Skocz do zawartości
Leniwiec

Diagnoza nie do zgadnięcie ? Co może być przyczyną ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie co jest powodem takiego stanu roślin. Po obcięciu na Bena zostały pryśnięte BomBom 2 razy , Podczas przycinki na Bena zostały przesadzone i podsypane mikoryzą. Ziemia  w worku była mega sucha więc dostały do 11 litrowych doniczek po 2 litry wody. W sumie mają ok 25 dni. Kminiliśmy z @Boczelli już wiele wariantów co może być powodem, ale z ciekawości chciałbym jeszcze zobaczyć co do powiedzenia mają znający się na temacie growerzy. Dodam, że na wegu pierwszy raz mam w ogóle problemy roślinami. Mogły się wyciągać, mogła się robić sałata, ale takich cudów nie widziałem. Obecnie trochę te liście chore  wyciąłem i czekam co dalej się wydarzy 😞 

IMG_2646.JPEG

IMG_2648.JPEG

IMG_2649.JPEG

IMG_2654.JPEG

IMG_2655.JPEG

IMG_2656.JPEG

IMG_2657.JPEG

IMG_2658.JPEG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega Nie wszystkie. Ale z 5 czy 6 ma mniejsze lub większe oznaki. Zablokowane od czego ? Od mikoryzy ? Od przelania dwoma litrami suchej ziemi w doniczkach 11 litrów czy od dwukrotnego oprysku BomBom-sprayem ? Dostają wodę RO i zero nawozów. Opryskiem calllmaga 1ml/litr ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@WymiataczMega O tym też myślałem tylko niedobory by pokazały ale nie z dnia na dzień. A to wszystko się stało w ciągu jednej doby. Zobacz pierwsze zdjęcie. Do tego niedobory zaczęła by pokazywać od dolnych liści, a nie od szczytu chyba. 

Edytowane przez Leniwiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli Biobizz Lightmix. Nie dawałem żadnych nawozów. To się stało z dnia na dzień. Woda RO ma Ph 6,7 no chyba ze się zjebała membrana 🙂 Świeżo nalana, a taką podlewam ma 6,2 PH

Edytowane przez Leniwiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam 3 hipotezy

Choroba grzybowa. Powinna się rozprzestrzeniać na kolejne rosliny. Było tak? @Leniwiec

Zablokowane przez zle ph I nie przyswajają pierwiastków. Sprawdź ph jak Ci pisałem.

"Ukiszony" oprysk na lisciach przez brak cyrkulacji powietrza.

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli Ad1. Nie

Ad2. sprawdzę przy najbliższej okazji.

Ad3. Najbardziej mi pasuje. Plus do tego lampa.

Za 3-5 dni będzie wiadomo, ale jestem taki zły na siebie. No ale cóż człowiek się uczy to i błędy popełnia. 

57 minut temu, WymiataczMega napisał:

Na lighmixie u mnie już by leciały konkretne dawki😉

Nigdy nic nie dawałem przez pierwsze 21 dni, a jak przesądzałem np. z litrówek w 7,5 czy 9 to jeszcze przez kilka dni spokojnie nic. No ale pierwsze zdjęcie to niedobory czego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Grzechoczący Grzechotnik napisał:

@Leniwiec używasz RO i nie wiesz co jest 5 ? Siema wszystkim 🤚

Możesz mnie uświadomić będę wiedział. W poprzednim też używałem i było wszystko ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leniwiec to miało być drugie pytanie, czy już tak jechałeś wcześniej ;) no to nie wiem czy Cię uświadomie,bo ro na oczy nie widziałem i nie miałem okazji skosztować. Ale jak wszyscy piszą że jest jałowa, bez wartości ec itp to chyba coś musi być na rzeczy. Więc jeśli uwierzę ( a tak jest ) w to co wypisują o ro to od razu mi się nasuwa kolejne pytanie. Jak je chcesz karmić nie podając nawozów i lejąc wodę z prawie zerowym ec? Już nie wspominając że siedzą w lightmix i świecisz im lampą z tych lepszych a nie jak moje stare coby :) do tego ściągnięta ziemia w każdej lub większości donicy nigdy nie wróży nic dobrego. Bo albo źle podlewasz albo po przelaniu chcesz ją przesuszyć. Można od dołu też czasami podlać. Dlaczego stosujesz ro? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Karmić zamierzałem tak jak poprzednie. Czyli w większości BioBizz, mam też innych specyfików trochę np. od Cana, ale powiedzmy że głównie biobiz i zamierzałem je zaczynać powoli karmić tylko nie zdążyłem 🙂 Co znaczy ściągnięta ziemia ? RO stosuję dlatego bo mam strasznie twardą wodę w kranie. Tak mają tak jak piszesz prawie z zerowym EC i wiem ile im leje pożywki z czystej ciekawości no i wiem jakie mam PH i nie muszę go zbijać z 7,3. Bo zaraz będzie że jak używam organiki to nie muszę sprawdzać EC

Edytowane przez Leniwiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Leniwiec napisał:

Co znaczy ściągnięta ziemia ?

Odchodzi od rantu donic. Poza tym przyjrzałem się dokładniej i myślę że źle podlewasz. Lejesz bliżej łodygi, żeby korzeń szybciej się rozrastał powinno się lać właśnie bo brzegach. Na pewno w środku donic medium też wtedy będzie nawilżone a korzeń szukając wody będzie szybciej rósł. To jak wygląda roślina powyżej gleby ma w pełni odzwierciedlenie tego jak wygląda korzeń, duży korzeń = większa roślina, mały korzeń = mała roślina. 

7.3 to bardzo fajna woda, odstana bez chloru i podlewasz bez ro. Serio. Jak jedziesz na biobizzie czy bio canna. 

15 minut temu, Leniwiec napisał:

Bo zaraz będzie że jak używam organiki to nie muszę sprawdzać EC

Miałem na początek poruszyć,ale na koniec zostawię. No bo nie musisz, ale właśnie pH. Poza tym 6.5 to optymalny wynik na przyswojenie tego co brakuje. A wypływ 6.0 może być kolejnym problemem jeśli nie karmisz wapniem i magnezem.

 

17 minut temu, Leniwiec napisał:

wiem ile im leje pożywki z czystej ciekawości

Z czystej ciekawości to sobię sprawdzaj :) ale ro pij , a roślinom daj jeść prosto z kranu. Nawet nie wiesz ile przydatnego i dostępnego calmagu zabijesz tym ro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...