Skocz do zawartości
Adi_ejol

Pierwsza uprawa | 3x Amnesia Haze sezon | Mars Hydro TS1000 150W

Rekomendowane odpowiedzi

@Adi_ejol to sie okaze xd

 

 

nie no te biobizzy to jakies slabe stezenie maja moim zdaniem, mi zostało kilka butelek to teraz leje pomidorom na dzialce bez rozrabiania prosto z butli 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej by było prysnąć roztworem soli Epsom,zanim z gleby pobierze to może już dalej niedobór pójść. A na niedobory wapnia najlepszy azotan wapnia.

Jeszcze nie ma dużo kwiatu to o pleśń nie ma sie co martwić.

a ten biobizz to dziadostwo.

Sam nie leje już butelkowych tylko sypie pod krzak jedno i drugie za każdym karmieniem. Żadnych objawów braku w roślinach nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie proporcje? Bo Boczelli pisał, że 4ml na litr do ziemi, tyle samo do oprysku? I mogę zrobić to i to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

flo tydzień 2, wszystkie dostały po 1,5L wody, w tym jedna nie 2ml, nie 4ml, a 3ml calmagu na litr. Lampa jakieś 65% i 30/35cm od szczytów. 
 

W trakcie podlewania zauważyłem, że górne liście dwóch roślin mocno opadły, jakieś sugestie?

IMG_0332.jpeg

IMG_0333.jpeg

Oprysk o tym samym stężeniu będzie dziś przed 23:30 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol zrób zaraz po włączeniu lampy, w nocy rośliny chyba słabiej przyjmują opryski.

Jak opadły liście przy podlewaniu to albo za szybko to zrobiłeś albo za dużo wody dostały. Jak po 2-3 godzinach się nie podniosą to nie podlewaj za 2 a np za 3 dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr za szybko to znaczy za często czy za szybko wlałem im wodę w doniczkę?

A oprysk zaraz po włączeniu lampy będzie możliwe dopiero w weekend, poczekać te 3 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co one 3 dni światło będą mieć włączone ? Nie ma znaczenia, oby nie w nocy bo to nie ma sensu.

Możliwe ze za często,  nie leje się zawsze tyle samo bo nie zawsze wypiją taką samą ilość. Podnoś doniczki i będziesz wiedział kiedy mają sucho, po ich wadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr no zaraz po włączeniu nie opryskam bo jestem poza domem 

Dostały teraz trochę częściej ale ostatnio było tylko 0,5L i myślałem, że jak temp i wilgotność typu sauna to szybciej wypiją no ale cóż, będę bardziej przykładał uwagę 

A jeśli nie ma znaczenia czy po włączeniu lampy czy w polowie dnia to jutro opryskam

Bo dziś im zostało tylko 3.5h, no chyba że styknie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Adi_ejol rosliny potrzebuja doraznej pomocy wiec zrob im oprysk 2-3 razy dziennie o roznych porach przez 2-3dni i obserwuj. 

Co do pryskania w dzien czy w nocy to jedno i drugie ma plusy i minusy. Ja pryskam jak mam czas, zycia pod grow nie bede sobie ukladal 🤷‍♂️

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli niestety jeszcze dodatkowym minusem jest kurewska temperatura jeszcze przez 3 dni, a nie zaopatrzyłem się w nic na ten wypadek, sprawdziłem, że oprysk przy wysokiej temperaturze też się nie przyjmie wystarczająco skutecznie 

jeszcze wczoraj mi sie udało utrzymać w ryzach do tych 30 stopni, ale dziś i jutro największy upadł i w boksie mam te 31-32, będą żyły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...