Skocz do zawartości
nasdaq

Uprawa na parapecie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

to będzie moja pierwsza uprawa i zanim skompletuje sprzęt na indoor (jesień-zima) postanowiłem zacząć od uprawy na parapecie.

Okna mam od południowego wschodu, dość wysokie drzewa przed oknami, ogólnie szału nie ma z warunkami, myślę, ze tak max. 3-4 godziny dziennie powinny dziewczyny być wystawione na promienie słoneczne. Nie spodziewam się nie wiadomo czego, bardziej zależy mi na oswojenia się z tematem, nauką podlewania, nawożenia itd.

Pytań mam sporo, ale zacznę może od tego:

1. Czy przy tak kiepskich warunkach (parapet, mało słońca)  lepiej będzie uprawiać organicznie czy mineralnie? Czy ma to w ogóle jakieś znaczenie?

2. Rozmiar doniczki- czy jak roślina nie ma dobrych warunków to system korzeniowy będzie się mimo to dobrze rozwijał? Bo jeżeli nie to może lepiej zastosować małe doniczki?

Jeżeli umieściłem temat w złym dziale to dajcie znać to przeniosę. Z góry dzięki za pomoc!

Dodam, że będą to automaty

 

 

Edytowane przez nasdaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@nasdaq Na parapecie to najlepiej uprawia się rzeżuchę i rośnie elegancko, potem na kanapkę i samo zdrowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@nasdaq miałam kiedyś parapeciarza, później został balkoniarzem bo na parapecie się nie mieścił. Doniczka końcowa była duża, taka plastikowa skrzynia jak na zabawki, UK więc pogoda nie rozpieszczała. Nie ważyłam tego, dużo nie było ale i tak się cieszyłam. Jak sobie rośnie i nikomu nie przeszkadza to czemu nie... 🤷🏻‍♀️ 

Tak sobie teraz myślę że to twarda bestia była... nieświadomie łamałam przy niej chyba wszystkie możliwe zasady w każdej dziedzinie i zero stresu, ani jednej pesteczki w niej nie było. 🙂 

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @vego1989 @Tester @Growerseed

Ok, to w takim razie będę doświetlał.

Lampy nie chcę kupować bo raz, że wszystko wyprzedane (DE), a dwa nie wiem jakiej wielkości będę box w przyszłości kupował.

Więc myślałem o żarówkach np. osram led 19w 2452l Warm White

W słoneczne dni parapet plus później żarówki, w pochmurne od razu żarówki, co myślicie?

Posadzić to i tak posadzę, to nie ma chuja, pytanie co i czy wyrośnie 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jeśli masz mało słońca, to może lepiej będzie iść w uprawę organiczną. Rośliny organiczne są bardziej wytrzymałe i lepiej sobie radzą z różnymi warunkami. Mineralne też mogą być ok.

Lepiej zacząć od mniejszych doniczek, żeby system korzeniowy mógł się dobrze rozwinąć. Z czasem, jak roślina będzie rosła, trzeba będzie przenieść ją do większej doniczki.

😊

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...