Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie ustawienia lampy?Może brakować CaMg,początki wyjadania od mocnego światła?Troszkę kapuści,może być za mocne słoneczko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamehameha napisał:

Jakie ustawienia lampy?Może brakować CaMg,początki wyjadania od mocnego światła?Troszkę kapuści,może być za mocne słoneczko. 

Program ppfd Meter pokazuje 550umola m2 . Tylko nie wiem czy to prawda bo to jest apka na fona.

 

 

Sprawdzal ktos moze miernikiem czy ta apka Ppfd Meter dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalmol Tak sprawdzałem to, możesz się tym +/- sugerować, działa w przybliżeniu

Dopisze ci jeszcze że jak już chcesz używać tej app to tylko do wyczucia swojej lampy, uważam że najlepiej ustawiać na oko 🙂 Ja nawet niewiem ile cm nad roślinami żarówki świeca 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11/05/2024 o 12:41, Kamehameha napisał:

Jakie ustawienia lampy?Może brakować CaMg,początki wyjadania od mocnego światła?Troszkę kapuści,może być za mocne słoneczko. 

Lampa hydro mars ts600 40cm od szczytu

 

20 dzien. Może ktoś ocenić 

17156883510395034190193099699740.jpg

17156884550886939716541929048986.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś lampę albo zmniejsz moc troszkę bo zaczyna Ci palić liście przyjrzyj się im czy na końcówkach nie robią się takie jakby kulki ja je widzę na zdjęciu. + liście wyglądają jakby miałby zbyt małą wilgotność.

 

17156883510395034190193099699740.jpg.85f1859f8c93f444244c5be197125bcf.thumb.jpg.420a7a3d3eac5633b8313b80dfcd577a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@michalmol musisz ustawić światło białe kulki na końcówkach za dużo światła, liście wyginające się ku górze mało światła lub po prostu masz tam za ciepło.

Jak u Ciebie z wilgotnością na jakim % utrzymujesz? 

Edytowane przez Tatito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tatito czesto czytam Twoje odpowiedzi i widze, ze masz spora wiedze🙂 To widza teoretyczna czy zdobyta z doswiadczenia w prawie? Pytam calkiem serio bo czesto bardzo madrze doradzasz i stwierdzasz fakty po zobaczeniu zdjec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka Jeżeli coś źle napisałem albo błędnie to proszę mnie poprawić, doświadczenie dopiero zdobywam bo też prowadzę pierwszą uprawę ale już miałem objawy jak też użytkownik dlatego wiem co jest przyczyną a Ty jak uważasz co jest przyczyną tych objawów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tatito nikogo nie bede poprawial bo sam nie wiem zbyt wiele😂nie mam pojecia od czego te liscie bo tak nigdy nie mialem🙃 jednak sadzac po kolorze to sa dobrze nabite azotem + wydaje mi sie, ze temperatura moze byc wysoka a wilgotnosc niska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Tatito napisał:

@michalmol musisz ustawić światło białe kulki na końcówkach za dużo światła, liście wyginające się ku górze mało światła lub po prostu masz tam za ciepło.

Jak u Ciebie z wilgotnością na jakim % utrzymujesz? 

Siema temp 24-26 wilgotnosc 65 

22 dzien 

17158568524107498034643996419562.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...