Skocz do zawartości
Scatman

Oświetlenie do boxa 30x60

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim. Mam boxa 30x60. Z kalkulatora wychodzi na to że to jest 0.18m2. mam więc pytanie jakie oświetlenie będzie do tego dobre? Miałem wcześniej cfl 200w ale z powodu tego iż przypalił mi roślinę i jest za duży ( nie mieści się poziomo tylko pionowo) jestem zmuszony do wymiany. Chciałbym maksymalnie wydać 150-200zl. Interesują mnie też ledy ale myślę że w swoim budżecie się nie zmieszcze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scatman poziomo się nie mieści? nie da się go jakoś przerobić? bo rozwiązaniem są albo mniejsze świetlówki żeby pionowo weszły, kilka takich poinstalować i by było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Tester napisał:

@Scatman poziomo się nie mieści? nie da się go jakoś przerobić? bo rozwiązaniem są albo mniejsze świetlówki żeby pionowo weszły, kilka takich poinstalować i by było

Niestety nie. Długość cfla mojego to ok 40cm długości. A szerokość boxa mam 30 długość 60. Czyli mówisz lepiej dać świetlówki philipsa ? Bo już niewiem myślałem i o hps 70w z odbłyśnikiem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tester napisał:

@Scatman jeśli by się zmieścił to mógłby być hps 70w

Hps się zmieści. Po prostu już się boje ze przypale tę roślinę bo tym cfl przypalilem ale szybko zareagowałem i odzywa powoli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tester napisał:

@Scatman HPS się dużo bardziej nagrzewa od świetlówek więc może jednak być problem jeśli nie masz wentylacji dobrej

Wentylację mogę zawsze dodać. Problemem raczej tutaj jest to że tej cfl stal pionowo blisko rośliny. Myślę że gdyby cfl był poziomo nie było by takiego problemu. 

Myślisz że taki wiatrak łazienkowy dał by radę ? W boxie mam jedno wyjście na wentylator takie gdzieś 10cm średnicy. Boxa mam takiego jak na zdjęciu 

E2A17B24-92CE-42D0-81FD-D6687C348B77.jpeg

Edytowane przez Scatman
Bo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


@Tester przeczytaj teraz to co edytowalem. Może to by przeszło. Bo myślę ewentualnie żeby dać philipsy tornado i mieć święty spokój. I jeszcze wspomnę że w boxie mam tylko 1 wentylator mieszający (taki co ma 2 tryby pracy ) 

Edytowane przez Scatman
Dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scatman najlepiej jak jest wlot powietrza gdzieś u dołu boksa i wylot u góry aby była wymiana powietrza. Możesz dać te philipsy kilka sztuk i było by dobrze myślę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


@Tester powierzchnia wynosi 0.18m2 czyli potrzebowałbym 4 żarówek . No to tak będzie trzeba zrobić 

 

A co myślisz żeby wsadzić jakaś cfl 100w? Może to by było lepszym rozwiązaniem ? 

Edytowane przez Scatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scatman no to działaj na szczęście podłączenie ich nie jest skomplikowane wystarczy kupić oprawki odpowiednie wszystko jest dostępne w markecie jakimś budowlanym ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester podlaczyc to akurat wiem co i jak z tym problemu nie będę mieć ? czyli co jebać te hpsy i kupić parę tornad czy jakiegoś cfl brać takiego żeby się zmieścił ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tester napisał:

@Scatman nie wiem co to za panel ale według mnie lipa chyba chinol jakiś 

A panel ledowy byś jakiś polecił ? Na taką powierzchnię jaka mam przemyśle to i może kupiłbym panel LED 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tester napisał:

tu jest fotorelacja z podobną powierzchnią do twojej i ma na ledach 

 

Przyznam wygląda kozacko ale lampa jest niestety za droga jak dla mnie... Znalazłem jeszcze coś takiego 

Jak myślisz nada się?

A4BC2D38-EB91-472C-8DE4-6349D4B5B23F.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...