Skocz do zawartości
tomarax70

Sezon 2024 szykuje boxa i potrzebuje pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam startuję pomalutku z budową boxa 80 x 80   planuję wrzucić tam 7 sez  około 20-25 marca  posiedzą około miesiąca i w kwietniu 20-25 automatów również na 3-4 tyg . Tylko nie wiem jakie donice im dać na ten miesiąc myślałem o sez 3 l i automaty 1.5l tylko pytanie lepiej doniczki czy wyższe butelki ?? 

Auto 

6x Gelato LSD Automatic Feminizowane

6x Ak482 Automatic Feminizowane

8xFrost Gorilla XXL Automatic Feminizowane

Sez
2x Fast Bruce Banner Feminizowane

2x Crazy Orange Feminizowane

3x A.M.S. Feminizowane (GHS) - 3szt

Nawoz :

2x BioBloom 1l

2x BioGrow 1l

2x Big Bud 250ml

2x B-52 250ml

Biohumus

Dodatkowo coś na pleśń

I dodam trochę perlitu żeby wilgoć trzymał.
Coś byście zmienili dodali poprawili czekam na zjeby i lepsze pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomarax70 Nie mieszamy nawozów bio z mineralnymi...jak lecisz bio to bio

Big bud i B-52 do wybrania....

7 sezonów na taką powierzchnię może być słabo...ja bym tam wyjebał 4 sezony w donicy 15 L 

Automaty tez lepkiej doniczki jak butelki....

Pamiętaj że jeszcze musisz zmieścić nawilżacz

Wiatrak mieszający i jakiś wyciąg z filtrem. 

Jaką lampę będziesz miał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lampy będę miał 8 szt po 2.900l IMG_20240221_191155.thumb.jpg.8e5c769f63619a256317c3d6a3377ef5.jpg

Jak na zdjęciu pamiętajmy że ja chcem je wsadzić tylko na miesiąc tak żeby pogoda się polepszyła i następnie idą na zewnątrz . Nawilżacz będę zamawiał i wiatraki również jeden wyciągający drugi mieszający. Ale filtr sobie odpuszczam puki kwitnąć w nim nie będą 

Ogólnie możliwe że znajdę koło 12 lamp więc może dojść kilka cm 

Edytowane przez tomarax70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomarax70 na out jest za wcześnie, automaty można na aut dac jak już jest dobra pogoda, czyli np. Początkiem czerwca, a tyłu sezonów na takiej powierzchni też nie ma sensu, nawet jak mają iść na out, to sezona gdzieś w maju albonpolowie mają dawal na out...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedynym słowem szukam dziś po robocie więcej lamp  . Sezony wsadzę i przetrzymam do do 10 maja jak będzie trzeba i później wyskoczę z automatami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega Fajnie bo są fajne miałem chęć je sprzedać. Ale jak się nadają to buduję nie patrzę. Były używane i stwierdziłem że 500lm odejmę bo norma mogła spaść. Pytanie czy jak odejmę 500 ok będzie gitt ... ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, WymiataczMega napisał:

Lampy mogą być ok. Szkoda ich wyjebać. 

Chodzi o większy box

Zrób stelaż, zainstaluj lampy i zobacz jaką przestrzeń zajmują. Osiem by weszło do 80x80?

Akuratnie by weszły ,ale mam jeszcze co innego w zapasie w sobotę znajdę chwilę ogarnę się i wrzucę kilka fotek będzie można puścić nutę wyobraźni 

@WymiataczMega Ja też 🤣

@vego1989 Dzięki , ale pozostanę przy darmowych 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wracając do tematu znalazłem takie łącznie mają około 35800lm i  350w

Pod stołem 4 na szynie 3m więc pomyślałem żeby zrobić boxa 50cm na 3,5m co myślicie?

IMG_20240303_170939.jpg

IMG_20240303_171147.jpg

IMG_20240303_171226.jpg

IMG_20240303_171303.jpg

IMG_20240303_171209.jpg

Edytowane przez tomarax70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@tomarax70 ziom bez obrazy ale tak szczerze. Powiedz mi ile potrzebujesz tematu. Jak dla siebie to myślę że na sezon z 400g Ci wystarczy. Jak na inne rzeczy to Oki. Fajnie że chcesz zrobić vega szybciej ale coś ciut za bardzo kombinujesz. Napisz mi co potrzebujesz zrobić to Ci pomogę. Prowadziłeś już wcześniej uprawy czy zaczynasz dopiero? 

Edytowane przez mirecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@mirecki siemanko ogólnie w 2014 jedna uprawę miałem pod lampami hps 250w fotorelacja jest gdzieś. I co roku kilka szt ląduje w ziemi na własny użytek. Ale w tym roku chcem dojeba* bo jak zwykle braki .  Z lampy kupna  rezygnuje stwierdziłem że jak najmniejsza inwestycja. Zostaję przy box 50cm na 150cm . I zamówiłem już Folia srebrno-biała LIGHTITE 100% 10m2 i w weekend  buduję go z tych lamp z odzysku wyjedzie co wyjedzie. 

No i wiadomo chcem trochę wcześniej wystartować z sezonami bo to będzie mój pierwszy raz . Fajnie jak by doszły. Ogólnie miło by było jak by wpadło koło 2kg z całości licząc automaty 

Z zeszłego roku 

Screenshot_2024-03-06-09-01-41-996.jpg

Screenshot_2024-03-06-09-01-28-620.jpg

Edytowane przez tomarax70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@mirecki Ogólnie myślę żeby je wsadzić do boxa  donice 9-11l  -7szt sezonowek 4-5tyg  A następnie w ziemię torf 5.5ph z perlitem. A następnie w maju  20szt automatów donice myślę że 5l na 3 tyg Wega i potem na ogródek.

Edytowane przez tomarax70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...