Skocz do zawartości
Skytower

Nowy na roli, przywitanie i od razu zapytanie o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę być gorszy więc też się przywitam 🙂

Dlatego witam wszystkich, wybrałem to forum czystą drogą przypadku i myślę, że na trochę tu zostanę

Po kilku godzinach spędzonych na lekturze w sieci na stronach branżowych i forach, aktywność na forum to chyba najlepsze rozwiązanie, żeby unikać potencjalnych błędów

Planuję na dniach zamówić pierwszy set wybrałem:

1.Growbox RoyalRoom Classic C150 (150x150x200cm) wybrałbym namiot 100x100x200cm ale chcę wszystkie prace związane z panienkami wykonywać w środku, żeby nie przewietrzać pomieszczeń zapachem i nie wzbudzać podejrzeń u sąsiadów 🤤

2.Przewód wentylacyjny ALU 160mm, 5m

3.Wentylator mięszający Monkey Fan 20W z oscylacją

4.Filtr węglowy ECO 475-620 m3/h, fi160mm

5.Wentylator kanałowy Mixed-Flo 405-520 m3/h fi160mm

I tutaj dochodzę do pytania ponieważ chcę od razu postawić na LEDy, spędziłem trochę czasu na to, żeby nie musieć zakładać tematów i doublować pytań, ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi na to jak konkretnie dobrać LEDy do namiotu, z mojego reaserchu powinienem szukać LEDow 300W o powierzchni naświetlania 150x150 aby światło docierało w każdy zakątek namiotu, może jakieś propozycje ew. linki do poradników bardziej objaśniające temat?

Z góry dzięki za pomoc🤜🤛

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Skytower minimum 2 mieszaki w późniejszej fazie. Na poczatek 1 wystarczy. 

300W LED to za malo na taki box, kolo 600 by sie przydalo lub więcej zeby miec zapas. Jak chcesz z wyzszej polki lampe to np. Lumatek Zeus 600 czy AC Infinity, albo cos że średniej półki np . Mars Hydro czy Spider Farmer, coś calkiem tańszego to np. Kingbrite.

Sprawdź tez warunki jaki masz w pomieszczeniu gdzie będzie box bo może być potrzebny nawilzacz lub osuszacz a może i klima.

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skytower odpuść sobie te małe witraki oscylujące, bo to się szybko psuje, sam przerobiłem już chyba wszystkie marki.

lepiej mieć większe, a pracujące na nioższych obrotach. 

Ta namiot 150/150 potrezbujesz led minimum 600W jak chcesz zbierać porządny plon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Skytower napisał:

chcę wszystkie prace związane z panienkami wykonywać w środku, żeby nie przewietrzać pomieszczeń zapachem

Pokusze się o stwierdzenie że jest to awykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim 

Dość znacząca aktualizacja tematu

Po przeliczeniu budżetu i przemyśleniu sprawy, doszedłem do wniosku, że po pierwsze nie stać mnie na config boxa 150x150 + z boxa 60x60 można wyfarmic wystarczające ilości nie zawalając przy tym połowy sypialni.

Dlatego przychodzę po raz kolejny z gotowym już zestawem z sklepu growshop, który przyciągnął moja uwagę i jestem zdecydowany na złożenie zamówienia po konsultacji na forum 🙂

Z tego zestawu jestem gotowy zmienić jedynie lampę na Mars hydro ts1000 150W

Miałbym też pytanie czy zamawiajac sprzęt w tego typu sklepach kupujecie tak samo jak ze sklepów z nasionami? Tj. używacie VPN, inny adres niż wlasny, przelew na poczcie, żeby zostać anonimowym?

https://growshop.org/pl/growbox-zestaw-do-uprawy/4946-zestaw-do-uprawy-growbox-rr-c60-60x60x160cm-spider-farmer-sf1000-light-100w-led-5927247241605.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Skytower ten wentylator wyciagowy to gowno jakich malo. Box tez przepuszcza swiatlo z tego co ktos kiedys wstawial. Za podobno cene mozesz miec zestaw ze sprzętem lepszej jakości. 

Zawsze warto zachować tyle środków ostrożności ile się da 😉

https://marshydro.eu/collections/full-grow-kits/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw7ZO0BhDYARIsAFttkCjLiVplJRImf95kBcaHEnawhsi7vD4FVcUtaf80rR5EEKQEEGVww_QaAhtJEALw_wcB

 

https://spiderfarmer.eu/collections/grow-tent-kits/?_gl=1*u6hurf*_up*MQ..&gclid=Cj0KCQjw7ZO0BhDYARIsAFttkChrfaMFTVdiArfNEifUtnS04se-MpcIUWIbB42PtDRduIZd03PwzfEaAk7_EALw_wcB

Na przykład popatrz tutaj. Dodatkowo przy użyciu kodu zniżkowego masz 10% rabatu.

https://marshydro.eu/?ref=lwwlqfgo

Mozesz zalozyc konto z mojego linka 

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli dobrze to wygląda, szkoda, ze wymieniałem dzisiaj wszystkie € jakie miałem😂, czekam na opinie reszty, ale na ten moment mars hydro kit przoduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Skytower royal room 60x60

 

IMG_0491.jpeg

Wyciąg tak jak pisał Boczelli - gówno, mam podobny xd

Mieszający bez oscylacji i trochę słaby mi się wydaje 

Na pewno sprzęty od mars hydro czy spider farmer będą nie poziom, nie dwa a trzy kurwa poziomy wyżej albo lepiej 

Edytowane przez Adi_ejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...