Skocz do zawartości
Jakob

Balkon 3x Critical Auto// 1x White Widow// 1x Quick One

Rekomendowane odpowiedzi

large.IMG_8052.jpeg.c032292831e0f8665bd6cf9dacba27c2.jpeglarge.IMG_8049.jpeg.fcb6b643154a4186fe0ea3f21733a24f.jpeglarge.IMG_8051.jpeg.f4e396d7122d0c80d51299853c64ce3e.jpeglarge.IMG_8050.jpeg.a778ced2417f1e8eccae8518812bdd6c.jpeg
 

Witam wszystkich. Zapraszam do mojej amatorskiej fotorelacji z uprawy na balkonie.

Jako początkujący wstawiam kilka zdjęć i informacji o moich roślinkach. 

Critical Auto 30 Dzień (to te w okrągłych doniczkach 1L), jedna ze ściętym szczytem, próbuję zobaczyć jaka będzie różnica topping vs lst.

White Widow (we wiaderku 11L) dostałem od kolegi i była ona trzymana u niego ponad miesiąc w strasznie słabych warunkach, bez światła i ze zgniłymi korzeniami. U mnie jest od około miesiąca i udało się ją trochę podleczyć i puściła korzenie, niedawno zacząłem trening. Proszę napiszcie mi w odpowiedziach czy myślicie że to automat i czy można określić czy i za ile zacznie kwitnąć?

Quick One 26 Dzień Na 3 nasiona, tylko 1 puściło natomiast plant wygląda na idealna odmianę na parapet czy balkon. Nie wyciąga się i rośnie naprawdę szybko.

Duże donice 11L zostały zamówione i przyjdą za 1-2tygodnie. Do uprawy podchodzę na luzie, domyślam się że zbiory nie będą duże lecz mnie zadowoli każda ilość. Chciałbym nauczyć się dzięki tej uprawie jak najwięcej aby następna uprawa była bardziej efektowna więc zachęcam wszystkich użytkowników do aktywności w tej relacji. 

Nawozy jakich używam to

 BIOBIZZ Grow

BIOBIZZ Blumen 

BIOBIZZ Top Max

Zdjęcia będę wrzucać regularnie co 1-2 tygodnie. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jakob fotki możesz wrzucać tutaj nie musisz do galerii głównej.

1 godzinę temu, Jakob napisał:

White Widow (we wiaderku 11L) dostałem od kolegi i była ona trzymana u niego ponad miesiąc w strasznie słabych warunkach, bez światła i ze zgniłymi korzeniami. U mnie jest od około miesiąca i udało się ją trochę podleczyć i puściła korzenie, niedawno zacząłem trening. Proszę napiszcie mi w odpowiedziach czy myślicie że to automat i czy można określić czy i za ile zacznie kwitnąć?

to ma 2 miesiące i nie kwitnie? to fotoperiod pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jakob jeżeli te criticale trzymasz w 1 L doniczkach w 30 dniu ich życia to jest błąd, bo to są automaty jak napisałeś, automatów ponoć lepiej nie przesadzać, a w takich małych doniczkach to i mały plon będzie bo bryła korzeniowa będzie mała 

@Jakob która doniczka to quick one? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, Kibic napisał:

@Jakob fotki możesz wrzucać tutaj nie musisz do galerii głównej.

to ma 2 miesiące i nie kwitnie? to fotoperiod pewnie

Gdzie tutaj? Możesz mi opisać jak to robić?

Możliwe że to fotoperiod, choć osoba od której ją dostałem zapiera się że to Automat. 

10 godzin temu, szamayo napisał:

@Jakob jeżeli te criticale trzymasz w 1 L doniczkach w 30 dniu ich życia to jest błąd, bo to są automaty jak napisałeś, automatów ponoć lepiej nie przesadzać, a w takich małych doniczkach to i mały plon będzie bo bryła korzeniowa będzie mała 

@Jakob która doniczka to quick one? 

Rozumiem, do dziewczynek jadą nowe, duże doniczki prosto z Chin.

Quick One to ta w najmniejszej doniczce 0,7l

large.IMG_8061.jpeg.82793f83552dedef806f8934f904bbb0.jpeg

Edytowane przez Jakob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 38 Critical zaczęły ładnie kwitnąć.

 
Rośliny kilka dni temu zostały przesadzone do większych doniczek.

White Widow pelnosezonowa przełączyłem na kwitnienie i jest w fazie kwitnienia. Czy roślina może przestać kwitnąć jak przestanę jej ograniczać światło do 12H na dobę?

Zacząłem kiełkowanie jeszcze jednej roślinki i jest nią Apple Fritter Auto.

Pozdrawiam.

IMG_8188.jpeg

IMG_8182.jpeg

IMG_8183.jpeg

IMG_8179.jpeg

IMG_8177.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Jakob tak jeśli będzie miała ewidentnie mniej ciemni niz 12h przestanie kwitnac i zacznie rewegowac, moze tez hermic i rzucac bananami czy jajami. Było je zostawic w spokoju i dać zakwitnąć normalnie

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jakob nie wiem co lepsze. Ja to bym pewnie zostawil, ale mi się nie chce chodzic kolo tego dlatego mam w miare możliwości zaautomatyzowana uprawe mimo że to tylko 0.5m2 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli Zostawię, zobaczymy jak się to potoczy. Jak zacznie mutować to mam jeszcze te automaty ale szkoda byłoby tak dużej roślinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Criticale dzień 54

IMG_8344.jpeg

IMG_8346.jpeg

IMG_8347.jpeg

IMG_8348.jpeg

Quick One dzień 50

Roślina bardzo szybko się rozwija i wyprzedziła criticale pomimo kilku dni różnicy w wieku.

IMG_8351.jpeg

IMG_8352.jpeg

IMG_8354.jpeg

IMG_8355.jpeg

Tak wygląda White Widow z pozostałymi roślinami. Roślina wydaje się bardzo powolnie kwitnąc w porównaniu do automatów. Czy to normalne? Tydzień temu ściąłem jej sporą ilość liści, a w automatach zrobiłem to dzisiaj. Proszę rzućcie okiem czy moim roślinom czegoś nie brakuje i dajcie znać w odpowiedziach co myślicie o mojej uprawie początkującego. 
Pozdro! 

IMG_8356.jpeg

Tu z bliska.

IMG_8357.jpeg

IMG_8358.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzień 63

Critical Auto 

IMG_8427.jpeg

IMG_8428.jpeg

IMG_8430.jpeg

Dzień 59
 

Quick One Auto

23573BC7-ED8E-437F-8C4B-E2DFF5D638B0.jpeg

IMG_8429.jpeg

IMG_8426.jpeg

21 Dzień kwitnienia

White Widow 

Roslina bardzo słabo i powoli kwitnie względem automatów, czy to normalnie? 

IMG_8431.jpeg

IMG_8432.jpeg

IMG_8433.jpeg

Edytowane przez Jakob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

niestety White widow przestała kwitnąć. Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy roślina może zacząć kontynuowanie kwitnienia? Czy jak zacznie kwitnąć to jakość suszu będzie dobra? Długo się nią zajmowałem, mam nadzieję że nie skończy jako hasz.. Co myślicie?

IMG_8485.jpeg

IMG_8484.jpeg

IMG_8483.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...