Skocz do zawartości
moonka

9 x rozne sezony. Box 90x90, led 480W

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

3 przeszly lekkiego fryzjera. Usunalem tylko te liscie, ktore rzeczywiscie zaslanialy dolne partie roslin. Nie wycinam dolow (popcornu) niech sobie rosbie do konca. Na zdjeciu lemon skunk, ktory tak JEBIE skarpetami, ze az chcialo mi sie zygac. Jedna ilosc topow jaka sie na nim formuje wywoluje usmiech na prawie zazyganej twarzy🤣 maly ale wariat💪💪

20240606_211448.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne szronia bardziej, inne mniej ale i tak ciesza oko🙂 przebarwienia nadal sa i raczej juz nie znikna ale doly nabraly juz odpowiedniego koloru. Swiatlo prawie 90% 30cm od szczytow i okolo 55% wilgotnosci. Dzisiaj wieczorem dostana spora dawke wody z dodatkami i musza wytrzymac do srody wieczor gdyz jutro rano lece na 3 dni do Wloch na pizze... 😂

20240609_151301.jpg

20240609_151333.jpg

20240609_151341.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zyja😂 od razu po powrocie wlalem im na szybko po litrze wody bo ziemia byla kompletnie wysuszona. Jutro dostana cos lepszego🙂 Jest rowniez problem... Filtr nie przepuszcza powietrza😐 przed wyjazdem wszystko bylo ok a dzisiaj jak by zapchany. Dla sprawdzenia odlaczylem go i od razu byla roznica. Nie pracowal on w duzej wilgotnosci bo max 65%. Wie ktos o co chodzi?

20240612_211927.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@moonka zobacz czy bez tego pokrowca wstepnego bedzie chodzil, mogl sie zapchac syfem. Przy 65 rh wegiel chujowej jakosci juz moze sie zjebac, ale wtedy raczej po prostu przepuszcza zapach. Obstawia bardziej ze jakas usterka mechaniczna. Probowales mocniej wyciag ustawic?

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli zdjalem pokrowiec i dalej to samo. Went z 2 na 4 i bez zmian. Dodam, ze filtr mam na zewnatrz i przez niego wylatuje powietrze. Dal bym go na probe do srodka aby zasysalo przez niego ale jest za duzo a przede wszystkim za ciezki. Brak mi pomyslow bo to nowy filtr. Ewentualnie zassalo tyle syfu, ze przytkal sie od srodka i nie przepuszcza przez warstwe wegla. Bede mial chwile to go odepne i sprawdze jal wyglada w srodku. Ewentualnie potraktuje go od srodka odkurzaczem aby usinac syf jesli wogole tam bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kilka zdjec szczytow na dobranoc. Musze je jutro dobrze nakarmic. Przyszly mi nowe nawozy na flo. Bac organic bloom, bac pk booster oraz herbatka od biotabs. Mysle, ze harbatki nie bede juz robil a pokarmie je do konca bac zeby zobaczyc co z tego wyjdzie🙃 kondycja roslin srednia bo nie dostaly wody na czas oraz kazda mniej lub bardziej cos boli😅

20240612_211946_compress2.jpg

20240612_211937_compress68.jpg

20240612_211942_compress67.jpg

20240612_211950_compress39.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam duzy problem natury technicznej. Dzisiaj w koncu podlaczyli mi do konca nowego neta. Smiga az milo ale... zadne z urzadzen nie moze polaczyc sie z telefonem. Nie jestem sie w stanie z niczym sparowac ani nawet wyszukac urzadzen w aplikacjach nimi sterujacymi🙈 jednak glupi ma zawsze szczescie i moj ojciec jest informatykiem od jakis 25lat i jutro "bedziemy" starali sie rozwiazac problem. Problem jest duzy bo w boxie mam 30°, nie wiem o tym i nie jestem w stanie zdalnie zwiekszyc wyciagu a nie chce przy nich chodzic do boxa. Szklarniowe "kwiatki" przyjeli bardzo spokojnie ze smiechem (co bardzo mnie zdziwilo bo sa jacy sa🙃) ale o boxie nie moga sie dowiedziec😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka uuu konspiracja :classic_ninja: 

Ja gdy wymienilem router na nowy mialem tak samo, ze nie moglem podłączyć tv, kamer czy innych rzeczy. Musialem recznie wejsc na router i odblokowac kilka portów, na necie znalazlem opis jak to zrobic i zadzialalo. Podobno czesto sie to zdarza w kpn, a w NL chyba wszytkie sieci sa podpiete pod kpn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec dostaly to co potrzebowały 🙂 w ruch poszedl BAC w dawce x2, troche cal mag a zolte sztuki dostaly dodatkowo azotu. Ogolnie to zrobila sie delikatna jesien gdy mnie nie bylo i będę mial co robic gdy goscie pojada😅

20240615_132957.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczeta nie bardzo chca przyjmowac duze ilosci wody. 1 litr to max co moge w nie wlac bo doniczki sa cale wypelnione korzeniami a nie ziemia (tylko gdzue ta ziemia?😂) Wychodza dolem jak i gora🙈 nastepne grow polece w 14litrowych bo 9 sa zdecydowanie za male. Dostaly dzisiaj konska dawke nawozow. Bac pk booster w dawce 3x wiekszej niz podaje producent, do tego dolalem orgatrexu w dawce rowniez x3 i ostatnie krople mikoryzy orca. Nastepne podlanie za dwa dni rowniez duza iloscia nawozow. Musze je jakos doprowadzic do w miare dobrego stanu bo jeszcze troche przed nimi. Kilka zdjec topow zeby pokazac co sie dzieje na roslinkach. Gran Jefa obszroniona az milo popatrzec (drugie zdjecie) Nawet moja pani zrobila WOW gdy zajrzala dzisiaj do boxa i ja zobaczyla🙂 Roslinki powoli zmieniaja kolory ale czesciowo z niedoborow, czesciowo od duzej ilosci swiatla oraz od sporej roznicy temperatur. W dzien prawie 30 a w nocy spada do 19😅 wilgotnosci w okolicy 45% w dzien i 55% noca co srednio mnie cieszy ale nie chce za nic w swiecie spac nizej

20240617_201653_compress13.jpg

20240617_201609_compress89.jpg

20240617_201619_compress11.jpg

20240617_201727_compress61.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala zmiana w boxie. Musialem wsadzic filtr do srodka aby spelnial swoja funkcje. Teraz przewiew jest elegancki😁😁 tym sposobem zostalo mi cale 110cm wysokosci boxa i cale szczescie, ze prowadze rosliny bardzo nisko😅 przy okazji skrecilem lampe z 90% do 80% i bede to powtarzal co jakis czas symulujac nadchodzaca jesien i czas zbiorow jednak nie chce zejsc ponizej 60%. Mysle, ze rowniez bede im delikatnie skracal dzien ale to za jakies 2-3 tygodnie gdyz mysle, ze zostalo im max 5 tygodni zycia (obecnie okolo 5 tydzien flo). Jednak cos bede zmuszony sciac troche wczesniej bo moje sloiki zaczynaja byc puste😂 lemon skunk wyglada na najbardziej dojrzaly i byc moze to on poleci pierwszy🙃

20240618_210956.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpis czysto informacyjny🙂 Dzisiaj w pracy pomyslalem, ze w sumie moge polaczyc ze soba oba boxy. Zarowno automaty jak i sezony sa w fazie kwitnienia. Jedne bardziej wyrosniete drugie mniej ale chyba nie przeszkadza to w polaczeniu ze soba obu boxow. Automaty troche na tym ucierpia gdyz dostana mniejsza ilosc swiatla (12h zamiast 20h) ale srednio sie tym przejmuje🙃 operacji zaplanowalem na weekend gdyz tylko wtedy mam czas zeby na dluzej posiedziec przy roslinach. Dzisiaj podlewanko po raz kolejny konskimi dawkami ale bez zadnych zdjec bo od wczoraj nic sie tam nie zmienilo😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podlane (litr na leb + 6ml pk od BAC) oraz ofrykane z zoltych i uschnietych lisci. Usunalem rowniez troche zdrowych lisci aby zrobic wiekszy przewiew oraz obnizyc wilgotnosc. Moze nie shermia... 😅 nie wzialem na gore telefonu a szkoda🙂 z dnia na dzien wygladaja coraz smaczniej i ilosc szronu na niektorych pannach jest zadziwiajaca🤗😂  w weekend musze je dobrze przejrzec i zdecydowac, ktorej lac juz sama wode i konczyc jej nedzny zywot😂 nastepne podlanie w sobote i wtedy wrzuce jakies foto🙂

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misja wykonana troche wczesniej niz zakladalem🙃 zdjalem tylko scianke a cala reszta narazie zostaje. Lemon wylatuje jako pierwszy. Jest najlepiej rozwiniety i jedynie jego jest sens scinac przed czasem. Byc moze w jego miejsce wleci osuszacz. Sprawdzalem czy starczy miejsca i powinien wejsc😅

20240620_115622.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie popiesci to sie zmiesci🙃 osuszacz wszedl bez wyciagania jakiejkolwiek doniczki😁 nie oznacza to jednak, ze lemon nie pojdzie do sciecia. Ogolilem go wiekszosci lisci i zostaly tylko przytopowe. Zmodyfikowalem rowniez cyrkulacje powietrza w boxie. Wyjalem wyciag z malej czesci i zamontowalem go jako wlot. Teraz wtlaczana jest duzo wieksza ilosc powietrza niz malym wentylatorkiem komputerowym. Chce go ustawic tak aby "nadarzal" za wyciagiem, ktory dosyc mocno zasysa boxa do srodka. Mam nadzieje, ze poprawi to wymiane powietrza z pudle i topy nie beda sie tak "kisily"

20240621_152811.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mokro... przez noc osuszacz zebral 16litrow wody i wylaczyl sie gdy zbiornik byl pelny🙃 Jednak elegancko utrzymuje 50% wilgotnosci i to mnie cieszy🙂

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...