Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wielu z Was wie albo i nie wie, ze trzymam boxa w szafie aby nie bylo go widac w razie przyjscia jakiegos majstra lub pobobnych wizyt. Pojawia sie problem gdybym chcial zainstalowac cos wiekszego bo nie mam gdzie bo "schowac". Bede ocieplal poddasze i chce zabudowac skosy aby dalo sie tam chowac graty i zeby nie bylo ich widac. Pomyslalem aby czesc przestrzeni wykorzystac pod boxa. Scianke bede stawial od belki do ktorej przylega obecnie szafa. Na drugim zdjeciu dwie opcje jesli chodzi o wymiary. Szerokosc mysle okolo 100-120cm. Calosc zbudowana z jakis plyt + od srodka obite gruba folia odblaskowa. Calosc uszczelniona i zabezpieczona aby nie uciekal zapach + styropian dla utrymania ciepla. Co myslicie o tym pomysle?

20240201_115342.jpg

20240201_120451.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli no i to mnie najbardziej martwi😐 czy np w opcji po lewej minimalna wysokosc 120cm wystarczy. Wiadomo, ze lapma nie bedzie przy samej scianie wiec zakladam te 140cm max dla lampy. W teorii przy odpowiednim treningu powinno wystarczyc ale dodalem posta zeby poczytac rad innych uzytkownikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka ogólnie to jest moja działka 😄 jestem mistrzem zabudowy 😄 i takich skosów to w życiu trochę wjebalem 😄 nawet takie po 17 metrów wysokości 😉

Pierwszy problem to będzie lampa. Im szersza lampa lub bardziej zbliżona do kwadrata lub dużego prostokąta tym gorzej bo zmniejszy się jej maxymalna wysokość. 

 

Musiałbyś mieć lampę na podobieństwo mojej.. forma listwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka nie no jak lampa bedzie na ~140cm wisiec to powinno byc spoko. Przymusowe LST i powinno sie zmiesic. Bedziesz tam wsadzal te nowe lampy co pisałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka Szczerze dla mnie bez sensu pierdolić się z zabudową kup większą szafę i pierdolnij ją gdzie chcesz

Szafę możesz w razie czego przenieść w dowolne miejsce.

Mi firma wycięła formatki+ okleiła do okoła żeby nie ciągły wilgoci plyty

Mam wymiar 200 wysoka 190 szeroka i 110 głęboka 

Do tego mam 3 pary drzwi zamykane. Zapaliłem za wszystko 700 zł 

 

Tobie trzeba dużo mniejszą

Jaki masz albo chcesz mieć box to ci wycenie ile będziesz potrzebował płyty meblowej

 

Zaraz ci narysuję jak to wygląda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green lampy mam stosunkowo waskie a dlugie (w drodze) 2 x 60x20cm i jedna 30x30cm wiec nie powinno byc z tym problemu

@Boczelli wsadzil bym tam wszystkie ledy jakie bede mial

@Resio666 tak czy inaczej bede kladl izolacje na poddasze i je zabudowywal. Kwestia tego czy wymiary boxa beda wystarczajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...