Skocz do zawartości
Kaloryfer5555

pH wody przy podlewaniu ???

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej ,mam 4 pytania

 

1.Czy można rozrabiać kranówkę z wodą demineralizowana w celu osiągnięcia pożądanego pH? 

 

2. I jeszcze z innej strony ,czy można do czystej wody demineralizowanej dodać nawozy Advanced Nut (micro,grow,bloom) zmieszać i taka woda podlać ? 

3. Czy podlewanie woda o np pH 6,2 powoduje że automatycznie gleba zbliża się do osiągnięcia tego pH? Gleba Biobizz LightMix 

4. Czy rozrabianie kranówki w celu osiągnięcia pożądanego pH z muszynianka i po jego osiągnięciu dodawanie nawozów a następnie podlanie jest ok?

 

Dzieki

Edytowane przez Kaloryfer5555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz    ( musisz sprawdzić ile musisz wlać wody Demineralizowanej do zwykłej wody żeby uzyskać zadawalające PH )  i czy jest sens czy nie lepiej kupic  Ph UP / Ph down 
2. Możesz ( woda demineralizowana to dalej woda tylko pozbawiona obcych jonów  dejonizowana  czyli idealnie czysta )
3. Poczekaj na odpowiedz doświadczonych Growerów
4.  Kranówka ma odstać 24 h aby  pozbyć sie chloru do regulacji Ph sa odpowiednie preparaty PH UP / PH Down  ( tanie więc po co kombinować)

A mając nawozy Micro/Grow /Bloom  to raczej o PH nie musisz sie martwić 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Resio666 dzięki za odp,no właśnie lejąc kranówkę (która dostała 48h) i dodając pH Perfect (że niby ma być 5,6 pH ) po takim zabiegu ,ma ona 6,7ph ,w Internecie jest napisane że to pH Perfect działa tylko na wodę ro/demineralizowana ,przy kranówce nie zmienia pH ...mierzyłem miernikiem

 

 

A czy dodanie cytryny do wody działa jak pH minus ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaloryfer5555 działa ale cytryna krótko utrzymuje pH wody więc średnio się opłaca świetnie sprawdza się od biobizza ale też nie idealnie bo pod koniec uprawy jak leje 6.0 to mam około 7 pH ziemi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka kropel kwasu fosforowego najzwyklejszego załatwi sprawę, a i pH nie będzie rosnąć po czasie.

Butelke pół litra mam już prawie dwa lata i raczej nie zanosi się żeby szybko się skończyła.

Ten biobizz jest trochę lipny.

I pamiętaj najpierw nawozy dobrze wymieszać i dopiero regulować pH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr zamówione pH minus od biobizza faktycznie nie duży koszt  ,dzięki wszystkim 

 

Biobizz LightMix lipny ? Dlaczego?

 

 

Widzę że na kwasie cytrynowym,faktycznie ,może być lipa ,zamówiłem też z canny na kwasie fosforowym ,skoro mówisz że lepsze 

Edytowane przez Kaloryfer5555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kranówa w zależności od pory roku bądź od zanieczyszczeń  związanych z wodociągiem ma różne PH. Wystarczy że na linii gdzieś robią roboty i puszczą do obiegu nowe "ururowanie" i już PH oraz zawartość składników wody się zmienia. Polecam z własnego doświadczenia kupić wodę w butelce 5 litrowej. Ta najtańsza. Otworzyć w temperaturze pokojowej na 24h by jak to sie mówi "wywietrzała". A Następnie można śmiało ją używać od fazy wzrostu. Należy pamiętać by sprawdzać za każdym razem PH tej wody. Ponieważ jest bogatsza w składniki mineralne (odżywcze).PH tej wody jest bardziej stabilne w porównaniu do kranówy. Kranówa ogólnie posiada PH (by najmniej w miejscach gdzie mieszkałem) od 6+ do nawet 8+. Jeżeli chodzi o wyrównanie PH ja osobiście korzystam z biobizz który sprawdza się dobrze przy wyrównywaniu PH. Ale nie dyskryminuję innych preparatów ponieważ nie korzystałem z nich. Lecz jedno jest pewne, jeżeli używasz biobizz to całość zacząwszy od stymulantów po suplementy bierz od nich. Nie mieszaj z innymi markami. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...