Skocz do zawartości
moonka

Pineapple kush auto (99% auto ale...), 30x90x145, kingbrite 240W, BIO

Rekomendowane odpowiedzi

@mateo wlasnie wzialem sie za zebranie gornej warstwy ziemi w celu dosypania swiezej. Gdy tylko zobaczylem co dzieje sie nizej to zlapalem sie za leb. Ziemia po calosci wilgotna i ciepla a korzenie sie w tym kisily. Wydlubalem ile dalem rady nie uszkadzajac korzeni, przelozylem chwasta do innej doniczki, w ktorej porobilem duuuuzo dziur i zasypalem calosc swieza ziemia. Podejrzewam, ze taka przeprowadzka zle sie na niej odbije bo juz zaczyna kwitnac ale nie ruszajac tego doprowadzil bym do zgnicia korzeni. Dziwne, ze problem jest tylko w czerwonej doniczce i tylko w niej sie tak kisilo a wszystkie byly podlewane tak samo i tym samym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktos pytal to roslinki maja sie dobrze😂 pineapple w dniu przeprowadzki stracila wiatraki bo robily tylko zamieszanie a dodakowo gnily od wilgotnej ziemi gdyz na niej lezaly. Mango po przesadzeniu nie padla (jeszcze😂) a orion ma sie bardzo dobrze. Obie powoli przechodza w kwitnienie a pineapple zostanie do tego "zmotywowany" swiatlem 12/12😂

20240327_122636.jpg

20240327_122656.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu pineapple mialo wypadek. Odginalem liscie aby odslonic szczyty i pechowo zahaczylem o jeden z odrostow. Ten calkowicie sie urwal ale postanowilem sprobowa go przyczepic na swoje miejsce. Z topem w rece biegalem po poddaszu szukajac tasmy i chyba sie udalo😂😂 tylko jeden lisc znajdujacy sie najblizej zlamania lekko zwiotczal. Reszta wyglada jak by nic sie nie stalo🙃 dwie pozostale kwitna w najlepsze ale jeszcze z tydzien i bede musial je przerzucic do duzegi boxa robiac miejsce na inne rosliny

20240401_130204.jpg

20240401_130239.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sytuacja troche sie zmienila. Sadzonki za bardzo sie wyciagaja i dzisiaj dwie sie polozyly. Postanowilem przeniesc wiec automaty do sezonow zeby zrobic miejsce w malym boxie na sadzonki, ktore przesadzilem do wiekszych doniczek. Narazie wszystko bedzie stalo razem do czasu scinki czyli jeszcze z dwa tygodnie. Urwany szczyt ma sie dobrze pomimo calkowitego oddzielenia go od rosliny😅 dzisiaj dostaly papu po okolo 0.7l czarne doniczki i 0.5l czerwona

20240402_114217.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topy, bedzie duzo topow😁😂 orion przescignal pineapple jesli chodzi o wielkosc. Przy nastepnym nawadnianiu orion i mini mango🙃 dostana juz pierwsza dawke herbatki

20240404_092003_compress79.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ciasno...🙈😅 ale kto nie lubi wyzwan🤣 od lewej pineapple, mango i orion

20240408_115023.jpg

20240408_115117.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No wiec tak😅 poszedl na gore zrobic im fryzjera bo busz nie dawal mi spokoju i stwierdzilem, ze co bedzie to bedzie. Tne pineapple a tu 🥚🥚 Mysle, ze gdybym nie poszedl ich przyciac to nigdy bym ich nie wypatrzyl bo byly dobrze pochowane. Oberwalem ich okolo 10 i teraz musze miec sie na bacznosci. Fatum forum...😂

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie czy w tydzień od stresu zwiazanego ze zlamanoe łodygi pojawiły by się jajka, natomiast proponuję nadal miec się na baczności. To może być błąd selekcji przy tworzeniu af. I będą jaja 😉 a dobrym i stosunkowo tanim preparatem na stres są algi z biobizz. Mozna oprysk, można prosto do gleby 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Grzechoczący Grzechotnik napisał:

a dobrym i stosunkowo tanim preparatem na stres są algi z biobizz. Mozna oprysk, można prosto do gleby 

Dzięki za podzielenie się info, koniecznie muszę kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje "pomocy" bo nie wiem co robic. Zmienilem prace z czego jestem bardzo szczesliwy bo po latach znowu pracuje w swoim zawodzie😀ale... godziny pracy ograniczaja mi bardzo mozliwosc dokladnego przegladania roslin. Teraz na szybko zajrzalem do pineapple i sypie nadal jajami. Nie wiem czy jej nie wywalic bo na bank nie ogarne obrywania na biezaco i narobi sie syf. Co byscie zrobili bedac na moim miejscu? Trzymali byscie go/ja czy poszla by do kontenera?😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli tak wiec roslinka idzie out😂praca przy konstrukcjach stalowych. Spawanie, ciecie, szlifowanie czyli to co lubie najbardziej i sprawia mi przyjmnosc🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...