Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mam pytanie odnośnie growboxa. Chciałbym złożyć samemu, bo chyba tak lepiej i taniej? Chyba, że się mylę? Mam na oku growboxa 60x60x160 i lampę Mars Hydro TS 1000 (może jest jakaś inna tańsza i lepsza?) co jeszcze kupić? Jakie filtry itp co powinien zawierać growbox. Najlepiej konkretne nazwy, z góry dzięki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nolifesy do tej wielkości growboxa ta lampa bedzie ok(mam nawet taka na sprzedaz🤫)Do tego potrzebujesz jeszcze wentylator wyciagowy z filtrem węglowym i wiatrak mieszajacy, polecam rowniez z Mars Hydro, na stronie producenta mozesz kupic z kodem rabatowym na 10%. No i oprocz tego wiadomo: higrometr, doniczki, nawozy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Gratisowe nasionko niby z autofloweringiem ma już około ponad 5 tygodni w donicy na zewnątrz i nie kwitnie. Pomieszali i dali calosezonowke czy może się tak opóźnić kwitnienie przez jakieś lst i być może mało słońca? 
Pytanie numer dwa. Jeśli to calosezonowka to można jakoś bez boxa i lampy przestawić na kwitnienie? 
3. Jeśli przestawia się w boxie calosezonowke na 12/12 światła to już zostaje tak do zbiorów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego, noname. Ma około 6 tygodni, mało światła miała ale pogoda się poprawia. Coś przyciąć żeby nie rosła na górę tylko bardziej na boki? Co proponujecie?

IMG_8480.jpeg

IMG_8478.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, nolifesy napisał:

Coś przyciąć żeby nie rosła na górę tylko bardziej na boki? Co proponujecie?

możesz lst, fim, topping zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, nolifesy napisał:

Opłaca się kupić jakiś growbox z AliExpress? Czy odpuścić sobie ten temat?

Nie sądzę że jest ktoś kto ma namiot z ali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nolifesy

4 godziny temu, nolifesy napisał:

Jaka wysokość growboxa będzie odpowiednia? 140cm? Czy to za niski będzie?

jak najwyższa na jaką możesz sobie pozwolić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://marshydro.eu/products/ts-1000-full-kits/ 
 

ma taki komplet rację bytu czy ta lampa do boxa 80x80x160 jest za słaba? Czy lepiej złożyć coś samemu z boxem 60x60x140?

Chce jakieś 3 rośliny mieć w środku

tu jest jeszcze coś takiego tylko nie wiem czy to nie za małe?

https://marshydro.eu/products/ts-600-completed-grow-kits/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem boxa. Mam automata na zewnątrz i calosezonowke obie w doniczkach i obie zaczęły kwitnąć. Może pytanie, czy można je wsadzić razem do boxa? Dać im 12/12 czy jak to rozgryźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nolifesy Jak obie zaczęły kwitnąć to możesz je wsadzić razem do boxa i odpalić im 12/12 ale stracisz na plonie z automata i to znacznie. Zostaw automata na dworze a sezonówkę do boxa jeżeli masz taką możliwość. Lub na odwrót sezon na dwór a auto do boxa i wtedy 18/6, ja od siebie bym jednak polecał sezona wpakować do boxa bardziej się odwdzięczy niż automat, no i może na prądzie przyoszczędzisz hehe:classic_cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następne pytanie bo ja zielony w tym temacie 🤦

napisze ktoś jak założyć dokładnie wentylację w growboxie? Gdzie ma wlatywać powietrze, gdzie wychodzić? Pierwszy raz zabieram się za takie coś. Tak jak rozrysowałem czy jakoś inaczej?

IMG_8539.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...