Skocz do zawartości
Toster

Przygotowania na pierwszy sezon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, tak jak w tytule szykuje się na mój pierwszy sezon . Jako że chce to robić hobbystyczne planuje posadzić jedna roślinkę. Nie będzie to typowy spot gdzieś na odludziu a po prostu mój balkon . Nie zdecydowałem się jeszcze na jakąś konkretną pestkę , szukam czegoś z przewagą sativy. Wyląduje ona w donicy 50l z ziemią plagron allmix. Pytanie mam odnośnie nawozów. Jak narazie w koszyku mam fishmix biobloom i topmax od BioBizz oraz Canna 13/14pk . Czy jest sens kupować te trzy od BioBizz czy lepiej w te miejsce kupić inne patrząc na ziemię w której będzie roślinka ? Z innych kwestii to podlewana będzie kranówka muszę co prawda sprawdzić jeszcze pH ale mieszkam w Niemczech i jakość wody jest raczej dobra więc chyba nie będzie problemu . Planowany trening to chyba tylko LST z racji tego że to pierwsza uprawa. Słońca będzie pod dostatkiem oświetla balkon mniej więcej od 8.30 do 20. Gdyby pod koniec kwitnienia był problem z temperaturą roślinkę będę wstawiać do domu . 

Jestem otwarty na wszelkie rady i wskazówki bo mimo że sporo tu poczytałem to jednak fajnie mieć zebrane wszystko w jednym wątku .

Pozdrawiam i być może do zobaczenia na fotorelacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toster canna to nawozy mineralne a biobizz organiczne, nie miesza sie ich. 50l to raczej za duzo na 1 rosline. To ze woda z kranu jest dobra i zdatna do picia to nie znaczy ze ma dobre pH dla roslin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli w takim razie w jakie nawozy się zapotarzyc żeby mieć wszystko co potrzebne przez cały czas az do ścinki ? A co do ziemi 50l twoim zdaniem za dużo ale czy robi to jakąś różnicę bo moim zdaniem im więcej miejsca na korzenie tym lepiej . Woda będzie sprawdzona miernikiem także tu nie ma stresu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Toster  Nie słuchaj, można mieszać organike z mineralnymi, to oczywiste, a chodzi tylko o umiejętność łączenia danych specyfików , bo mineralne są bardziej stężone, a organika jest słabsza, więc wystarczy wiedzieć, co czego ile dać i można używać jednocześnie i organiki i mineralnych nawozów ze 100 % sukcesem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozna. 

Mozna tez prowadzic uprawe organiczna, a potem zabic cale życie stworzone w glebie nawozami mineralnymi 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
54 minuty temu, Boczelli napisał:

Wszystko mozna

Można można. Dokładnie wszystko można.

Można podawać rękę, albo brać do ust komunikanty,w imię jezuska, np od faceta w sutannie, który kilka minut wcześniej wkładał palce gdzie chciał małej dziewczynce.

Można wszystko bo król pozwoli ❤️ drodzy growerzy, to klucz do sukcesu. W imię jego róbcie jak pisze. Ale uwaga. Może się pomylić bo on lubi jednego dużego grzybka, mineralnego, tzw biskupi chuj w dupie. Zna to z autopsji. Po co miliony grzybków na topach jak lepiej jeden w środku. Można się pomylić bo pełzająca larwa ziemiórki zachowuję się i wygląda jak skacząco chodzący robak skoczogonek... można wszystko, dla króla nie ma rzeczy niemożliwych.

Kończąc swoje peany, można tworzyć piosenki dla kogoś kto nim gardzi jako osobą,można szukać atencji oznaczając go i nie mając w zamian nic oprócz uśmiechu politowania. Dawaj dalej królu,ludzie mają oczy i widzą że oprócz tej szafki na buty nic nie mogą znaleźć dobrego w tobie o zbawco i królu wszystkiego. Jak ten jezusek

Edytowane przez Grzechoczący Grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechoczący Grzechotnik ja też mieszałem organike z mineralnymi i szło elegancko. Z 3 tyg przed kosą 0 nawozów i temacik czyściutki. 

@Toster nie ryzykował bym aż tak na 1 roślinę. Jak masz możliwość to zaatakuj na 3 bo różnie bywa. 50l sporo jak na 1 roślinę ale miejsca na korzenie sporo będzie to na pewno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki Dzięki za jakieś wskazówki . Wziąłem sobie nawozy z Canny a dokładnie to terra Vega , terra Flores , Canna boost i pk13/14 i myślę że to na tyle może jeszcze tylko coś na korzenie i w późniejszym etapie coś na pleśń. A co do tej donicy to zdania podzielone jedni piszą że sporo inni że 50 to takie minimum więc chyba przy tylu zostanę . Dodać mogę jeszcze że nasionka które wybrałem to Desfran mam nadzieję że coś z tego będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mirecki napisał:

@Grzechoczący Grzechotnik ja też mieszałem organike z mineralnymi i szło elegancko. Z 3 tyg przed kosą 0 nawozów i temacik czyściutki. 

@Toster nie ryzykował bym aż tak na 1 roślinę. Jak masz możliwość to zaatakuj na 3 bo różnie bywa. 50l sporo jak na 1 roślinę ale miejsca na korzenie sporo będzie to na pewno. 

To zrób to indoor i daj znać jak poszło. Mylicie nawożenie z marketingiem, nawozy bio to są z roślin, nawozy bio mineralne nie są bio. Jak zrobisz uprawę bio mineralna bez pH i ec metra i Ci nie popali roślin lub ich nie zagłodzisz to wtedy przyjadę zbić Ci 5.

6 minut temu, Toster napisał:

@mirecki Dzięki za jakieś wskazówki . Wziąłem sobie nawozy z Canny a dokładnie to terra Vega , terra Flores , Canna boost i pk13/14 i myślę że to na tyle może jeszcze tylko coś na korzenie i w późniejszym etapie coś na pleśń. A co do tej donicy to zdania podzielone jedni piszą że sporo inni że 50 to takie minimum więc chyba przy tylu zostanę . Dodać mogę jeszcze że nasionka które wybrałem to Desfran mam nadzieję że coś z tego będzie 

Jak to ma być sezon zostań przy 50l, korzeń jak zapewnisz warunki to da radę w tym bagu. Bez donicy miałem w zajebistej glebie sezony i jak wyrywałem je na koniec to główny korzeń miał z 1.5-2 metry, jak będzie za mała donica to korzeń ograniczy Ci miejsce a co za tym idzie wzrost powyżej gleby,roślina nie wykorzysta potencjału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechoczący Grzechotnik wydaje mi się że będzie dobrze normalnie jak ma gdzie korzeń idzie w dół jak się skończy miejsce to pójdzie na bok a później może się jeszcze podnieść do góry więc może się w tych 50l zmieści 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toster Ja wiem jak się rozrasta korzeń ;) Weź pod uwagę jeden fakt. Jak wysadzisz w maju to masz minimum 3mc na weg plus indukcja. Ja bym szukał spota z zajebistą glebą i nie bawił się w donice. Jak chcesz się bawić donica to nie słuchaj nikogo tylko idź za swoim pomysłem. Dobre warunki, słońce i brak przelewania, a roślina spokojnie zajmie korzeniem te 50l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Najbardziej mnie bawią efekty tych, jacy są pochłonięci organikom, a potem wychodzi z tej uprawy tyle, że można się tylko śmiać, jak chodzi o czas, prąd i włożony wysiłek. Może jak ktoś to traktuje , jako hobby i zysk się nie liczy, to ma to sens, bo zgarnie kilka g i tak jest szczęśliwy, że cokolwiek zebrał, ale jak dla mnie to nie coś, co mnie samego, by satysfakcjonowało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...