Skocz do zawartości
lunatyk44

Fat Banana, Royal Creamatic, 60x60x140, spider farmer SF1000D 🤭

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec 

pudeleczko 60x60x140

stestujemy oswietlenie od spider farmer SF1000D

3 szt w srodku - fat banana, royal creamatic od royal queen seeds( zobaczymy co wrzuce x2 a co x1)

Podloze - zwykla ziemia z ogrodniczego do warzyw plus Easy Boost Organic Nutrition 

Na potem Bio Flowering Booster

A kielkowac bedziemy w soil plugs 

Takze tescik royal queen seeds. Jak juz mi dojdzie wrzuce foto z przesylki plus fotorelacja z pomidorow. Takze Cierpliwosci ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup glebę  przeznaczona do uprawy jest lepsza a parę zł lub e zaoszczędzisz bezsensowne zagranie przy złożonym zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie duże do doniczki będziesz miał bo worki ziemi są po 50l czy jest sens kupować wszystko oddzielnie jak można 1 worek gotowej? Tak rozkniniam głośno ziemi masz rodzaju x wystarczy wpisać jest też temat ale większość od nas jedzie na biobizz,canna,plagron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo doniczki 11l albo 15l zobacze jeszcze jak wyjdzie z miejscem w boxie. Myslalem nad plagron royalmix, wtedy papu w ziemi wystarczy na okolo 5 - 6 tygodni z tym ze automaty zaczynaja kwitnac w 3 - 4 tygodniu co za czym idzie zmienia sie troche zapotrzebowanie na pierwiastki 🤷‍♂️. Co bys doradzil ? ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lunatyk44 Jak ja bym robił auto to robił bym w 200ml i później do 15l do 200 light mix na początku nie potrzebujesz prawie nic bo roślina rozwija głuwnie korzeń a jest ryzyko popalenia a że automat to możesz przez to zebrać mniej przy przesiadce do 15l growmix ja jestem  fanem plagrona i nim prowadzę uprawę z nawozami i ziemia, pamiętaj na auto małe podknięcia odczujesz bardziej niż na sezonach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo no to stestuje growmix 👌. bede kielkowal w Soil plugs od royal queen. po wyjsciu na powierzchnie chcialem od razu z krazkiem glebowym wrzucic do decolowej doniczki 15l . Pytanie czy mi nie popali growmix ? potem przesadzac delikatnie niepotrzebny stres

@Boczelli @mateo hmm ewentualnie na poczatek lightmix a pozniej docelowo allmix ewentualnie bat mix z gowienkiem nietoperza 😅. chodz szczerze wolalbym od razu do docelowego wrzucic razem z krazkiem glebowym. Jakie podloze w takim przypadku byscie polecili ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lunatyk44 ja tak zawsze robię od początku w tej docelowej ziemi. Czasami trochę liście powykręca (może właśnie od ziemi) ale ja się tym nie przejmuję 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lunatyk44 słyszałem i nawet czytałem to na stronie Plagrona. I nie chcę mi się dociekać czy oni każą ziemię z całej doniczki wypłukać czy tylko troszkę na etap sadzonki w mniejszej doniczce.... Bo kupowanie ziemi z nawozem żeby je wypłukać za chwilę jest troszkę bez sensu.... A druga sprawa, że mi za ch.. nie chciało by się robić tego płukania 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Też kiedyś nad tym myślałem i śmiałem się jak słyszałem że kupuję ktoś ziemię nawożona mimo że jest możliwość kupienia jałową tylko po to żeby płukac🫣🫣 jak będziesz kiełkowal w zestawie to ja bym później do docelowej ziemi i doniczki sadzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię w easy plug (da się bez tego), później w 200ml z GrowMix (żeby mieć możliwość regulacji jak się wyciągnie) i na koniec w dolecową z GrowMix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo z tego co ja czytalem plukanie nie ma na celu wyplukania nawozow a "ruszenie ich" zanim cokolwiek trafi do ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo tez mi wydalo sie z ta plukanka troche pojechane ale jak zaczalem drazyc to podobno pozniej ma taka sama moc npk z tym ze wzrasta to stopniowo tak zeby zaadoptowac malego pomidorka.. myslalem juz tez pokombinowac z ukorzeniaczem. No ale skoro na fotorelacji nikt jeszcze tego nie robil to na ta chwile mysle ze odpie*dole taki manewr i zobaczymy co bedzie sie dzialo 🤷‍♂️@WBB ja kiedys kielkowalem na wacikach kosmetycznych, potem od razu do docelowego ( ale ziemia ogrodowa plus biohumus, x lat temu to bylo..) . No mam jeszcze troche czasu zanim mi przyjda pestki i pudelko wiec przetrawie to kilka razy i przespie sie z tym troche. Ewentualnie bedzie pierwsza fotorelka z takim przypadkiem 😈😅😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy próbowałem royalmix . Fajna ziemia mocno nabita. Ja zawsze ja przelewalem . Startowałem w małej doniczce która przelewalem obficie wodą. Potem po 2 tyg przesadzałem do royalmix i leciały normalnie. Jeśli chcesz przelewać całą duża donice i w niej startować to będzie miała trochę ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka z tego co ja zrozumialem i troszke poczytalem tez, chodzi o adaptacje rosliny i wzgledem czasu bedzie stopniowo wiecej oddawac pierwiastkow. @WymiataczMega @mateo @WBB a wiec moj zamysl - pestki w krazki glebowe to pojawienia sie pierwszej partii wiatrakowych i maluszka wraz z krazkiem do przeplukanej, jeszcze wilgotnej mieszanki royalmix. Sa dwa uda, albo sie uda albo sie nie uda. Meczy mnie tylko jedno bo to automaty a na stronie producenta jest napisane ze do 6 tygodni beda nawozone jak na weg, a auto zaczyna szybciej wypuszczac paczki... No nic, jak napisalem przespie sie jeszcze z tym ✌️

@Pierr1947 doniczka 15 l wraz z royal, prysznic 6-8 litrow wody. i niech potem postoi dwa dni w wannie. po czym malenstwo wraz z krazkiem dopiero do gleby. Jak przeleje tak raziem z pomidorem to zablokuje je 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...