Skocz do zawartości
Adi_ejol

Pierwsza uprawa | 3x Amnesia Haze sezon | Mars Hydro TS1000 150W

Rekomendowane odpowiedzi

Jo nakarmione i mam nadzieje, że im wystarczy a zwłaszcza tej na pierwszym planie bo ona dostała ostatnio i tabsa, i teraz herbatkę. I nie żebym im żałował ale litrami dziennie im też lać nie mogę, trochę umiaru kurwa 

IMG_0475.jpeg

IMG_0483.jpeg

Trochę liście zaczęły jaśnieć ale już kilka dni temu wjechal tabs i jak na moje to najnowsze się uspokoiły 

IMG_0484.jpeg

IMG_0485.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega ty no ona to dostała teraz dość porcję bo mi się pojebalo i dostała dwa litry herbatki a kilka dni wcześniej tabsa 

Ja już pisalem, mi tam nie szkoda szamy dla niej tylko no nie mogę w nią ciągle wlewać bo przeleje xD 

Następne podlewanie będzie pk5-8 a potem mogę zwiększyć dawkę herbatki, chyba że jakoś inaczej powinienem to ugryźć 

@WymiataczMega bez lampy to nie zaglądam 

Ale zaraz ci zrobię zdjęcie porównawcze do pozostałych które nie wykazują żadnych problemów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol bio potrze uje troche czasu zeby zaczac dzialac. Ja przy niedoborach azotu walilem im konskie dawki co podlanie czyli co 2 dni przez okolo 2 tygodnie. Dopiero po tym czasie sie ogarnely i nabraly kolorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie jak na moje oko to ta jedna jest chyba przelana, co myślicie?

IMG_0551.jpeg

IMG_0552.jpeg

IMG_0553.jpeg

Ja się fest zajebalem w akcji bo chciałem im wlać po 1,5L herbatki i myślałem, że dzbanek ma 0,5 a miał 1L xD 

Edytowane przez Adi_ejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli no ciężka xD

No ale co ja jej mam jeszcze dać, był tabs, była herbatka i to srogo xD następne podlewanie pk5-8 (tylko niech przeschnie)

Bo kurwa za dużo wlałem przez swoj niski iloraz inteligencji xD jak nabrałem dzbana i coś za dużo mi ubyło z wiaderka (bo kurwa dzbanek miał litr pojemności a nie pół) to zamiast się zorientować to wlałem jej jeszcze jeden cały dzbanek żeby jej dać najwięcej bo była najbardziej głodna xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli a miałoby to sens żebym podlewał mniejszymi ilościami wody z większą dawką nawozów żeby podlewać częściej i szybciej nadrobić te niedobory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30/06/2024 o 18:49, Adi_ejol napisał:

@GrowIndoor15

IMG_0458.jpeg

@Boczelli

Herbatka się właśnie napowietrza, jutro będzie gotowa. Teraz lać na zmianę wodę z pk5-8 i herbatkę tak?

Nie nadążam ;twój zestaw to 

"Ziemia i nawozy:
Biobizz light mix + Zestaw BioTabs + Herbatka PK + Silicium Flash + Boom Boom Spray" 

a teraz zasilasz Pk 5-8

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol ma to jakiś sens, ale pamiętaj też że nawozy organiczne potrzebuja kilku dni zeby roslina je przyswoiła. 

Te stare duze liscie juz raczej sie nie poprawia. Obserwuj te mlodsze i kondycję calej rosliny i wtedy podejmuj dzialania. 

Ogólnie to mogles im dać po pół albo nawet po całym tabsie na indukcji, ale nikt ci nie powiedział. Jeżeli masz zamiar uzyc tej ziemi jeszcze raz w kolejnym grow to mozesz jeszcze to zrobić . Ewentualnie podlać znow bakteriami tak jak piszą w instrukcji biotabsa, ale ja bym wtedy dal im nie 5ml orgatrexu tylko 10.

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo pk5-8 był częścią zestawu biotabs 

https://dirks-growshop.de/biotabs-starterpack-perfect-plant-pack?gs=de&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwkJm0BhBxEiwAwT1AXG38sV97DC7ZOl2wOg-_IEnoaQAbuI4Uk0HBMevrr_z8XjMmWxWRdBoCP14QAvD_BwE

@Boczelli po pracy sobie to wszystko przekminie bo im więcej odpowiedzi tym jeszcze więcej pytań 

Edytowane przez Adi_ejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol to ja wtrące Ci swoje 3 grosze i bardziej namieszam. 

Molibden.

Przenawożenie połączone z przelaniem. Lub jedno z dwóch, kłopoty z pH jeszcze wchodzą w grę ale na razie pokazują się niemobilne, przy złym pH też byłyby problemy z mobilnymi pierwiastkami, a dokładniej ich przyswajaniem. 

Obejrzałem 2 ostatnie strony, nie wiem co działo się wcześniej z podawaniem żarcia,więc ręki nie dam uciąć. Ale 3 grosze wtrącam. Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechoczący Grzechotnik no mówią, że organic dont panic, ale ta jedna dostała trochę żarcia w krótkim czasie, może przesadziłem - nie wiem, co do przelania to jestem przekonany że się wydarzyło ale moje doświadczenie jest zerowe więc można być tak samo pewnym, że się mylę 

Co do pH no to nie jest sprawdzane ale miało być regulowane przez te bakterie

No ale teraz to jest majdan niezły bo dostałem sprzeczne informacje xD może urządzicie debatę na ten temat bo już nie wiem czy karmić, czy czekać, czy co haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...