Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z ph które ciągle mi skacze do góry. Wszystkie rośliny mam w autopotach z airdrome a nawożę je zestawem od  canna kokos. W zbiorniku40 l  mam ph 5 a w autopatach prawie zawsze jest 6 lub więcej. Jakiś obłęd. Walczę z tym ph cały czas  
Czemu tak się dzieje ? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80

Zawartość wapnia i magnezu w wodzie: Woda twarda, bogata w wapń i magnez, może powodować wzrost pH. Spróbuj użyć filtrowanej lub odwróconej osmozy wody, aby zobaczyć, czy to pomaga w stabilizacji pH.

Kalibracja i czyszczenie przyrządów do pomiaru pH: Niewłaściwie skalibrowane lub brudne urządzenia mogą dawać błędne odczyty. Regularnie kalibruj i czyść swoje mierniki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kibic napisał:

@Juras80

Zawartość wapnia i magnezu w wodzie: Woda twarda, bogata w wapń i magnez, może powodować wzrost pH. Spróbuj użyć filtrowanej lub odwróconej osmozy wody, aby zobaczyć, czy to pomaga w stabilizacji pH.

Kalibracja i czyszczenie przyrządów do pomiaru pH: Niewłaściwie skalibrowane lub brudne urządzenia mogą dawać błędne odczyty. Regularnie kalibruj i czyść swoje mierniki.

 

Kalibruje co tydzień miernik mam bluelab woda w kranie EC 0 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik są takie dedykowane ? Do wody miękkiej. 
A ja myślałem że wodę mam bardzo dobrą , bo EC 0 w kranie 

Nie wiem czy to pomogło bo nawozy mineralne daje ale podlałe jednorazowo roztworem z dodatkiem Bactrexu od biotabss. Szlak mnie trafia z tym ph. Nie długo na 2 tyg będę jechał i jak tu spokojnie zostawić wszytko. Canna hydro może pomoże w końcu cały czas airdome napowietrzają roztwór w donicach. Sam nie wiem. Zobaczymy z tym filtrem. Kupię zamontuje i zobaczymy na razie to jak najmniej inwazyjna ingerencja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...