strawberry (drugi rzad od lewej, pierwsza i druga od dolu) bo one nie wymagaja juz zadnych wiekszych dzialan jesli chodzi o lst. Zmiane oswietlenia wstepnie planuje na 10 wrzesnia wiec jeszcze ponad 2 tygodnie wega przed nimi

20240825_124859.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli sugerowalem sie zachowaniem automatow i one po 3 tygodniach byly glodne azotu siedzac w tej ziemi. Bedzie dluzszy weg🤷‍♂️ w sumie bez znaczenia bo to moje ostatnie grow jak narazie wiec mi sie nie spieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mialem sie za nie zabrac w srode ale zajrzalem do boxa i musialem je ogarnac😅  w koncu zaczyna to przypominac to co chcial bym osiagnac😁😁 kilka roslin jest juz przypietych finalnie do doniczek a reszta jak narazie do ziemi i czekam az wystarczajaco podrosna zeby je przepiac na gotowo. Narazie nic im nie ucinam przez najblizszy tydzien i ogoloce je kilka dni przez zmiana swiatla. Mam nadzieje, ze te 2 tygodnie wystarcza aby fajnie podrosly bo tym razem nie chce miec pol metrowych karlow a fajne solidne rosliny😂 jesli macie jakies dobre rady to z przyjemnoscia je przeczytam bo co milka glow to nie jedna😂

20240826_211909.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega namiotu powinno wystarczyc bo juz wczesnie stalo tam tyle roslin🙂 kolano ciut lepiej ale daleko mu do pelnej sprawnosci. Ogolnie malo mam miejsc na swoim ciele, ktore sa w pelni sprawne i zdrowie wiec jedno kolano nie robi mi wielkiej roznicy😂 szalalo sie na rowerach za malolata i teraz wszystko wychodzi na "stare lata"🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien kolejne foto🙃 mialem je dzisiaj podlac ale w dalszym ciagu pija bardzo powoli i nie wiem o co chodzi. "Normalnie" po 3 dniach ziemia powinna byc juz na tyle sucha aby byla opcja podlania. Tym razem 5 dni to standard a nie dostaja jakis zawrotnych ilosci wody🤔 temperatura 26° i okolo 65-70% wilgotnosci. Lampa max wysoko i operuje tylko moca. Na ta chwile ~20% czyli jakies +-150w

20240828_162823.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilgotność spora w boksie lampa mało daje ciepła bo świeci tylko na 20% dlatego obieg wody jest wolniejszy. Mniej paruje wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azot party ciag dalszy😂 przesuszylem delikatnie rosliny i dzisiaj dostaly po 500ml czystej odstanej wody z kranu. Azot nie ma dla nich litosci i niektore maja delikatnie wykrecine liscie. Jednak nie przejmuje sie tym bo widocznie musi to byc u mnie staly punkt programu🤣 moze wieczorem pojde do nich jeszcze raz aby poprawic juz chyba jeden z ostatnich razy lst. Przez te liscie nie widzialem czy mniejsze sztuki wystarczajaco podrosly aby sie nimi zajac😂 tak teraz patrze na zdjecia, w kazdym wpisie sa robione z praktycznie tego samego miejsca i mozna by z nich zrobic gif'a pokazujacego rozwoj roslin🤣🤣 nastepny wpis po weekendzie lub w niedziele wieczorem 🙃

20240830_160438.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatny fryzjer aby odslonic dolne malutkie odrosty a za chwile podlewanie. Teoretycznie 7 dni do przelaczenia ale... na ta chwile nie wygladaja tak jak bym chcial wiec zobacze jak to bedzie🙃

20240902_202244.jpg

20240902_202253.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Od wczoraj wiele sie nie zmienilo ale bylem na gorze wiec zajrzalem do boxa🙂 juz wiem, ze wczoraj wycialem za malo lisci. Jednak to bedzie do poprawki za kilka dni... 20240903_211924_compress85.thumb.jpg.517aaafbc0ef54d8fcd913e932e0b35b.jpg

Efekty harcorowego naginania lodygi🙃 przy pierwszym gieciu prawie wszystkie mialy lekko uszkodzone lodygi ale kto by sie tym przejmowal. Na foto Strawberry Cola Sherbet i one sa najbardziej nabite azotem. Jednak juz nie na tyle ale wykrecalo im liscie🙂

20240903_211743_compress63.thumb.jpg.42541ef19b06eae40a800591bd989396.jpg

Turaj druga Strawberry z lekko popalonymi koncowkami lisci🙃

20240903_211813_compress58.thumb.jpg.d60eb634b657fbed9873609995f0d6e7.jpg

Przebarwienia na lisciach jak byly tak sa nadal. Jednak wystepuja one tylko na Cash Express i z czasem znikaja. Moze taki jej urok🤷‍♂️

20240903_211819_compress83.thumb.jpg.54b1c97899fc438d265cc388f7953adb.jpg

Tutaj Critical po drobnym aua. Tnac liscie reka lekko mi objechala i ciachnalem szczyt. Przecialem go w okolo 70% wiec czesciowobsie trzymal. W ruch od razu poszla tasma, ktora lezy na boxie w razie takich akcji😂 jak widac po 24h szczyt trzyma sie bardzo dobrze🙂 w doniczce widac rowniez wskaznik wilgotnosc ziemi. Znalazlem 2 szt i stwierdzilem, ze czemu mam ich nie uzyc🙂

20240903_211857_compress17.thumb.jpg.9022ef470515d7e1d83c16911eb7128d.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile świecisz teraz dli? Używasz CO2? Jakoś wydają mi się niskie.

Ja zazwyczaj lecę wczesnego wega na samej ziemi, później jak rośliny większe to dobijam tabsa. Zawsze łatwiej dołożyć jak wyjąć. Nadmiar żarcia może spowalniać rozwój roślin. Tak samo nadmiar światła.

Efekty twojego łamania to bardzo pożądany tenning. Ja staram się zawsze łodygi miażdżyć. Kushman mówił że po łamaniu w środku tworzy się superautostrada i stymuluje to roślinę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wladimir nie mam jak zmierzyc swiatla ale w obecnym .omencie jest na 20-25% i okolo 50cm od roslin. Co do tabsa to wsadzilem go za wczesnie ale mialem ku temu powody. Automaty na tej samej ziemi byly juz glodne azotu po okolo 3 tygodniach. Tutaj chcialem tego uniknac ale wyszlo jaj wyszlo🙂 dojda do siebie ale potrzebuja czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...