Skocz do zawartości
murzynek420

Małe schnace liście plesnieją, pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, mój pierwszy projekt, poszedł prawie dobrze, jestem w 95 dniu . Mam 2 problemy. Hulk mi przyhamował dawno temu. Pojawiły się kropki na liściach małe białe, na początku myślałem że to tHc spada z topkow. Teraz myślę, że to rodzaj pleśni i nie wiem czy nie powinienem odrzucić tej roślinki z boxa. Drugi problem. Reszta zara do ścinki , podlewam sama wodą. zaczęły schnac liście i nagle te zepsute listki na roślince zaczęły na niej plesniec. Nie zaatakowały topów, ale gdybym szybko ich nie zerwał to mogłoby do nich dojść. Co to znaczy? Że roślinka zachorowała? Czy poprostu liście się psują? Co robic Panowie pomóżcie. 3 miesiące to było moje oczko w głowie i na koniec takie niespodzianki. Boję się że nie będzie można tego że smażyć. Dodaje zdj hulkbery z kropkami i gorilli z plesnieją cynizm końcówkami liści. Jedna lodyzke malutką musiałem od niej obciąć bo tu ta pleśń wyglądała przerażająco. 

IMG_20240210_083942.jpg

IMG_20240210_084015.jpg

IMG_20240210_084044.jpg

IMG_20240210_083151.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czegoś jak THC spada z topków ( na kwiatkach są trichomy ale one nie spadają i raczej nie zobaczysz ich gołym okiem)

Schnięcie liści to naturalny proces przed końcem życia rośliny ( końcem uprawy)  i zawsze się usuwa zeschnięte liście 

Opisz coś więcej jaki sprzęt

Jaka temperatura panowała jaka wilgotność,czy wentylatory mieszające były  napisz jak najwięcej szczegółów odnośnie tej uprawy

Czy to uprawa bio czy mineralne czy sprawdzałeś pH wody ( przez złe wartości mogło ja zblokować i nie przyjmowała składników odżywczych) 

Weź sprawdź topy czy nie zostały zaatakowane pleśnią ( delikatnie go otwórz i sprawdź w środku czy nie ma pleśni) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box 0.36 mieszajacy działa non stop lampa 18/6 Wilgotność po każdym podlaniu do około 65% . PH wody kontrolowane miernikiem. Gdy używałem dyfuzora Wilgotność potrafiła osiągnąć 80 % . Od razu go wylaczalem (niby to mogło się przyczynić do tego ale od miesiąca nie używam nawilzacza. Lampa viparspectra p1000. Na czytałem się o doniczkach materiałowych kiedyś i takie kupiłem co było ogromnym błędem. Tylko plastik oddychajacy, bo materiał zbiera wodę zatrzymuje w sobie i raz musialem wycierać ja z pleśni.  Raz też za dużo nalałam wody do hulka był mokry z 5 - 6 dni i przestał rosnąć na chwilę. Popełniłem parę błędów, wszystko wypisuje w notatniku żeby ich nie popełnić drugi raz, ale czy da się jeszcze tego hulka naprawić z białymi kropkami? Czy ja źle myślę że to pleśń? Na razie wyjąłem go z boxa i czytam co mogę na necie. 

Topy są mleko opór, ale uparlem się po przeszperaniu tego forum że muszą być bursztynowe, no i w zasadzie podczas tego czekania ta pleśń zaczęła się pojawiać. Bo mleko na gorilli jest już od 10 dni. Mam jeszcze 12 dni młodsza banana punch która ma też opór mleko topy ale odstawiła mi dziwny numer i wypuściła coś takiego jak podsylam na foto

IMG_20240210_094435.jpg

Uprawa jest na mieszańce ziemi light mix od biobiza, nazowy też od biobiza

Myślicie żeby nie czekać na ten bursztyn? Zobaczcie jeszcze te foty. 

IMG_20240210_084504.jpg

IMG_20240210_094532.jpg

IMG_20240210_094542.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@murzynek420 po pierwsze jak wpadles na taki login ? masz malpe w domu ? czy lubisz ciastka ?? 

po drugie czemu uparles sie na bursztyn ?? !! 

ile juz trwa flo ? 

na 1 zdjeciu te kropki to plesn 

na ost zdjeciu gdzie jest top tak samo jest ogromna ilosc plesni !!! wytnij wszystko zostaw zdrowe , wytnij pare cm ponizej topa reszte zostaw jak nie widac brazu 

i na ost zdjeciu roslinka wpadla ponownie w okres wegetacji , slabo to wyglada , szczegolnie ta plecha 

 

@murzynek420 utnij zdrowego topa zapal i bedziesz wiedzial czy jest ok czy nie ? bursztyn jest w huj, mocny moze sie okazac , ze bedzie cie baniak po niej bolal , mleko z bursztynem jest juz ok !!!  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwitną od 5 grudnia a banana . Kilka dni później. Mam mikroskopach kieszonkowy i nie widzę na górnych topach pleśni. Przekwitnieta roślinka nadaje się do palenia? Mam takiego ziomeczka co mi kazał czekać dalej i czekać że to jeszcze nie to i nagle się okazuje ze dupa nie miał racji. Co robić z tą chora w białe kropki hulkbery? Czy ona jest do wyrzucania? Czy może da się jakoś ja wyleczyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@murzynek420 a jaki maja czas kwitnienia podany na opakowaniu z nasionek ?? ples widac golym okiem !!! do tego nie trzeba mikroskopu , plesn to braz w srodku topa i nawet widac juz na zewnatrz , na zdjeciu kilka postow wyzej tam gdzie twoja dlon jest i widac ,ze znowu zaczyna kwitnac, tak jak polowa tego forum sie myli , ale kazdy sie uczy , musisz sam wszystko potwierdzic !!! w 10 miejscach !!! , niestety , za pozno sie odezwales !!!! duzo za pozno !! bylo trzeba obrywac chore liscie , zmienic warunki w boxie ? dac wiecej mieszakow ? nizsza wilgotnosc ?? i sa preparaty na grzyby ,zeby te plamki znikly!!!!!!, to sie nazywa serpentoza grzyb taki na przyszlosc , oberwij wszystkie suche liscie na reszcie krzakow bo z tego syf sie robi , box tez musi byc czysty myty odkażony ? brudnymi lapami tez nic w boxie nie robisz  ratuj pozostale roslinki ta wyrzuc z boxa , na probe palilem ostatnio faje z plecha !!! nie da rady tego palic, smakuje jak najgorszy polak co rosl sam przez rok w pokrzywach masakra 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@murzynek420 Jak pleśni nie ma na topach to raczej będzie ok... sprawdź w środku topów czy nie ma... usuń uschnięte i zainfekowane liście...i jak dasz radę to zrob zdjęcie trichomów...ale raczej ona już jest gotowa 

4 minuty temu, dziurawy napisał:

@murzynek420 a jaki maja czas kwitnienia podany na opakowaniu z nasionek ?? ples widac golym okiem !!! do tego nie trzeba mikroskopu , plesn to braz w srodku topa i nawet widac juz na zewnatrz , na zdjeciu kilka postow wyzej tam gdzie twoja dlon jest i widac ,ze znowu zaczyna kwitnac, tak jak polowa tego forum sie myli , ale kazdy sie uczy , musisz sam wszystko potwierdzic !!! w 10 miejscach !!! , niestety , za pozno sie odezwales !!!! duzo za pozno !! bylo trzeba obrywac chore liscie , zmienic warunki w boxie ? dac wiecej mieszakow ? nizsza wilgotnosc ?? i sa preparaty na grzyby ,zeby te plamki znikly!!!!!!, to sie nazywa serpentoza grzyb taki na przyszlosc , oberwij wszystkie suche liscie na reszcie krzakow bo z tego syf sie robi , box tez musi byc czysty myty odkażony ? brudnymi lapami tez nic w boxie nie robisz  ratuj pozostale roslinki ta wyrzuc z boxa , na probe palilem ostatnio faje z plecha !!! nie da rady tego palic, smakuje jak najgorszy polak co rosl sam przez rok w pokrzywach masakra 🙂 

Dziurawy ci to ładnie opisał więc pomyśl o nowym projekcie i najlepiej zrób relację tutaj.. będziesz miał pomoc z pierwszej ręki...a nie słuchasz się kolegi co uprawiał raz w życiu pomidory😝😝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Resio666 mordeczko moze i uprawiac 1 raz ? to jak ze zdnaniem prawka albo zdasz albo nie ? jestes przygotowany albo nie ? i taka sama sytuacja tutaj , trzeba czytac czytac czytac czytac i szukac a nie tylko polegac na forum ? tak to nie dziala 🙂  niech ratuje co sie da !!! a i niech zmieni lampe na lepsza ta jest za mala !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja na maxa dużo czytam, ale pierwszy raz mam styczność z hodowlą i nie wszystko zawsze jest jasne. Człowiek uczy się na błędach mam cały zeszyt wniosków.  Szczerze bałem się tu robić temat i wrzucać zdj na początku, przyszły mi właśnie 3x Gorilla coockies,  cała relacje stworzę na tej grupie. Lampa zdaje się być wystarczającą na 3 rośliny, sam box jest za mały na 4. Błędy początkującego...  Ten z plamkami na liściach hulk ma już 95 dni a wygląda na jak inne w 60 dniu. Czy jest w ogóle szansa że jak kupie preparat na te kropki to jeszcze go od ratuje? Czy darować go i siekac już następny projekt?  Zdj trchmiomow nie dam rady zrobić bo nie mam tego micro z uchwytem do aparatu, ale mówię Boriła i banana punch mleko opór, mam jeszcze zdrowiutkią banane ale skarlowaciala już na początku, nie ma pleśni, ani suchych liści. Ani w pełni mleka. Miała dochodzić 12 tygodni, reszta 11 tygodni według producenta, ale myślę że ten czas jest podany jak idealnie o nią za dbasz. 

Słuchajcie martwię się bardzo i chciałbym to jak najbardziej odratować/uratować. Gorilke już zcinam dziś bo jest ryzyku pleśni. Skarlowaciala banana dam jej tydzień na płukance. A banana PUnch nie ma zadnej plechy, ladnie wyglada, ale kwitnie drugi raz, co z nim robić. Ciąć go? Zostawić? Chorego hulka wyniosłem do sypialni i zaraz czytam o tych środkach na plesn i jade gdzieś do sklepu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to scial w pizdu i wyrzucil do kosza. Szkoda sie truc pieśnią, jak masz juz jej taka ilosc jak na zdjeciach widocznych ognisk to niewidoczne zarodniki sa juz pewnie wszedzie. Na preparaty tez juz za pozno .

Dezynfekcja boxa i nowe grow to ci radze 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to że ona się robi ciemniejsza/fioletowa oznacza ze plesnieje? Po czym to poznać które części odrzucić a które zostawić. Bo na topkach puszku nigdzie nie ma pod micro też za bardzo nie widzę takiego jaki był na tych listach starych. 

IMG_20240210_120630.jpg

To ten sam top z obu stron tylko jeden jest taki ciemny. Reszta zielona ładna. Suszyć to? Patrzeć co wyjdzie? 

IMG_20240210_121108.jpg

IMG_20240210_121103.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@murzynek420 Z tym Hulkiem raczej może być ciękżo  ( wspominałeś coś że przelałeś tego hulka )  możliwe że system korzeniowy dostał po dupie i znacznie spowolniło to wzrost rośliny ...  (  opisz jakie masz tam tricho ? )  bo jak topy nie są zainfekowane pleśnią a np. tricho będą przezroczysto mleczne  to możesz ją jeszcze trzymać  ( ale musisz dobrze przeglądnąć rosline ) 
Wspominałeś też o dużej wilgotności 80 %   ( pytanie jak długo się utrzymywała a ty np. nie wiedziałeś o tym )   albo tak jak dziurawy napisał dotykanie brudnymi łapami rośliny ....

Powiem Ci tak jak topy nie są zainfekowane na 100 %  to bym walczył żeby ją doprowadzić do końca 🙂  ale to moje zdanie 

Edytowane przez Resio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc za odpowiedziami w panice zcialem już gorolile i karłowatą banane. Co w takim razie robić z banana panczem. Rzucam foty @Resio666 potrzymać ja jeszczew boksie? Zrobiłbym czyszczenie boxa porządne. Ona w ogóle nie ma pleśni nigdzie kompletnie ale zaczęła mi znowu kwitnąć z topów. Co robić

IMG_20240210_124102.jpg

IMG_20240210_124056.jpg

IMG_20240210_124047.jpg

IMG_20240210_124030.jpg

IMG_20240210_124005.jpg

IMG_20240210_124024.jpg

Trvhiomy w każdej mam mleko wszędzie, tylko banana karłowata na dole roślinki ma trochę przeźroczystych z przewagą mleka. A te 80 ℅ to czasami i w nocy do tyłu dochodziło i dopóki rano nie zajrzałem to mogło tak stać. Pomóżcie podjąć decyzję z ta ponownie kwitnacą bananą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta żarówka to jak daleko jest od szczytów? Bo wygląda jakby była tuż przy nich. I do tego na topach jakby foxtaile.... 

Dobrze poszukaj czy jakieś przędziorki tam nie grasują.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyidealizowalem sobie przez ten internet stan do ścinki na te bursztynowe trvhiomy. Okej dzięki mordeczko za pomoc 🙂 czy potrafisz mi powiedzieć czemu dlaczego i jaki to ma wpływ że banana wypuściła znowu pąki? 

Cholera czytam o tym foxteilingu, cały czas mam gorąco ponad 27 stopniu mocne światło. Tampy nie mogę wyżej, niestety 1 nasiono mi się nie wykluło i dorzuciłem gratisa niby się mieścił w boxa do 80cm miał być ale urus wysoki. Czyli na 2 ostatnie tyg flo zrzucać mocy że światła? Bo ta moja lampka daje czadu mocno, wentylator na maxa i w ostatnim miesiącu to raz miałem 30.2 stopnia, ale to też przez to że mocno się na grzało u mnie w pokoju od kaloryfera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 stopni powinno przejść. Ja ma latem i 35.

Takie foxtaile mogą być od zbyt mocnego światła... taki trop tylko daję 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ziomeczku, zmniejszam światło i zostawiam banane na parę dni, zobacze co się z nią stanie. 3 gorila cockis się już klują. jak puszczą listki  stworzę nowy temat na forum, może z waszą pomocą pójdzie mi lepiej za drugim razem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...