Skocz do zawartości
Adi_ejol

Pierwsza uprawa | 3x Amnesia Haze sezon | Mars Hydro TS1000 150W

Rekomendowane odpowiedzi

Siema chciałem wam pokazać jak nie powinna wyglądać konopia indyjska w 5 tygodniu kwitnienia xD 

 

 

IMG_0844.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol Przelej przez nią 1L-1,5L wody na 1L doniczki to już zależy jakie masz duże, wsadź gdzieś do wanny i lej. Tylko dobrze pH wody zmierz bo jeszcze bardziej się nagnoi. Zrób to wszystko ze dwa razy z odstępem czasu 1h.

Jak masz doniczkę plastikową to lej powoli żeby za szybko to nie uciekało, jak materiał to i tak ci nie pozwoli za dużo naraz przepuścić. Zalewaj czekaj zalewaj czekaj itd. Tak jak pisałem zrób to dwa razy możesz nawet 3 ale nie masz miernika EC żeby tam posprawdzać co się dzieje to lepiej zrób dwa razy. 

Poczekaj aż mocno wyschnie zalej jej herbatki jak masz albo tego pk twojego i tyle. Pamiętaj aby zawsze sprawdzić pH bo jak wypłukasz tabsa i inne rzeczy to już nie będzie takie pH jak było.

Albo Po prostu poczekaj aż to przeżre ale wątpię że takie ilości CalMagu jej się uda, dobrze że masz sezony to możesz je chociaż dłużej podtrzymać przy życiu :yummy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa Nie mam na stanie nawet żadnego miernika ph żeby to zrobić więc nie chce jeszcze bardziej drutować 

@Regzaaa masz jakiś miernik ph wody i gleby do polecenia? Bo widzę, że jednak warto mieć nawet na biotabsie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe śmigło przeciwko upałowi, kurestwu i upadkowi zasad xD 

IMG_0860.jpeg

Jeszcze ziemiórki mi zamieszkały w boksie, olejek neem w korzeń na flo mogę lać?

IMG_0861.jpeg

IMG_0862.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli to co teraz by to kurestwo unicestwiło? Ja wiem, że mogę z nimi żyć w zgodzie ale nie chce xD 

A śmigło fajne ale namiot jeszcze bardziej stracił w oczach więc narazie zostawiłem tylko nowy, a stary bedzie na fest upały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi też oscylacja nawet jednego grow nie wytrzymała w tym śmigle i szukam czegoś innego ale skoro będę miał dwa to  kręcić się  nie musi 

Edytowane przez pacanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol Roślina blednie cała więc brakuje jej pierwiastków trzeciorzędowych.Ma ich za mało albo za słabo je wchłania przez inne błędy typu złe ph albo nadmiar innych pierwiastków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir no ta dostała ostatnio calmag 08.07 więc mogło przyblokować, miernik ph ziemi muszę kupić i zbadać, wtedy coś się rozjaśni, ale dość mocno to postępuje i nie wiem czy mogę już jakoś zareagować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol kup sobie miernik ph wody nie gleby. Do gleby zeby byl wiarygodny jest bardzo drogi. Przy biotabsie to bakterie regulują ph, ale nie podałeś ich w porę i może dlatego takie cyrki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol no zmierzyć ph wypływu z doniczki. Ale w sumie to i tak nie ma sensu, bo co teraz mialbys regulowac ph? To sie mija z zalozeniem biotabsa. Ja bym dociągnął to do końca bo nie zostalo duzo i przy kolejnej uprawie był bardziej uważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli a tą najbardziej poszkodowaną też jakos dociągnąć? XD 

Dobrze nie jest 

IMG_0888.jpeg

Ja się boję że kolejną też tak moment zmiecie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Adi_ejol z tą najgorsza już nie wiele zrobisz ale zostaw ja do końca zawsze coś z niej będzie. Tym pozostałym za kilka dni daj calmagu 3ml/l po 1l a potem herbatke po 1-1.5l. Ewentualnie oprysk z calmagu tylko na liście szczególnie od spodu.

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...