Skocz do zawartości
Adi_ejol

Pierwsza uprawa | 3x Amnesia Haze sezon | Mars Hydro TS1000 150W

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No tak. Jeszcze jedno, jak podlewasz to woda swobodnie wylewa się dołem?  Jak zapchają się dziurki w doniczce, to nadmiar wody, który w niej zostaje może powodować gnicie korzeni. Wtedy rośliny wyglądają podobnie.

Edytowane przez Kupa kupalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kupa kupalski wylewa się dołem 

15 minutes ago, Kupa kupalski said:

Twoje rosliny są najlepszym przykładem niewłaściwego używania  nawozów.  Popalone, zablokowane, a ty nadal lejesz duże ilości PK oraz chcesz dawać dodatkowe nawozy - po co?  Nadmiar nawozów odkłada się w postaci soli, a więc musisz się jej pozbyć z gleby. Osobiście zrobiłbym im porządnego flusha i po wyschnięciu gleby decydowałbym co dalej. Na początek lałbym 1/3 nawozów, które ty lejesz.

W przypadku nowego projektu na twoim miejscu nie szedłbym na ilość doniczek, ale na wielkość. Kup sobie dużą donicę np. 25 - 30l, do tego ziemię all-mix (nasiona nie wsadzaj do tej ziemi, tylko zrób otwór wielkości szklanki i wsyp tam zwykłej ziemi ogrodowej). Jeżeli chodzi o nawozy, to kup PLAGRONA Start Up oraz Grean sensation  i lej 1 ml  na litr wody i podlewaj nim raz na tydzień.  kup sobie nasion White windows automat (mocno kopie a do tego jest to jedna z prostszych do uprawy roślin).  W ten sposób uzyskasz swoją pierwszą rosline, która da ok. 80 - 100 gr suchego tematu, a do tego nauczysz się odpowiednio dawkować nawozy i generalnie tego wszystkiego co jest potrzebne, aby rośliny zdrowo rosły.  PS. Tak wyglądała moja pierwsza uprawa.

 

Pozwolę się odnieść, więc zaczynając od pierwszego akapitu: no brak doświadczenia i tyle, nie będę tutaj się z nikim kłócił bo nie mam ku temu podstaw ale trochę dostaje sprzeczne informacje, bo wyżej pisali żebym już do końca jechał z herbatką i pk a teraz, że płukanka i co dalej to nie wiadomo. Ogolnie boczelli mi pomaga od początku nawet przy doborze sprzętu więc cenię jego zdanie i zgodnie z tym co pisał nie płukałem roślin. 
 

Co do drugiej części: no to myślałem kupić dwie większe doniczki i jechać na dwie rośliny, ale rozmiar to jeszcze temat do zbadania bo ja mam tylko 60x60 i jeszcze potrzebuje miejsca na osuszacz. Aktualny system nawożenia z użyciem tabsów i ziemi light mix się sprawdzał dopóki ja nie zjebalem więc też nie będę rezygnował bo mam jeszcze sporo nawozów od biotabs. Co do nasion to zostaje przy sezonach bo to akurat nie był dla mnie żaden problem, jedynie poszedł bym w jakieś szybko kwitnące. I dziękuję za rady, ale w tej uprawie problemem nie były nawozy, rozmiary itd tylko najwyraźniej ja, więc po prostu następną postaram się zrobić lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol na flusha jest już za późno moim zdaniem, dlatego ja bym to ciągnął dalej jak jest bo i tak zaraz meta.

Co do wiekszych donic to tez pisalem wczesniej ze lepsze byłyby wieksze mimo że doradzalem 9l to zakup sobie 3x14l na kolejne grow I powinno zostać jeszcze miejsce na osuszacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli  nie podejmuje się flusha, dostały teraz po 1,5L wody i odnoszę wrażenie, że odbijają 

Dam im chwilę, nie będę nic wrzucał bo wierzę, ze jeszcze wyjdą na ludzi 

@WymiataczMega żyją xD 

A może będę dwie relacje na raz prowadził, bo myślałem dla sportu sklepać pcboxa, ale to się zobaczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mała aktualizacja, trochę mi wstyd co tam się podziało, ale jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B.

52 dzień flo, od 21.07 dostają samą wodę. 
Ta, która pierwsza zaczęła odpierdalac się uspokoiła i powoli wraca do siebie, teraz jej rolę zajęła druga xD a ostatnia siostra najwytrwalsza, od kiedy zaczęła dostawać samą wodę, to ta degradacja liści ustała. Zdjęcia zgodnie z kolejnością opisu. 

IMG_1236.jpeg

IMG_1238.jpeg

IMG_1237.jpeg

IMG_1243.jpeg

IMG_1241.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomo , następnym razem to rób automaty bo osiwiejesz przy nich ✌️ ciekawe ile tego wyjdzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kondolencje. No szkoda że tak się stało ale co cię nie zabije to cię wzmocni. Każda następna uprawa jest coraz lepsza jeśli umiesz wyciągać wnioski i poprawiać swoje błędy. Startuj z nową uprawa i trzymamy kciuki. Będzie dobrze 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kumpel a tez jestem ciekawy, ale ile by nie wyszło to ja będę zadowolony jak się uda to dociągnąć do końca

@Mooshrom spokojnie z tymi kondolencjami, jeszcze żyją xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega ja też tak bez uszczypliwości pisałem oczywiście 

Nic nie sprawdzałem jeszcze, tak wizualne mi się wydaje, ze jeszcze trochę potrzebują ale w każdej chwili mogę skontrolować pod mikroskopem

@vego1989 no tylko niektóre liście są schowane głęboko w topach, tam też normalnie grzebać i to wykarczować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol ja bym w miarę możliwości wycia co się da. Kiedyś miałem sytuację że przez jeden zwiędnięty i suchy liść plecha mi weszła na topa, ale szybko bylo ogarniete więc luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące flo bez 3 dni, sama woda od 21.07 

IMG_1284.jpeg

IMG_1285.jpeg

IMG_1286.jpeg

IMG_1287.jpeg

IMG_1289.jpeg

Nie wyszło tak jakbym chciał ale jak widzicie coś tam zbiorę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Adi_ejol zmasakrowane, ale cos tam zajarasz swojego.Samo dociągnięcie uprawy do konca to juz jakis sukces jak na 1 raz 😉 Szykuj kolejne pestki bo tutaj zaraz kosa

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem trichomy, zdjęć nie będzie bo narazie ciężko mi jest samemu złapać obraz a gdybym miał jeszcze zdjęcia robić to bym dostał pierdolca. Zdają się być po części przezroczyste, po części mleczne i widać pojedyncze bursztyny. Nie wiem czy nie zdecyduje się ich ściąć przed 23.08 bo spierdalam na urlop i nie bedzie mnie 2,5 tygodnia (mam osobę która przypilnuje suszenia ale trymowanie itd wolałbym zrobić samemu) 

Jutro postaram się zrobić i wrzucić zdjęcie i może doradzicie odnośnie terminu ścinki

Bo druga opcja to poczekać ze ścinka do 08.09 ale nie wiem czy to nie za długo, co się stanie jak przesadzę z czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...