Skocz do zawartości
Gość

Pierwsza uprawa |Hulk Berry Auto x2|Lumatek Attis 200w|80x80x180|

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Joker to susz w boxie co za problem

https://youtube.com/@basementganja?si=lIRero_lVk6NrKpd

Gosc trzyma w jednym boxie automaty w roznym wieku i do tego suszy przy suficie. Zaczerpnąłem wiedzy z roznych zrodel i ciemnia podczas suszenia jest na plus, ale nie az na tyle zeby rezygnowac z kontynuacji uprawy

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Prepers napisał:

@Joker Herbdryer możesz kupić, da się tym suszyć 

W tym tojuż jako suszarce do grzybów czy owoców ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Leniwiec W suszarce do ziół, z filtrem węglowym, jak już pisałem suszylem w tym 3 albo 4 rośliny

Screenshot_2024-05-31-16-49-40-174_com.android.chrome.jpg

Tylko suszysz szybciej, i sposobem. Najpierw suszysz +/- 4/5 dni, ale wentylator chodzi pierwsze 24h non stop, potem warto jest go wyłączać co jakiś czas żeby się nie przesuszyly, suszysz nie do sucha, a do momentu aż idzie wiadro spuścić, wrzucasz do słoja, lub jak w moim przypadku do curringowego wora, i nie zamykasz mieszasz co jakiś czas, i testujesz z lufy, albo z wiadra, jak jest ok, zakrecasz słoik, i zaczynasz curring

Nie jest to najlepsza metoda suszenia, ale jak niemasz miejsca żeby suszyć polecam, a różnice ledwo zauważalne jak to dobrze zrobisz 

@Boczelli połóż topy  przy oknie na słońcu, a zobaczysz co potrafi zrobić światło z dobrym jaraniem, zrobi się nie-kopek

I zniknie smak

Edytowane przez Prepers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leniwiec Nie licz na całkowity brak smrodu w chacie, ale znacznie go ogranicza, możesz dookoła owinąć kocem żeby z dołu zaciągał, a z góry wydmuchiwal gdzie jest filtr, zawieszasz w rogu pokoju, stawiasz wentylator skierowany na okno (w żadnym wypadku na suszarkę), i ja nie chciałem żeby śmierdziało ze względu na dzieci, i też chciałem sobie topki obracać żeby nie były płaskie, był zapach ale nie intensywny, i raczej sąsiad jak to dobrze rozplanujesz nic czuć nie będzie

@Leniwiec Pamiętaj też że nic nie zastąpi powolnego suszenia, ale jaranie suszone Herbdryerem jak to sobie dobrze ogarniesz, i masz saszetki utrzymające stała wilgoć w słoju, ciężko ci będzie odnaleźć różnice w suszeniu, prawie nie zauważalnie traci na mocy, i smaku. Dla ciebie to spoko opcja jakbyś chciał miec różne odmiany, co w innym czasie dochodza, i jak będę musiał to napewno ponownie użyje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega To czego mówisz że lepsze suszarki do ziół :)? mówiłem ci ziomek spróbuj ten sposób, a w ziomka przypadku ma nie śmierdzieć, i da się to +/- zrobić, ale tylko z tym kocem, widziałeś jakość wykonania, i jak ten kondon szczelny jest 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli tez w ostatnim czasie spotkalem sie z wieloma osobami, ktore suszyly w boxie powyzej lampy. Niby powinno sie suszyc w chlodnym i ciemnym ale skoro tyle osob suszy w uruchomionym boxie to moze nie jest to wcale taki zly sposob🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Dzień  (8 tydzień)
Salam Aleykoum

Na roślince pojawiło się trochę trichomów, więc chyba dobrze.

Jak mamy tu jakiegoś eksperta który mógłby się wypowiedzieć ile czasu mniej więcej do kosy? Bo nie jestem pewien ile czasu mogę jeszcze lać nawozy. Na stronce podają, że od wykiełkowania do zbiorów potrzeba 8-9 tygodni. Ale tak patrzę to wydaje mi się, że jej to jeszcze z 3 tygodnie chyba co najmniej są potrzebne.

Sory za jakość makro. Postaram się na nast. raz ogarnąć jakiś mikroskop.

20240619_130722-min.thumb.jpg.72b4aa8467194ed5b5386d968e86f953.jpg20240619_130648-min.thumb.jpg.a3b1fb07b8e624e5907c982fe4cc2017.jpg20240619_130735-min.thumb.jpg.18e17e31bb1f85c3fa3969448d806e57.jpg20240619_130750-min.thumb.jpg.131c6397351dea6428198b168797adc2.jpg20240619_130731-min.thumb.jpg.c02302c7f41f6994feeede82ed57b3b0.jpg20240619_130804-min.jpg

20240619_130808-min.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Joker głodna jest. I też myśle ze jeszcze kilka tyg potrzebuje.

Ile obstawiasz że zbierzesz z tego krzaczka? Serio tylko jednego tam trzymasz? Czy koleżanki też ma ale wyciągasz je na potrzeby zdjęcia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...