Skocz do zawartości
Gonzo

Niwelowanie zapachu w namiocie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Namiot 4x3  Chcial bym kilka szt posadzić, tylko namiot jest na ogródkach działkowych. Działka ogrodzona, dodatkowo dookoła pergola-płot 1,8m wewnątrz. Sąsiadów mam tolerancyjny, tylko problem w czasie kwitnienia. 

Są jakieś rosliny, które można posadzić które zniweluja zapach? 

Mógł bym założyć filtr węglowy, tylko chyba nie wychodzę namiotu w słoneczne dni? 

Czytałem o takim srodku;Biodor Control CNB. Ktoś stosował? 

Moze kilka automatów a na kwitnienie przenieść do boxa? 

Jakie macie porady? 

Edytowane przez Gonzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Gonzo jest od groma pachnacych roslin jak konwalia, irys, jaśmin,  piwonia, bez, lipa, maciejka czy lawenda.

Ale czy ktoras z nich zamaskuje zapach skuna to szczerze watpie. Piszac namiot chodzi Ci o szklarnie czy tunel ? Duzo zalezy w jakim miejscu stoi i od samej pogody, w bezwietrzny dzien ziolo czuc na kilkanascie metrow spokojnie. 

Przenoszenie automatow i zmienianie im diametralnie warunkow mija sie z celem i moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku.

Moim zdaniem jedyna opcja zeby całkowicie wyeliminowac zapach to uszczelnic namiot i na wylocie zalozyc wentyl i filtr weglowy czy to kupny czy własnej roboty.

Druga sprawa jesli masz uprawiac w przypalowym miejscu to odpowiedz sobie na pytanie czy warto ryzykowac.

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal @Boczellizapach bedzie czuc na kilkanascie/dziesiat metrow. Ja wracajac wieczorem z pracy czuje moje stojace w szklarni u siasiada 4 numery dalej😅 co innego gdy wieje wiatra wtedy zapach szybko sie roznosci i go nie czuc ale... czy warto ryzykowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23/03/2024 o 10:06, Boczelli napisał:

@Gonzo

Moim zdaniem jedyna opcja zeby całkowicie wyeliminowac zapach to uszczelnic namiot i na wylocie zalozyc wentyl i filtr weglowy czy to kupny czy własnej roboty.

 

Tak już z ciekawości zapytam;idzie wychlodzic taki zamkniety tunel w pełnym słońcu? Używając cichego wentylatora 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo nie ma takiej mozliwosci. 40stopni i pootwierane wszystkie okna wiec co bedzie przy szczelnie zamknietym tunelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...