Jump to content
Sign in to follow this  
Tester

Topy marihuany

Recommended Posts

Topy marihuany czym są ?

topy-marihuany.jpg

Na żeńskie kwiatostany marihuany potocznie mówimy "topy" które po odpowiednim wysuszeniu można palić.

Kiedy tworzą się topy marihuany ?

topy-marihuany.png

Topy marihuany pojawiają się w momencie przechodzenie z fazy wegetatywnej na fazę kwitnienia. Z początku pojawiają się białe włoski, potem wraz z upływem czasu zaczynają tworzyć się coraz większe kwiatostany. Najlepiej zaopatrywać się w feminizowane nasiona marihuany, mamy wtedy pewność na 99%, że wyrosną nam topy marihuany.

Topy marihuany - suszenie 

topy-marihuany.jpg

Topy świeżo po ścince zawierają 70-80% wody, dlatego jeśli ktoś chce ważyć takie kwiatostany to niema to zupełnie sensu, podczas suszenia i tak większość wagi spadnie. Aby palić marihuanę należy odpowiednio wysuszyć topy. Suszenie jest ważnym etapem aby twoje topy marihuany były jak najwyższej jakości i mocy. Kiedy będą suszone nieodpowiednio mogą być słabej jakości, smak i zapach może być podobny do "siana" moc może być również mniejsza.

topy-marihuany.jpg

Aby odpowiednio wysuszyć topy marihuany potrzebny jest czas aby odparowała woda, najczęściej gdzieś w granicach 10-14 dni powinno potrwać suszenie. Przyśpieszanie suszenia nie jest wskazane i może wpłynąć na jakość suszu, co prawda wodę można szybko usunąć z topów ale zostanie chlorofil który będzie negatywnie wpływał na smak palonego ziółka.

Jedną z najczęstszych metod suszenia topów marihuany jest obcięcie wszystkich dużych liści oraz tych mniejszych i powieszenie całych topów na jakimś sznurku czy żyłce szczytem w dół. Należy pamiętać aby topy podczas suszenie nie stykały się, dzięki temu będzie lepszy przewiew powietrza i mniejsze ryzyko złapania pleśni. Można też większe kawałki topów porozcinać nożyczkami na drobniejsze i rozłożyć je na siatce do suszenia topów którą można kupić w growshopach.

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

Podczas pierwszych dni zostanie odparowane najwięcej wody z topów, dlatego należy zadbać o odpowiednie warunki. Najlepiej aby temperatura wynosiła ok. 20 stopni i aby nie było wysokiej wilgotności, pozwoli to na prawidłowe suszenie kwiatów, dodatkowo ważny jest przepływ świeżego powietrza aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się pleśni co podczas suszenia nie jest trudne i często się zdarza niepożądana pleśń na topach. Dobrym miejscem do suszenia jest growbox, należy jednak pamiętać aby suszyć przy wyłączonych lampach, światło niekorzystnie wpływa na THC i może osłabić działanie ziółka, oczywiście suszenie powinno przebiegać z włączonymi wentylatorami.

Kiedy topy marihuany będą gotowe do palenia ?

topy-marihuany.jpg

Jeśli gałązki przy topach kiedy próbujesz je wygiąć łamią się wydobywając charakterystyczny "trzask" to znaczy, że są wysuszone, jeśli jednak wyginają się to należy je bardziej dosuszyć. Uwaga - topy często mogą wydawać się suche jednak w środku topa może znajdować się jeszcze woda, dlatego po włożeniu do pojemnika należy kiełka razy dziennie otwierać go i kontrolować czy nie pojawia się nigdzie pleśń. Pamiętaj też że podczas suszenia szczególnie w pierwszych dniach tego procesu wydziela się intensywny zapach, suszenie w growboxie z zainstalowanym filtrem węglowym może rozwiązać ten problem.

Przechowywanie topów marihuany

topy-marihuany.jpg

Topy marihuany gdy są już całkowicie suche należy przechowywać w jakimś szczelnym pojemniku, jakieś słoiki czy inne plastikowe pojemniki będą odpowiednie do przechowywania zioła, nadadzą się również foliowe worki strunowe najlepiej wtedy wsadzić topy do kilku warstw aby jak najlepiej zabezpieczyć palenie. Przechowywać należy w ciemnym i suchym miejscu o temperaturze pokojowej. Tak zabezpieczone i wysuszone topy mogą długo leżeć bez obaw o pleśń.

 

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

topy-marihuany.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...