Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Chciałbym przedstawić mój projekt lampy do uprawy marihuany. Lampa sklada sie z 3 zasilaczy 150W kazdy z regulacja jasności poprzez potencjometr. Zastosowałem 3 rodzaje diod firmy Osram, barwa ciepla 3000k barwa zimna 5700K oraz swiatlo czerwone do wspomaganie w fazie kwitnienia 660nm. Diody zostaly osadzone na radiatorze aluminiowym o wymiarach 50cm x 25cm waga 4kg (diody nigdy się nie przegrzeją). Wkrótce dodam zdjęcia z budowy .

IMG-20240504-WA0030.jpeg

IMG_20240503_185950.jpg

IMG_20240504_203832.jpg

Edytowane przez Mooshrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie nie przekonywały te lampy ktore sa chlodzone cienka blaszka aluminiowa i maja napisane 200W albo i wiecej. Tu wazne jest odprowadzanie ciepla z takiej diody aby nie pracowala w skrajnie ciezkich warunkach co skroci znacznie jej zywotnosc, mysle ze kazdy kto ma troche smykalki powinien sobie zrobic taka lampe i miec spokoj na lata. wiadomo taka lampa tez tanio nie wychodzi ale placi sie za jakosc. Zobaczymy jak to wyjdzie kiedy bedzie w 100% skończona. na razie doświetlam znacznie słabsza lampa led 70W ktora rowniez wykonalem samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składania ciąg dalszy. Przyszła dzisiaj następna partia ledow jednak zabrakło w sklepie jednego paska czerwonych 660nm ale i tak dzisiaj odpalę pozostałe barwy 🙂

IMG_20240517_132223.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...