Skocz do zawartości
Leniwiec

Diagnoza nie do zgadnięcie ? Co może być przyczyną ?

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Grzechoczący Grzechotnik napisał:

Odchodzi od rantu donic. 

Odchodzi bo jak łapię za ranty żeby zobaczyć czy lekka to się plastik rozłazi. 

 

7 minut temu, Grzechoczący Grzechotnik napisał:

Nawet nie wiesz ile przydatnego i dostępnego calmagu zabijesz tym ro.

Gdzieś czytałem że tamten wapń i magnez jest praktycznie nieprzyswajalny przez rośliny. Na którymś forum to na pewno. Nie chce mi się tego szukać. Zaczyna mnie to rozluźniać już bo ile ludzi tyle wniosków, pomysłów i teorii.  Jak można lać tylko po brzegach  ? Przecież jak wleje wodę nawet 250ml to się rozleje po całej powierzchni. Trzeba by ziemie uklepywać w stożek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leniwiec ja Ci napisałem tylko moje sugestie i to co widzę po zdjęciach. Będziesz działać jak uważasz. Na pewno działać trzeba szybko. Ostatnia sugestia. Pomyśl na zmniejszeniu natężenia światła czy zwiększeniu odległości na kilka dni, zmniejszysz ich matabolizm. 

Ja nie używam nic oprócz mączki bazaltowej wymieszanej z medium. Podlewam wodą z kranu odstana bądź deszczówką i zapomniałem co to calmag. Zawsze co człowiek to opinia. Taki świat :) najgorsze w dzisiejszych czasach to fake news i powtarzanie półprawd lub kłamstw aż staną się 'faktami' dla reszty. Z fartem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechoczący Grzechotnik ja zamieniłem calmag na sol epsom , chociaz wczesniej i tak go prawie nie uzuwalem ale miałem slabsza lampe🙃 fajnie cie znow widzieć 👍 

@Leniwiec każdy pisze co innego ale co do niedoborów Ca i Mg wszyscy sa zgodni takze laduj im tego Calmaga pod korek. Mnie dziwi że takie duże niedobory pojawiły się tak szybko 🧐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Boczelli napisał:

 

każdy pisze co innego ale co do niedoborów Ca i Mg wszyscy sa zgodni takze laduj im tego Calmaga pod korek. Mnie dziwi że takie duże niedobory pojawiły się tak szybko 🧐

A ja dalej nie wierzę ze to niedobory.Obstawiam bardzie problem po oprysku BomBomSpray. Wczoraj opryskałem jak lampa zgasła CalMag-iem. Zaraz je podleje po 0,7 wody i dojebie im calmag 1,5ml/L i resztę tablicy Mendelejewa. Nie wiziałem w życiu żeby w 10h wyjebało tak niedobory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leniwiec Hej pisałeś że pryskałeś je dwa razy boomboomem a z tego co czytałem to dosyć mocny środek i producent bardzo wyszczególnia żeby go nie przedawkować. Pytanie w jakim odstępie czasu i jaką miksture tam skomponowałeś. Trzeba też pamiętać by zużyć butelkę bo po 6h spray się zaczyna rozkładać. Możliwe że go tam dałeś za dużo, ja na swoich roślinach bym poczekał na nowe liście i sprawdził wtedy czy nie pojawiają się niedobory, ale może rób jak chłopaki ci doradzają ja tam nie jestem jakimś ekspertem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Regzaaa napisał:

@Leniwiec Hej pisałeś że pryskałeś je dwa razy boomboomem a z tego co czytałem to dosyć mocny środek i producent bardzo wyszczególnia żeby go nie przedawkować. Pytanie w jakim odstępie czasu i jaką miksture tam skomponowałeś. Trzeba też pamiętać by zużyć butelkę bo po 6h spray się zaczyna rozkładać. Możliwe że go tam dałeś za dużo, ja na swoich roślinach bym poczekał na nowe liście i sprawdził wtedy czy nie pojawiają się niedobory, ale może rób jak chłopaki ci doradzają ja tam nie jestem jakimś ekspertem.

0,5ml/0,5 l wody. Odstęp czasowy to kilka dni 3-4 może i 5 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leniwiec  Łee producent zaleca conajmniej 5 dni, ale taka mała dawka... chyba że jakaś stara data produkcji lub złe składowanie i potruła ci dziewczyny? Kurde jeżeli wyszło to po tak krótkim czasie to ja bym rzeczywiście celował w tego boombooma to produkt który działa szybko i szybko się wchłania, ale co dokładnie to nie mam pojęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa Ja tam boomboomem pryskam az zużyje opryskiwacz nawet kilka razy jednego dnia. A stezenie tez robie na oko raczej daje od serca wiecej niz producent zaleca i nigdy nic się nie działo. 

@Leniwiec tyle dobrze ze to sezony. Teraz podkarmisz, ogarna sie, przelaczysz i będzie cacy. Jakby to byly automaty to raczej cale grow do skasowania. Przestroga dla tych wszystkich poczatkujacych co sądzą automaty bo wyczytali ze sa łatwiejsze w uprawie 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli Dlatego napisałem że to raczej nie kwestia dawki, może przeterminowany lub gdzieś na słońcu leżał lub się ugotował. No bo gdzie tak bardzo roślina pokazałaby niedobory po 1 dniu, a szczególnie aż takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol no coś koło 0.5l na 5szt. Tego ile jest wody tez nie mierze tak dokladnie. Trochę juz stosuje te specyfiki i uważam że ciężko przedawkowac organike. Ale jednak jak coś zjebie to sam u siebie, więc lepiej trzymaj się zaleceń producenta 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega@Leniwiec Septorioza wyróżnia się od niedoborów tym że jak wyskoczy ci jakakolwiek plama na liściu, odrazu jest widoczna z czarną otoczką (konturem) od spodu liścia, tym razem miałem niedobory co wyglądały z góry jak Septorioza, ale od spodu liścia ewidentnie nie było nic widać, a tam gdzie było nie było czarnej otoczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...