Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PC Growbox czyli uprawa marihuany marihuany w obudowie komputera.

pc-growbox.jpg

Wiele osób nie może sobie pozwolić na dużą uprawę konopi ze względu na miejsce jakie taka uprawa zajmuje. Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie PC Boxa który zajmuje niewiele miejsca. Oczywiście z tak małej powierzchni nie zbierzesz jakichś dużych plonów, ale jest możliwe te 15 - 20 gram suchych kwiatów zebrać.PC Box jest dobry z tego względu, że można poćwiczyć uprawę i kiedy przejdziemy na większy growbox łatwiej będzie przeprowadzić udaną uprawę na dużej powierzchni. W małym PC Boxie również musisz stworzyć odpowiednie warunki aby konopie mogły się prawidłowo rozwijać. Uprawiając krzaczka na tak małej powierzchni będziesz musiał zastosować trening LST.

 

PC Growbox - jakie oświetlenie ?

Jak wiem rośliny konopi potrzebują odpowiedniego światła, bez niego nie urosną. Najlepiej zastosować świetlówki, ok. 70W powinno wystarczyć, jeśli chcesz być bardziej precyzyjny to można wyliczyć naszym forumowym kalkulatorem lumenów ile będziesz potrzebował lumenów na danego PC Boxa. Nie stosuj lamp HPS ponieważ za bardzo się nagrzewają i dojdzie do spalenia rośliny, lampa będzie za blisko szczytu i zapewne panowała by wysoka temperatura w małej obudowie komputerowej. 

PC Growbox - wentylacja 

Wentylacja jest dość istotnym elementem, można powiedzieć pozycja obowiązkowa. Na małą powierzchnię wystarczą wiatraczki komputerowe zasilane na 12V, kup do tego odpowiedni zasilacz który posiada regulacje napięcia, będzie można wtedy regulować prędkością wiatraczków. Jeżeli będzie panowała zbyt niska temperatura w PC Boksie to zmniejszysz obroty wiatraczków a jeśli za wysoka to zwiększysz. Zrób u dołu wlot świeżego powietrza a u góry wylot ciepłego powietrza, na filtr węglowy może nie być już miejsca. 

PC Growbox - ściany 

Ściany swojego PC Boxa możesz wyłożyć specjalną folią typu mylar która odbija światło, musisz tylko równo przykleić taką folię aby dobrze odbijała światło. Możesz też pomalować białym matowym sprayem ścianki obudowy i też będzie dobrze. Wybór zależy od Ciebie na tak małej powierzchni nie będzie miało to zbytnio różnicy co wybierzesz.

 

Musisz wiedzieć jaką masz temperature dlatego zainstaluj termometr. Doniczkę musisz kupić prostokątną wtedy będziesz miał więcej miejsca dla rośliny. Kiedy wszystko zrobisz poprawnie będziesz mógł na niewielkiej przestrzeni uprawiać roślinkę marihuany, do PC Boxa wystarczy jedna roślina i tak zapełni całą przestrzeń więc nie ma sensu więcej dawać.

PC Growbox fotki

pc-growbox.jpg

pc-growbox.jpg

pc-growbox.jpg

pc-growbox.jpg

pc-growbox.jpg

pc-growbox.jpg

pc-growbox.jpg

pc-growbox.jpg

 

pc-growbox.jpg

pc-growbox.jpg

pc-growbox.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie ocb ^^

Idzie zima, także tego.. ?

 

Kątówka i migomat idzie w ruch.. W wolnej chwili coś dłubniemy i może wyjdzie fajna klatka na szerokość 36 cm i wysokość ok 90 cm.. Plany są na 2 sztuki,moze się uda ^^

IMG_20190923_205139.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Squn Ja niedługo też takiego boksa chce zrobić żeby zobaczyć czy to wogóle zabangla. Namiot będe miał na pełnosezonówki a w tym będe przynajmniej jakieś automaty wyklepać próbowal...

Mógłbyś mi podesłać linka, albo powiedzieć gdzie kupić skockety na żarówki e27 które do wtyczki idą? Ze mnie elektryk jak z koziej dupy tromba i wogole nie chce sie w kablach grzebać, więc taki kabel mi siądzie.

Edytowane przez szafonix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Squn Aha, A może dorwe jakąś mini szafeczke wielkości około 2 obódów czy coś... nie wiem... Ludzie niby mają w jednym pc boxie i coś rośnie... się zobaczy ;D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Squn No tak, ale wiesz, niektóre obudowy stare to giganty, ostatnio w sklepie ze starociami widziałem obudowe chyba eATX  albo XLATX czy cos i wg. mnie w tym by sie pomieśćiło

Edytowane przez szafonix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szafonix pewnie, że się zmieści, ale większość robi w standardowych obudowach ?

Według mnie jest tam trochę za ciasno. Jedną obudowę to można wykorzystać jako inkubator dla sadzonek i potem brać je do docelowego boxa zaczną kwitnieć lub sobie dojdą ^^

 

Wiadomo, każdy ma inne koncepcje. Jednemu zależy na dyskrecji, drugiemu zależy na miejcu, trzeci nie ma wyboru.. ;] 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, mogę wiedzieć, gdzie kupię taki zasilacz jak na 8 obrazku, gdzie oprawki są bezpośrednio do niego podłączone?

Edytowane przez Akero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam PC-Boxa kiedyś jak go składałem, korzystałem również z tego poradnika, super poradnik 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZEPRASZAM wszystkich za odkopanie. Ale nasuwa mi się jedno pytanie. Tylko na jednym obrazku zauważyłem mieszający went. Nie potrzebny jest przy tak małym metrażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...