Skocz do zawartości
wanda

18xGORILLA ZKITTLEZ AUTO | grow the jungle nemesis 250w

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Siemka to moja pierwsza fotorelacja którą bede prowadził licze na dużo porad oraz wskazówek i mam nadzieję że będe odebrany ok.

Roślinki nawoże według tabelki biobizza do light mixu nawozami biobizz 
trening to tylko scrog z powodu ze to automaty
Growbox to Royal Room C120s lampa grow the jungle nemesis 250w świecic zamierzam 24/7 żeby wyciągnąć ile tylko się da z tej odmianki szybkiej
filtr węglowy jakis 125mm nie pamietam  went wyciągający 125m quietline duo
doniczki 7l produkcyjne noname i ziemia biobizz lightmix

Nasionka do doniczek docelowych  położyłem 24 marca i 1 kwietnia wyszło juz 17 nasionek oprocz jednego ale dołozyłem kolejne więc jedno będzie opóźnione

na święta musiałem wyjechać na 2 dni i akurat wtedy wyszły więc są lekko wyciągniete w strone światła ale narazie pracuje nad dałem wiatrak mieszający który je kołysze i światło na 50% 40cm od łodyg 
narazie prezentuje się to tak mile widziane wszelkie porady i wskazówki dziękuje bardzo, update będe dawał średnio co tydzień
 

IMG_5700.jpg

IMG_5820.jpg

IMG_5819.jpg

IMG_5818.jpg

Edytowane przez wanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wanda jakie wymiary ma ten box? 

Scrog czy czy raczej SoG?

Ja ogolnie nie jestem fanem swiecenia 24/0, lepiej dac roslina odpoczac chociaz te 4h.

Powodzenia, zapowiada sie spoko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli  box ma 120x60x180
Scrog juz jest nawet zakupiona siatka
czytalem troche o tym świeceniu 24h i to będzie zwykły test poźniej też zrobie 18/6 na automatach ale to juz kolejne przygoda
dzieki wielkie oby wyszlo bo licze na conajmniej 500g
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli pierwsza relacja, upraw mam za sobą 4 i w kazdej robilem cos nie tak dlatego teraz zdaje sie na pomoc forum

Edytowane przez wanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wanda zdajesz sie na pomoc forum, a jak na starcie ci mowie ze robisz cos nie do końca dobrze to i tak zostajesz przy swoim 😅  Powodzenia w tej 5 uprawie w takim razie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oświetlnie to test potencjału leda 

ale myslisz ze jak juz swiece 3 dni po 24h to  zmieniac na 20/4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie 

I nie musisz świecić 100 procent mocy bo rośliny i tak nie wykorzystają tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to dzis zmienie 

ile uwazasz procent swiecic w tym momencie i w dalszym wegu zeby nie spalic ale zeby im dobrze sie jadlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek daj  25 bo masz trochę do oświetlenia masz nieregularny ksztalt lampy musisz zobaczyć jak się będą zachowywać wysokość musisz dobrać pod to jak się będą wyciągać a żeby nie poparzyć 

 

Obserwacja na początku później ogarniesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może więcej niż 25 musisz zobaczyć jak się zachowają sadzonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@wanda Lecisz z motyką na słońce to lubię, trzeba w końcu wykorzystać słońce do uprawy i coś na nim posiać, aby nie była niezagospodarowana ta kula ognia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Update dzis 

na jedną przypadkowo spadla mi butelka wczoraj wieczorem i sie lekko złamała ale skleiłem i nie widac narazie zadnych oznak smierci myslcie ze poradzi sobie tak?

i jeszcze na drugiej fotce macie jedna roslinke ktora mnie martwi bo jako jedyna nie ma lisci kolejnych co jej moze dolegac?

IMG_5822.jpegIMG_5823.jpeg

Edytowane przez wanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie ok też złamałem a moja dziewczyna wywaliła mi doniczkę i miałem dylemat też czy nie wywalić heh ,, żart,, ale pozbierane wszystko a nawet zadziałało to na roślinę lepiej obie rosły bardo ładnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mateo napisał:

moja dziewczyna wywaliła mi doniczkę i miałem dylemat też czy nie wywalić heh

Dziewczynę chciałeś wywalić? Też bym się zastanowił czy tego nie zrobić 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

witam dzien 4 fotorelacji od kiedy wyszly z ziemi i mam  mianowicie taki problem , wydaje mi sie ze jakby swiatlo nie docieralo do tych maksymalnie na rogach roslin?  dlatego improwizowałem i dalem im dwie żarówki led po 25w oprocz glownego leda macie jakies pomysly zeby powstrzymac to wyciąganie i wzocnic lodyge? aktualnie wiatrak powoduje ze sie przewracają

IMG_5833.jpgIMG_5834.jpgIMG_5835.jpg

Edytowane przez wanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wanda zrob podporki z drutu, zdejmij oprawki z tych zarowek to beda wiecej swiatla dawaly. Ogolnie lampa troche za mala do tego boxa i skrajne rosliny moga byc niedostatecznie doswietlone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wanda Jak się wyciągają to do światła bo mało ^^ Możesz albo zwiększyć moc, albo dać niżej lampę, albo właśnie dorzucić coś jak to zrobiłeś i obserwować.
Wentylator to skieruj na ściane gdzieś do góry, narazie nie potrzebują wiatru takiego, pleśń im niegroźna w tym stadium 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...