Skocz do zawartości
samoha

Jaka lampa do growboxa 240x240?

Rekomendowane odpowiedzi

@samoha opcji i konfiguracji jest bardzo duzo. 

Lumatek Zeus 1000W Pro x2

Lumatek Zeus 465W pro x4.

Spider farmer  SE1000W x2.

Spider farmer SE5000 480W x4

Mars Hydro FC-E 4800 480W x4

Mars Hydro FC-E 8000 900W x2

To takie chyba najpopularniejsze, jak chcesz taniej to mozesz poszukac na aliexpres czy alibabie chinskich lamp typu Kingbrite itd. Albo u Polskich producentow np. VF Krakow. Przy takim boxie tylko wyobraznia i zasobność portfela Cie ogranicza tak naprawde.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@samoha większość paneli oświetla kwadratowe pole, to najlepiej będzie mieć 4. Powyżej 500W na 120/120 się nie opłaca jak nie chcesz się bawić w co2. 

Wybierz takie, które możesz spiąć razem i np sterować nimi sterownikiem typu telos-regulujesz nim czasy naświetlania, ustawiasz wschód i zachód, żeby rośliny nie miały szoku jak nagle i wali 500W, płynnie regulujesz moc, co może dać spore oszczędności na energii. 

Ja używam lumatek zeus pro 600W 2.9, omega infinity 3.0 i one są za mocne na 120/120-ustawiam max 520W. Migro aray 4 w parach i mam jeden aray 500W (ma 488W) i ten ostatni moim zdaniem jest optymalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli a jeśli kupię spider farmer se3000 i połączę je z moimi żarówkami led e27 i chińskim panelem pod powierzchnię mojego aktualnego boxa 80x80( 32000 lm )to będzie wystarczająca moc światła na powierzchnię 160x160 ? I jeszcze mnie ciekawi czy te panele które wymieniłeś wyżej dają lepszy wynik w plonie niż chinskie panele i żarówki?  Bo na tym oświetleniu z dwóch krzaków amnezji haze wyciągnęłam 132g. Nie wiem czy to dobry wynik ale jeśli panel daje lepszy to warto byłoby zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@wojtas22 nie wiem co tan masz dokladnie musiałbyś sobie to przeliczyć, ale raczej bedzie malo. Do 1.6x1.6 to dobrze zeby miec te 1000W dobrej lampy.

Lampa to nie wszystko jeśli chodzi o wynik końcowy, ale na pewno jest to podstawa 

80x80 to tylko 0.64m2

A 160x160 to już 2.56m2 więc roznica jest kolosalna.

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a jak z wlotem przy tych rozmiarach boxa ? Wystarczy pasywny czy trzeba dać jakiś wtłaczający ? Bo mam z mojego boxa wyciągowy z filtrem może mógł by się przydać. Wiem że na to powierzchnię będę musiał zainwestować w jakiś mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli @Boczelli a jak wstawię boxa o wymiarach 160x80 wysokość 200 to wejdzie 10 krzaków w doniczkach 5L ? I jaki będę potrzebować wiatrak wyciągowy na to powierzchnię? Dwa panele spider farmer Se3000 wystarczą ? No i znowu ten wlot pasywny czy wiatrak wtłaczajacy? Sorry ze tak zmieniam wymiary i pytam o to samo ale miejsce w którym chcę wstawić boxa nie pasuje.😅 ale ten wymiar napewno będzie się teraz zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtas22 2 x SE3000 wystarczy. Wystarczy kilka wlotów pasywnych. Wejdzie ci tam spokojnie 10 roślin w duzo wiekszych donicach(nie ma sensu robić w 5l nawet automatow jak nie masz doświadczenia jak karmic rosliny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mars hydro 6" polecam. W zależności od wersji można połączyć się z wifi i sterować prędkością obrotową wyciągu. Masz też podglac na temperaturę i wilgotność w boksie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...