Skocz do zawartości
Adi_ejol

Pierwsza uprawa | 3x Amnesia Haze sezon | Mars Hydro TS1000 150W

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja:

Bambus zaaplikowany, lekki fryzjer rośliny nr1 (wizualnie ta średnia a wiekowo najstarsza - prawy górny róg namiotu), roślina nr2 żadnych ingerencji.

Podlewka po ok. litrze wody z 5ml olejku neem i oprysk również z olejkiem.

W związku z plechą zostały podjęte następujące kroki:
-zdjąłem górną warstwę ziemi aby zobaczyć jak głęboko sięgała pleśń - nie głęboko, uzupełniłem nową ziemią 
-podkręciłem wyciąg
-ustawiłem lepiej mieszaka 
-lampa na 50%

Poza tym wszystko hula, powoli zbliżam się do flo ale chce wycelować w złoty środek żeby najmłodsza zdążyła się fajnie rozwinąć a pozostałe żeby nie wyszły z namiotu xd 

Miłego wieczoru 

 

 

 

 

IMG_9963.jpeg

IMG_9966.jpeg

IMG_9965.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol po zalanou olejkiem zadbaj aby ziemia miala dostep do powietrza. Najlepiej skieruj jakis wentylator tak aby dmuchal na ziemie. Ja o tym "zapomnialem" i mialem pol doniczki plesni... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej obszerną aktualizację zrobię wieczorem, bo mam kilka liści które odbiegają od normy i chcialem zapytać o wasze zdanie.

Zaraz 12/12 pewnie będzie grane 

IMG_9992.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak przełączę to pilnować żeby szczyty były jednej wysokości?

Przy tej najmniejszej roślinie mogę je sobie elegancko naciągać jakims np sznurkiem w stronę doniczki żeby uformować taki okrąg z nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol tak mozesz lekko  naciagac, ale teraz juz duzo delikatniej bez stresu. 

No jak dzis przelaczysz to mozesz za jakies 2 tyg podac pierwsza herbatke. No i nie zapomnij o bakteriach w 5 tyg jak w instrukcji 

W pozniejszym etapie ja ostatnio jechalem schematem

Herbatka-sama woda-bio pk-sama woda-herbatka itd

Teraz bede robil troche inaczej bo mnie czesto nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli To one będą miały noc o 00:30, mógłbym im skrócić z pół godziny żeby się wyspać, i przestawić żeby się światło włączyło np koło 8 rano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...