Skocz do zawartości
Lolamator

7x PowerPlant5xCritical orange5xWhiteWidow DutchPassion SF7000

Rekomendowane odpowiedzi

Ajaj wyciag juz mam na full wiatraki chodza. Ale dorzuce jeszcze jeden bo gdzies mam. 

Znacie jakies metody  obnizyc Rh oprucz osuszacza nawet nie mam go gdzie wcisnac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zaczyna wychodzić chyba mg, jakieś fioletowe łodygi, chyba że to genetyka taka. Ale jak nie było dolomitu lub calmaga to zaraz wyjdzie. Właśnie wydaje mi się bardziej że temperatura nie taka, mieszaków nie widziałem na foto. 

Nie wiem gdzie stoi ten namiot, ale jak nie na hali, a w pokoju, to wystarczy że osuszacz postawisz w tym samym pomieszczeniu i spadnie wilgotność. Głupotą jest strata miejsca w namiocie na osuszacz. Jaki tam u ciebie wyciąg wisi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Wladimir napisał:

Nie wiem gdzie stoi ten namiot, ale jak nie na hali, a w pokoju, to wystarczy że osuszacz postawisz w tym samym pomieszczeniu i spadnie wilgotność. Głupotą jest strata miejsca w namiocie na osuszacz.

Niby w jaki sposób? Lub o ile ta wilgotność w namiocie spadnie? U mnie tak to nie działa, w pokoju upał że serio nie ma czym oddychać a w namiocie wilgitność i tak zbyt wysoka... 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green to powodów może być kilka, za slaby osuszacz, wyciag, za słaby wlot powietrza itd. Jak wszystko jest spięte ok to mniej więcej takie samo rh i temp jaka jest w pomieszczeniu powinnas móc utrzymac w boxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli zejdziesz tym sposobem do 40% wilgotności w boxie ustawiając 40% na osuszaczu poza boxem? Wątpię... 🤔

Mnie tmp wtedy pokonała i zrezygnowałam, ja ustawiłam chyba na 35% wilgotności, nie jest niczym przyjemnym oddychać tak suchym powietrzem, nie dało się w ogóle wejść do pokoju choćby na 5 minut zeby szybko podlać rośliny, czułam się tam jak w piekarniku. Dla mnie gra nie warta świeczki, wole powielać swoje głupoty i wpakować osuszacz do boxa. 😊 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green w polskich starych blokach 40%rh w mieszkaniu to norma, w NL nawet w nowych domach 60% jest ok, wiec to wszystko zalezy. Co nie zmienia faktu, ze chodzilo mi o to ze sie da, a to czy warto to inna kwestia.

Ja tez trzymalem ostatnio osuszacz w boxie, ale teraz bede chyba musial go wyjac bo sie nie zmiesci 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli serio się da? Ja nadal mam wątpliwości... 😅 Nie uwierze dopóki nie zobacze ale skoro masz w planach to zrobić to może bede miała okazje się przekonać ze sie mylę. 🙂👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, ze sie wtrace bo obecnie intensywnie uzywam osuszacza🙂 pomieszczenie bez niego mialo wilgotnosc w okolicach 70-75% a wydaje mi sie, ze momentami bylo i wiecej. W boxie w tym czasie standardem bylo rowniez 70-75%. Osuszacz zbil wilgotnosc do 45% i taka mam caly czas bo wlacza sie co jakis czas i ja zbija do poziomu 45% a w boxie wilgotnosc waha sie od 40 do 50%. Wyciag dziala na 40%, maly wlot aktywny + 2x wlot pasywny. Moge wiec smialo stwierdzic, ze da sie osuszyc 45m2 poddasza z poziomu 75% do 45% i z tym idzie spadek wilgotnosci w boxie na podobnym poziomie jak w pomieszczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green mysle, ze bedzie ok gdyz osuszacz z automatu obniza temperature gdy zmniejsza wilgotnosc🙂 w sierpniu dam znac🙃

@Lady Green na chwile obecna wyglada to tak. Jak widac w pomieszczeniu jest wyzsza niz w boxie ale to ze wzgledu na duza ilosc mokrego prania. Dodam, ze taka wilgotnosc jest w boxie kilka godzin po podlaniu🙂

Screenshot_20240615_174336_smartFarmers.jpg

Screenshot_20240615_174325_CleanAirOptima.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, moonka napisał:

osuszacz z automatu obniza temperature gdy zmniejsza wilgotnosc

 

Twój osuszacz obniża tmp? To dlaczego mój podnosi? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Lady Green z reguly osuszone powietrze jest chlodniejsze niz pobrane wilgotne. Czuje, ze wylatujace powietrze jest chlodne gdy przyloze reke do wylotu

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...