Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Grow tydzień 7

lampa 40% 40cm do 50cm

nawozy 2ml calmag 

grow 1ml

korzeń 1ml

PIerwiastki  0.5ml dla uzupełnienia 

,,Każda,, prawie dostałem lep na insekty do doniczki

wilgotność ok 60% rośliny mają ciasno i wolę dmuchać🤣 na zimne

dołożone nowe mieszające (30w polecam robią torba robotę a mają jeszcze zapas biegów)  

Dziś przeszły ostatni trening lst+supercropping niektóre gałęzie nie chciały się poddać lepiej kontrolowanie złamać niż jak mam jutro otworzyć boxa i znaleźć złamania.

Mój 3 box ,jest progres póki co 0 złamanych gałezi😎

Zdjęcia przed i po obrobce

large.17123877272705530834356542665400.jpg.0edd5328a4c6c6db27f7fffa77fc725a.jpg

17124057500257985268269901655979.thumb.jpg.ebdcded991ab18dfc1fd178d980684e2.jpg

I tak najciekawszą faza przechodzi w bardziej nudna kwitnienia nie będzie za dużo pracy tylko obserwacja🍿🍿🍿

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośliny tyle co były po treningu dziś wyciętych dziesiątki nowych odrostów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Walczę , walczę jeszcze będzie wycinka bo później nie ogarne🫣

Wystarczy mi już szczytów nie chce więcej😅

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 Podniesiona lampa na 60cm żeby trochę je wyciągnąć widać po liściach że szukają światła 

17128469646046719559313363839413.jpg

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośliny jeszcze nie przeszły na fazę kwitnienia miały dostać power buds ale chcę je wyciągnąć i czym pozniej zaczną kwitnąc tym lepiej dostają dawki pół na pół grow blom za niedługo pełna dawka bloom  po ok 3 tygodniach zacznę dodawać GS i royal sugar na przemian z  pk i boost z canny

17130843796251816538172719313946.jpg

Rośliny jeszcze nie przeszły na fazę kwitnienia miały dostać power buds ale chcę je wyciągnąć i czym pozniej zaczną kwitnąc tym lepiej dostają dawki pół na pół grow blom za niedługo pełna dawka bloom  po ok 3 tygodniach zacznę dodawać GS i royal sugar na przemian z  pk i boost z canny

17130847498147444176272054308352.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak napełniam wiadro stawiam na box tam mam złączka kawałek węża i grawitacyjnie idzie ale może pomyślę o pompie moze

W full kwitnieniu ok 80l wody będę potrzebowal

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo ja obecnie szukam jakiejs sensownej beczki zeby zrobic zbiornik na blumat. Cos co wniose na gore i bede mogl napelniac np wiaderkiem i myslalem nad 100litrami. Jednak caly czas zastanawiam sie jak w takim systemie podawac nawozy. Trzeba by chyba pilnowac ilosci wody w zbiorniku i w odpowiednich momentach dawac nawozy po czym praktycznie do zera oproznic zbiornik aby nalac np samej wody. I tak na przemian...😅 nie daje mi to spokoju a zainwestowal bym w taki system bo oszczedzi on troche czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nawozy na hudro mogą stać dłuzej,wydaje mi się że trzeba iść w ta str i wymieniać wodę raz na 5-7dni dodatkowo wrzucił bym kamień z pompą żeby mieszało cały czas wode i jedyne co trzeba by kontrolować to pH i ec raczej dużych ruchów w tym nie powinno być bo w głebokim zanurzeniu roślina ma korzenie w Wilnie rośliny są przelewane ale i w jednym i drugim rośliny pobierają z wody to co im potrzeba a tu system sam zasysa podciśnieniem wodę czyli nawozy powinny zawierać stężenie odpowiednie dobry system ale to chyba z ziemią tylko ??? Ja potrzebuję pozbyć się ziemi bo co 9x 18,20l donice A dużo ziemi trRbq by nosić a nie bardzo może być to widoczne 😅😅 no i utylizacja

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo z ziemia ale tak mysle, ze najlepiej sprawdzil by sie kokos bo jest obojetny i ulatwilo by to dozowanie nawozow. Wlasnie teraz patrze na nawozy do hydro. Troche o nich poczytam i bede myslal jak sie za to zabrac. Co do pompki to rowniez o niej myslalem. Lepiej, zeby woda nie stala a napowietrzanie raczej jej nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@moonka ja juz mam blumaty na kolejna uprawe. 

Przy blumatach nawozy podaje sie "z reki" nie daje sie ich do zbiornika. Ja sobie ogarnalem 20l karnister i bede go przerabial, mysle ze na 5roslin bedzie spokojnie na tydzien starczal. Jak chcesz nawozy podawac do zbiornika to cos w stylu hydro bys musial zrobic

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli ja jeszcze teraz ich nie zamawiam ale na jesien beda na 100%. Co do nawozow to raczej pojde w strone hydro + koks. Rozsadniejsze wydaje mi sie podawanie nawozow tak aby mialy do nich dostep caly czas niz lanie ich okresowo. Jeszcze mam czas wiec moze zmienie podejscie🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli raczej nic nie powinno sie wydarzyc. Piszac hydro mam na mysli blumat z nawozami pod hydro i podawanie ich caly czas ze zbiornika. Przy przejscou na flo zmienil bym tylko sklad mieszaniny i jechal dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka @moonka producent odradza stosowanie nawozow w systemie Blumat ze wzgledu latwego zatkania porow w ceramice. 

Druga kwestia to pH ktore Ci sie rozjedzie po kilku dniach. 

Typowe hydro dziala inaczej, woda w nim krąży i pożywka jest rozrabiana na bierzaco.

Ja widze sens stosowania Blumatow tylko w polaczeniu z Biotabsami lub inna organika tego typu. 

Mozesz probowac, moze cos z tego wyrzezbisz 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...